Jump to content
FAS Goran
bakithesnake

Fiat Stilo 1.9 JTD - mogući problem sa turbinom

Recommended Posts

Pozdrav prvo za sve forumase

Prelistao sam par topica pre nego sto sam se registrovao i cini mi se da je ovo pravo mesto gde bi mogao da postavim pitanje.

Skoro sam kupio stila 2003 godiste 1.9 JTD 120ks. Sem drugarevog bore 1.9 tdi nisam vozio ni jednog turbo dizela pre toga. Primetio sam da prilikom dodavanja gasa iznad nekih 2k obrtaja se cuje cudan zvuk vibriranja i sistanja. Posto nisam toliko iskusan niti sem tog bore tdi nisam vozio ni jednog turbo dizela, na kom se ne cuje naravno taj bucni zvuk prilikom ubrzavanja. Pitao sam drugara za misljenje i u principu kako njemu deluje to se cuje turbina i kako kaze ne bi smelo tako da se cuje. Iako se cuje taj zvuk deluje da auto ima snage i koliko se meni cini sasvim dobro ubrazava (cak i bolje nego taj pomenuti bora).

E sad jel` imate neki savet, predlog, ideju sta bi to moglo da bude i kako da probam da resim taj problem.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj provjeri crijevo od ic.meni je ono bilo puklo pa se tako nesto culo i auto je jako dimio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci neverovatno, hoce li me neki problem zaobici...?! Ocajan sam

Radio je sasvim normalno, ugasio ga, prao, upalim ga posle 4-5 sati, nece da ide, kao mrtvi SDI, takav mu je i zvuk, turbina se uopste ne cuje...ne trese, ne dimi, ne muca, lepo pali, nista. Turbina mi se pre bas cula, odmah je palila, cim stisnem gas odmah je sistala...i to dosta

Ima li neko bilo kakvu ideju...?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, dijagnostika je izgleda neizbezna, samo sam mislio da se zavucem ispod kola, vikend i lepo vreme...posle cu ici da pogledam, cisto neko crevo, spoj neki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti ispisao gresku ENGINE FAILURE?

Meni se desilo da mi se jedno tanko crevce od vakuma na turbini izvuklo iz lezista tj sa vakuuma i turbina nije htela da radi uopste

ali mi je tada ispisao ovu gore poruku.Podigao haubu vrnuo crevce i auto proradio kao per kako treba a greska se posle 24h sama izbrisala. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi moji moram i ja pitat nesto auto mi gubi snagu bar tako pokazuju valjci i na dijagnostici mi javlja da mi nekakav davac pritiska turbine ne valja,

Malo sam se raspitivao i jedva doznao sad me zannima sta vi mislite uglavnom auto ide super atvarno mozda zato sto je cipan ili ne znam boki i chelic modu potvrdit kako ide ,ali mene sad hebe ta greska sto mi javlja dijagnostika.

Jedan moj frend koji ide na utrke i maher je za aute kaze da mi jje riknuo mozda neki senzor koji se nalazi evo slika ovo crveno m tackom znaci dole negde kod branika i IC-a[e sad da lise to da ocistit nekako ili ne

ne mogu sliku postavit ne znam zasto je da sam malo popio ali ne tolko da nis ne vidim :wine:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nije - ali izgleda da je turbina popu*ila, danas sidjem do kola malo da pregledam ispod haube, sve deluje ok, upalim, i po prvi put od kada imam kola nazad bas dosta belog dima na dodavanje gasa i kao da malo puca iz auspuha, recimo iznad 2500 obrtaja...znaci ocajan sam...

Nema ENGINE FAILURE, sve deluje ok, cak sam juce i resio problem airbega - konektori, kontakt...ali onda kada sam krenuo da vozim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nije - ali izgleda da je turbina popu*ila, danas sidjem do kola malo da pregledam ispod haube, sve deluje ok, upalim, i po prvi put od kada imam kola nazad bas dosta belog dima na dodavanje gasa i kao da malo puca iz auspuha, recimo iznad 2500 obrtaja...znaci ocajan sam...

Samo da napisem kako sam resio problem, bude li neko imao istu situaciju...

Samo je spalo je crevo vakuma turbine, bilo se malo zavuklo ispod akumulatora i zato ga nije bilo lako uociti

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ...

Imam pitanje vezano za zvuk turbine kod mog Stila. Auto je prešlo provjerenih 139 000 km i imam sada zvizgu turbine u radu a sasvim malo se čuje i u leru. Nemam nikakvih drugih problema, auto ide kao lud, ne pali nikakve sijalice na tabli i ne dimi .... eh sada, prije neki dan sam vidio da je bilo malo puklo crijevo između turbine i intercoolera, osjetio sam po zvuku, pa me sada zanima da lise mogla turbina pokvariti zbog toga i koji su uopšte simptomi pokvarene turbine ?? Kako da se riješim oštrog zvuka turbine ( razumijem da se mora malo čuti ali ja ipak mislim da se ona čuje malo više ) .... ??

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi rekao da je to normalno da se malo cuje.

cuje se i meni ali nista zabrinjavajuce.zvizdi malo kad se krece tj turira.

ako ti ne trosi ulje nediraj nista samo zameni crevo od interkulera do turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd sto zvizduce nema veze.

nego mi nekako nesto na tom snimku melje u predelu kaiseva i to bas fino ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan, imam problem sa turbinom jer je pocela da zvizdi negde na 2000 obrtaja, ali samo u slucaju kada odmah krenem pri paljenju automobila.Ukoliko pri paljenju ostavim da radi 2,3 minuta kasnije normalno radi. Da li neko zna u cemu je problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si sam napisao. Problem je što ga ne ostaviš da odradi na leru i turbina dobije dobro podmazivanje. Jeftinije rešenje da tako nastaviš da radiš a skuplje remont turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si u pravu. ali ja ga ostavljam da radi malo, ali na primer kada stanem na pumpu da natocim gorivo, ugasim pa upalim i krenem(malo je glupo da stojim na pumpi) i tada opet pocinje da zvizdi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stojim po minut makar bilo i 20 ljudi iza mene na pumpi :laughing: Doduše to malo diskretnije izvedem. Prvo upalim auto, pa se onda lagano vežem, nameštam torbicu jer mi smeta zbog pojasa, onda taman pre nego što krenem vidim da mi je telefon u džepu i da me žulja i dok sve to povadim i rasporedim gde treba taman prođe minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok i tako treba raditi. Stila vozim 3 god i ovo je tek sada pocelo da mi se desava, tako da sigurno postoji neki proble, nisam strucnjak ,ali nesto mislim mozda ima veze sa pumpom ulja ili mozda nesto drugo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si sam napisao. Problem je što ga ne ostaviš da odradi na leru i turbina dobije dobro podmazivanje. Jeftinije rešenje da tako nastaviš da radiš a skuplje remont turbine.

Turbina nema dobro ili lose podmazivanje.Ili se podmazuje ili je crkla. Turbina ti se cuje kao kod Rabe?Verovatno je tzv.hladna strana prljava,ali bez obzira vidjena je za remont.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samo jos jedno pitanje, radio sam veliki servis skoro, pa me interesuje da li to mozda ima neke veze? i da li smeju da se cuju spaneri , i ako su novi, jer po malo krce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logicno da ne bi smeli da se cuju, jer kao sto kazes da su novi...Kako znas da su spaneri, da nije nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...