Jump to content
FAS Goran
bakithesnake

Fiat Stilo 1.9 JTD - mogući problem sa turbinom

Recommended Posts

Pozdrav forumasi, long time no see :)

 

Mislim da sam pogodio topic, jer ni sam ne znam sta je pravi problem.Elem, nakon zamene klipa koji se pokrivio, menjanje karika i obrade glave, zupcastog kaisa i spanera. Navodno majstor je rekao da vozim 1000 km da bi isterao taj dim,ali nakon predjenih auto i dalje izbacuje crni dim na mali broj obrtaja pri dodavanju gasa.

Druga stvar, nakon izvrsene intervencije primetio sam da je turbina promenila zvuk i da u nekim momentima toliko zvizdi da para usi.Kao da nesto zalepi  do 2k obrtaja i ne prima gas,nakon 2k obrtaja ,vise se ne cuje i auto opet prima normalno gas,ali se iz haube oseca nesto kao zapaljena guma.

Takodje, posumnjao da je katalizator pun, skinut, problem nije resen..

Pomoc, hvala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lancemi_zen

 

Pa, tema jeste odgovarajuća, pitao si oko turbine. Pogledaj i prethodno napisane postove u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Zašto se oslanjaš samo na to koliko dimi, kako miriše i koliko zviždi? :D Dijagnostiku, pa gledajte šta kažu parametri... Crni dim je ok da ponekada dizel izbaci. Nemamo pojma koliko je to dima, koliko dugo traje, da li na patosiranju gasa sa malih obrtaja, ili na bilo koje patosiranje gasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom, zadimi kad se ugusi (najcesce uzbrdica), jer u kombinaciji sa tim zvizdanjem nesto kao da zalepi na usisu i na gas ne reaguje previse, koliko da odrzi taj momenat obrtaja ne vise..Upalio je antipollution lampicu i negde pusta ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto smrdi guma..nekde nesto struze dal kajs o neku plastiku dal ti blokira npr alternator ili kompresor klime ili ti pak nesto dodiruje auspuh, na to me asocira. Ovo za tu knedlu...kakva je turbina, jeste li je gledali? Da ne glave lopatice o telo turbine? Da nije nesto upalo u usis? Podto je otvaran svakave nebuloze mozes da ocekujes.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je nesto upalo, odavno bi zviznuo..Cekam majstora za par dana bi trebao da pogleda turbinu, neminovno je da je nesto vezano za turbinu ili je do same turbine ali ko zna?

To sto smrdi je direktno u kontaktu sa tim sistanjem u usisu,crevu to je sigurno..Da remiziram auto ide sasvim normalno, povlaci lepo dok ne zalepi 'to' i ako pusti, probije, etc. auto se lansira kao u crash carting-u ko je igrao :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad je riknula turbina i stavim neku polovnu dok dodje moja sa reparacije isto mi je bilo kao tebi do 2000 i zalepi jedno 5 sekundi pa opet povuce i njoj je problem bila geometrija. Stavim repariranu i sad sve normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U meni postoji zrno sumnje da je i nesto sa protokomerom, jer je iskljucen vec neko vreme, bolje je isao bez njega, ali je to izgleeda ostavilo posledice, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima imam problem sa fiat stilom 1.9jtd 116ks pukla mi je turbina ih razloga jer je preko dve hiljade obrtaja cvilela kao da flašira negde rekli su mi da je bilo loše mazanje...otišao sam u servis i kupio novu ugradio i opet isti zvuk kao da pisti ili cvili preko dve hiljade obrtaja ja molim sve vas da mi pomognete da rešim to...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam Fiat Stilo JTD 2004 85kw. 

Prije dvije godine sam mijenjao turbinu, reparaciju radio. Odma poslije montiranja osjetio sam da sada kad dodam gas turbina se pali nekad na 1800, nekad na 2200 a nekad na 2500 obrtaja. 

Jel se može naštimati kada da se pali turbina jer mislim da je prije bila stalno upaljena a sad mi je lijen dok ne dostigne te obrtaje. 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, mrk991 said:

Jel se može naštimati kada da se pali turbina jer mislim da je prije bila stalno upaljena a sad mi je lijen dok ne dostigne te obrtaje. 

Turbina nije na struju, ne pali se/uključuje. :D 

Sad ozbiljno, kao što ti je rekao @MS PK, to što osetiš na različitim obrtajima ''udar snage'' pa zato kažeš da se ''nekad pali na 1800, nekad na 2200 a nekad na 2500 obrtaja'' nije zato što ima neko dugme kojim se to podešava, nego tvoj auto ima problem. Koji je problem u pitanju, najbolje na dijagnostiku, pa na ulicu u kratku vožnju da se pogledaju parametri rada motora. Može da bude i nešto sitno, a i ne mora... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na postovima.

Baš u putu uzbrdo izdade turbina.

Sednem u auto i pretražim forum, prvi slučaj @Milutinac, uključim obd torque nema vakuma, nađem sliku šeme uprošćenu vakuma, nađem crevce povučem ga labavo, to je to, ispalo vakum crevo, do prvog mehaničara kažem šta je, uradi čovek, nije hteo uzeti ništa, ostavio sam mu 500din (stipsa) za pranje ruku i dizalicu .

Fiat Stilo 1.9 jtd.

Hvala još jednom

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. 

Pojavio mi se probkem na stilu 1.9 jtd. Kada dostigne radnu temperaturu upali crvenu lampicu motora i izbaci engen fault. Na dijagnostici je prijavio neki problem sa pritiskom ulja u turbini. Kada dođe do 3000 obrtaja ugasi tu lampicu, lim se spusti ispod opet upali. Auto ide normalno nisam primetio da nešto slabije vuče kada izbaci tu grešku, mada mislim da mnogo dimi tada. 

Dali neko ima ideju šta je problem? 

Unapred hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...