Jump to content
FAS Goran
230

Lancia Lybra 1.8 16v - modulator usisa

Recommended Posts

Motor je konačno sklopljen, zamenjen je i set kvačila, staro je bilo pri kraju, a sada kada se priključi na dijagnostiku izbacuje grešku modulator usisa... Slabije i vuče, gada dam gas pri nižem broju obrataja, zaguši se. Check lampica ne gori, grešku izbacuje samo kada se priključi na kompjuter... Od kada je sklopljena (petak), prešao sam oko 600 kilometara (Do Banjaluke i nazad), i baš se primeti da slabije vuče...

Zna li ko šta je modulator usisa i kako se boriti sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije to varijator? (ovo prvo pomoći nema - sem mehaničarske intervencije i sredjivanja varijatora)

Da nije to protokomer? (maf senzor) - Ovo možeš da pokušaš tako što ćeš izvaditi filter za vazduh sa crevom, a sa njega skinuti protokomer i detaljno ga očistiti: prvo četkicom, potom kontakt sprejom)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

lici po simptomima na protokomer ili nesto vezano za usisavanje vazduha u motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je motor mašinski odradjen, u šta ne treba sumnjati - sigurno je znatno bolji nego što je bio... pred njim je lepa budućnost. Ono što kvari "mladalačku sreću" je periferija...a to je kod Lybre najčešće merač protoka vazduha... Njegova neispravnost pravi zbrku u motoru a zabunu centralnom kompu koji veruje da je sve u redu, vozilo ne ide nikako. Pre nego što se upustiš u plaćanje (čega ti je verovatno preko glave) novog po mogućnosti originalnog, Lybrinog protokomera:

Air Flow Meter LANCIA Lybra 1.8i 16v 99-00 839A4.000

ammgallery1.jpg

Price:£89.91

http://cgi.ebay.co.u...9QQcmdZViewItem

pokušaj da ga središ na način kako je to objašnjeno na forumu:

http://www.fiat-lanc...=1entry684115

Ako nema ni posle čišćenja razlike....Boga mi pokušaj da nadješ ovaj deo negde za manje pare - jer ovaj sa Ebay-a je preko 100e, što sa poštarinom ispadne i ostalim mukama ispadne preko 120e. Čuo sam da može da se nadje Bošov i za 80.... (nov)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahh sve mi liči na taj MAF senzor. Oko 70€ ali prvo probaj da ga očistiš i malo mu produžiš vek.

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima, odoh do radionice da vidim šta ćemo... Krećem od MAF-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAF se dosta razlikuje od verzije sa dizel motorom, ali čačkajući oko njega smo naišli na jedan konektor koji je bio labav, čini mi se da je problem rešen, sad vuče dosta bolje, ali nisam imao vremena da je spajamo na dijagnostiku, do petka ćemo i to završiti pa ću onda znati da li je problem rešen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti konektor nije bio priključen kako treba - to ti je razlog. Samo ti to testiraj na praznom putu, vidi kako vuče iz druge, treće...i to (sa punim gasom) samo gledaj da drum bude prazan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...