Jump to content
FAS Goran
zoki becejac

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Hm pa pregledaces ga sigurno nije nista neresivo dobri su to motori i ja imam sa 16 v kao i kolega, mali je to benzinac sve se lako i brzo resi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, sve se da riješit i nije skupo, što je mene i nagnalo da uzmem ovaj auto. Meni s plinom čak ima dosta mjesta unutra, sve je dostupno, tebi bez plina je još lakše. Nemaš brige, nije ništa ozbiljno, čim on pali i vozi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm pa pregledaces ga sigurno nije nista neresivo dobri su to motori i ja imam sa 16 v kao i kolega, mali je to benzinac sve se lako i brzo resi

Jeste resivo, ali konstantno nesto po dzepu :D Sad tek kad imam auto vidim koliki je to luksuz ustvari :D 

Upravo tako, sve se da riješit i nije skupo, što je mene i nagnalo da uzmem ovaj auto. Meni s plinom čak ima dosta mjesta unutra, sve je dostupno, tebi bez plina je još lakše. Nemaš brige, nije ništa ozbiljno, čim on pali i vozi. ;)

Pa to, pali on i vozi, upalim ga i polako dajem gas i nema problema, ali ja kakav sam, volim kad se cuje, volim ostrije po gasu i tad krene da krklja, ali to samo kad ga tek upalim, na semaforuu ili raskrsnici kad stanem normalno sve krece i nema problema, ali me o5 i to nervira jer ne znam sta je u pitanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm pa pregledaces ga sigurno nije nista neresivo dobri su to motori i ja imam sa 16 v kao i kolega, mali je to benzinac sve se lako i brzo resi

Jeste resivo, ali konstantno nesto po dzepu :D Sad tek kad imam auto vidim koliki je to luksuz ustvari :D
Zamisli samo koliko bi te udarao po dzepu da vozis neku visu klasu ili neku drugu marku vozila ili dizela veruj mi Punto je smesan za odrzavanje :D

A kolega Rocker predstavljaj tog Žućka više

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, evo opet me zdravlje zeza nešto, i vreme je užas, pa ne stignem nikako da ga poslikam. KN sam sredio, sutra ću naručit ventilaciju iz Inđije, pa bi moglo past predstavljanje, vreme je. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da obavestim vezano za onaj problem kod davanja gasa i gasenja pritom, stucanja itd, bio sam kod majstora da pogleda samo, i bas tad je upalio iz  prve, radio i cuo se normalno, rekao mi je da mu ga malo dajem po gasu, i od tad nije bilo problema sa kolima, uvek pali iz prve, vergla mozda sekund i upali, e sad, dal mu je trebalo samo malo da izbaci to nesto iz auspuha sto ga je gusilo ili sta vec, ne znam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam fiat punto 2001 godiste 1.2 8v imam problem sa paljenjem. Auto pali ide sve super ali na 2-3 meseca mi se desava da parkiram auto sve normalno ali kad pokusam da ga upalim samo vergla i nista se ne desava. Pokusavam 100 puta i nista. Gurnem auto 1m cak ni tolko, samo skroz malo tek da se tocak okrene malo, udjem i upali odma bukvalno. Terao sam ga na dijagnostiku majstor kaze da ne prijavljuje nijednu grešku i nema predstavu o čemu se radi. Da li je neko možda imao sličan problem ili zna o čemu ovde može da se radi?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj ima jedan moj poznanik, sve potpuno isto kako si opisao, prikacen na dijagnostiku i ne pokazuje gresku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz novi sam clan na forumu,imam sledeci problem,prvo jutarnje paljenje nije moguce dok ne zalijem malo benzinom ispod elektro dizne u leptir gasa i tad upali i nema problema ceo dan dok opet ne prenoci..pumpa radi normalno i ujutru kad nece da upali..inace rec je o puntu mk1   1.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno te zeza pumpa,sigurno je pri kraju radnog veka,imao sam jednog puntica 1,1 koji je imao takav problem,pumpa se cuje a nece da pali,menjao sam mu sve zivo i nista,na kraju ga nakvasim benzinom kao ti i odmah je upalio,mislim da je pumpa problem kod tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao post, nasao drugu adekvatniju temu, pa sam ovaj post editovao(da ne pisem duplo), a postovao u drugoj. 

Sorry svima na spamu.

 

link do drugog posta koga interesuje. 

 

 

Edited by Zeljko88
Da ne kreiram duplu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Fiat punto 1.2, 2010 god. imam problem sa paljenjem. Naime, sve je pocelo od paljenja lampice na instrumental tabli koja ukazuje na kvar jednog od svetala, ali samo kada pritisnem papucicu kocnice,dakle mislio sam da je pokareno stop svetlo. Proverio sam i sva svetla su bila ispravna, pa sam proverio i osigurace. Izvadim osigurac za koji u prirucniku pise da je za stop svetlo - ispravan. Kada sam vratio osigurac, okrenem kontakt, upali mi se i lampica za air bag i treptuca lampica za air bag.

Upalim motor, naglo se doda gas sam od sebe iskljucim ga odmah. pokusam ponovo da upalim motor - samo slabo verglanje, kao da jeprazan akumulator. Dok motor vergla ugase mi se sva svetla na instrumental tabli, jedino svetli lampica za air bag.i kada prekinem verglanje cuje se kvrckanje u instrumental tabli. 

Molio bih za savet ako neko zna sta bi mogao biti problem.

 

Unapred hvala.

 

Milos, Subotica

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam uspeo da ga upalim na kablove.ostavio sam ga 10ak min da radi,ugasio i posle sam ga upalio jos par puta bez problema.samo i dalje gore lampice za neispravno svetlo i airbag.teram ga kod elektricara da to proverim sta je. Hvala na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica za neispravno svetlo se odnosi samo na poziciju prednju i zadnju , ako crkne ili ako stavis jacu ili slabiju sijalicu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosi se na sve 4 pozicije (i prednje i zadnje), sva 4 žmigavca, kočiona svetla i svetlo za maglu. Proveri sve, mene je skoro isto zezala ta lampica i na kraju je u pitanju bila sijalica prednje leve pozicije. :)

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/23/2016 at 1:34 PM, zoran rakita said:

Los akumulator cim gasi svetla na istrument tabli dok verglas pretpostavljam da je u njemu jos uvek fabricki iz prve ugradnje...

+1:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega pozdrav svima,

 

Fiat punto mk2 1.2 8v 2002 god

Imam sledeci problem pri prvom paljenju (jutarnjem) auto tesko vergla ili pak nema snage da zavergla (akumulator kupljen pre mesec dana nov) , a kada ga prespojim kablovima upali na pola kljuca. Kada poradi malo posle tokom celog dana nemam problema pali na pola kljuca. Sta bi to moglo biti ? Hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto ti mozda vuce struju. Meni se isto pomuci ali upali relativno brzo.

Jutros isto..3 sekunde verglanja i upali.

Mali su nam akumulatori a ova zimoca mnogo sabija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

45 Ah akumulator , ispitao sam nista ne vuce struju, dobro puni , Sumnjam na alnaser nekako imam osecaj kao da ga gusi nesto ne da mu da se okrene ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' pre anlasera probaj ovako - skini ga večeras i odnesi i stan, kuću, šta već imaš i ujutro kad budeš hteo da upališ stavi ga u kola. Ako bude lako upalio onda je do njega, u suprotnom vidi anlaser.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...