Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa nije bas tako, na teorijskom delu se prica o brzini i uticaju brzine vozila na udaranje pesaka (60 km/h 20% sansa da pesak prezivi, 50km/h 80%), duzini zaustavnog puta...

U naslovu snimka i opisu se ne spominje niko od Alvirovica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To smo vec svi culi dosta puta na TV-u pa niko od nas ne vozi samo do 50 km/h u naseljenom mestu...

Ne vredi da nastavljamo polemiku jer ti osudjujes ovu voznju, a ja ne, jer mislim da na celom klipu niko nije ugrozen, niti je napravljen ne znam kakav prekrsaj... Vece je prekrsaje pravio tip koji je snimao jer je startovao sporije i onda davao gas kako bi sustigao Hondu, samim tim je 20ak km/h vozio brze od doticnog...

Ponavljam, da su vozili Alvirko i sin, i da su prekoracili brzinu za 5 km/h prvi bi ih ispljuvao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da je između dva reda parkiranih automobila istrčalo dete?

Vraćamo se na njihovu priču tj letak koji dele uz novine o brzinama kako utiču na put kočenja i silinu udarca.

Po njihovom, to dete bi se provelo kao da je palo sa 4 sprata jer lik ne bi uspeo da zaustavi vozilo.

Kraj diskusije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i nisam baš razumeo šta je pisac hteo da kaže. Istina je da se na video snimku može manipulisati, ali izuzetno malom vremenskim vrednostima jer snimak obično ima 25-30 slika tj. frejmova u sekundi tako da se dakle može manipulisati sa vrednostima koje su manje od 25 ili 30og dela sekunde. Otprilike to je bio slučaj između Čavića i Felpsa kada je Felps dobio Čavića za jedan stoti deo sekunde i to prosto nije bilo moguće dokazati snimkom.

Sa treće strane, za ovakav jedan test nije potrebno nameštati rezultate jer su oni i bez nameštanja takvi kakvi jesu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ovo tačno, onda mu dođe da su hteli da ''posebno naglase'' ono što je inače tačno, tj. da je bolje imati zimske gume. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako ali je ovo manipulacija i pored "dobre" namere. Jasno se vidi da se jedan automobil, u ovom slucaju sa letnjim gumama, kretao brze !

Mislim da savesni vozaci a to podrazumeva da su edukovani , shvataju razliku ...

Uzas , na sta su sve spremni ! Treba li da vam neko dodatno objasnjava da je staklo lomljivo ! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem ja da je tramvaj prešao na njegovu stranu. :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja tog čoveka ne mogu da smislim u poslednje vreme. Na kraju će ispasti da nije kriv nego ovo što reče ivan.ik. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam baš najbolje skontao ko je kuda išao )mada kontam da je tramvaj išao po šinama :D ), ali se mora reći da su u gradu inače VEOMA loše urađeni ti prelazi gde tramvaj prelazi iz sredine u kraj ulice obrnuto... Na primer, kada 12-ica skreće iz Ruzveltove u Bulevar on istovremeno ima "zeleno" kada i automobili i onda se neko pita kako neko udari u tramvaj... pa jbmu mater jeste da tramvaj ima prednost, ali ako svaki dan ljudi udaraju onda nešto promeniš... to ne može da se reši, a uslovno zeleno umesto da postoji svuda i da svetli stalno, oni šteluju da svetli samo kad je prolaz "čist" pa onda na mnogim raskrsnicama ili ne postoji ili traje obe sekunde... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispada da je Virko omašio da skrene pa je iz trake za levo skretanje obišao oko ostrva i odvalio o tramvaj. Ima tu par prekršaja i još ako se služio mobilnim eto belaja za davanje lažnih izjava.

Dovla , svi semafori su neki kompromisi ali veliki problem pravi nedostatak saob. kulture i neznanje. 99 % ne znaju ili neće da znaju šta je tzv uslovna strelica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...