Jump to content
FAS Goran
sasa_vu

Poskupljuje parking u Beogradu

Recommended Posts

Parkiranje u ponedeljak poskupljuje u proseku šest do 30 dinara (po započetom satu) zavisno od zone, saopštilo je JKP „Parking servis”. Boban Kovačević, direktor tog preduzeća, objašnjava za „24 sata“ da je poskupljenje jedini način da se teškom pronalaženju parking mesta u centru grada stane na put.
nove cene u garažama

Garaže Prvi sat Sledeći

Obilićev venac 75 din. 90

Zeleni venac 75 90

Masarikova 75 90

Pionirski park 75 90

Vukov spomenik 60 75

Aerodrom 65 65

Čukarica 65 65

Novi Beograd 65 65

Kvantaš 50 50

Slavija 1 i 2 80 80

ENJUB 80 80

Kamenička 80 80

Viška 80 90*

Masarikov trg 80 90*

Dr A. Kostić 100 100

Politika 100 100

Gale Muškatirović 90 90

Simpo 90 90

Sava centar 90 90

Karađorđeva 90 90

Aerodrom 90 90

* svaki sledeći sat 100 dinara

** Blok 42 i Ada Ciganlija

jednokratno 150 dinara

pARKIRANJE U zONAMA

Zona Cena/po satu

Zelena 31

Žuta 38

Crvena 56

Bez ograničenja 31

* Dnevna karta 285 dinara

Ali ovo mi je uvek hit kad procitam...I pored poskupljenja najjeftiniji smo u regionu.... :wallbash::rofl:

Parkiranje u Beogradu i sa ovim cenama znatno je jeftinije nego u gradovima u okruženju. Na primer, u Bukureštu i Sarajevu sat parkiranja košta jedan evro, dok u Zagrebu cene idu i do dva evra.

Elem, ocekujem da ce pauci od ponedeljka da rade non stop.... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Ljubljani sam placao dva evra, nocu u nekoj skoro praznoj garazi u centru. Cilj im je da se ljudi sto vise voze prevozom i da se gradsko jezgro oslobodi nepotrebnih automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, da, pa neka bude i kod nas toliko, ali kada budemo imali gsp i metro. A kde covek da krene leti gsp-om, a da zna kada ce da stigne i kako. Autobusi krsevi teski, nivo buke u njima inzad svake granice, guzva nenormalna ide i do 50 stepeni, pa posle pola sata voznje se uzmrdis i nisi vise sposoban da se orijentises u prostoru... Za zone, poskupljenje mozda i opravdano, mada u prvoj zoni parkiraju i onako samo stanari, sta covek moze da uradi za sat vremena, ako zna da mu treba parkiranje oticice u garazu, a sto se garaza tice, to je cista izmisljotina, u garazama je uvek bilo mesta i nema potrebe da se one "rastereti" povecanjem cena.

I to vise poredjenje sa cenama u regionu mi ide na piiiiiip.... Pa kada cemo malo porediti standard ili plate, ili su mozda ipak bitne samo cene? :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

italija 26e-12h,30e-24h tako da ...

a plata u proseku 1000 eura

glupo poredjenje sa zemljama EU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto - taman u srazmeri sa platama... Ali u nesrazmeri sa njihovim javnim prevozom, metroima, benzinima i još mnogo koje čim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko garaža je napravljeno u Beogradu u poslednje npr. tri godine? Nijedna.

Kako izgleda ona najnovija ispod Pionirskog parka, tj. kod Skupštine grada? Izgleda katastrofalno, prljavo, sa rupama u zidu, odvaljenim delovima stepenika...katastrofa.

Da goveda nešto korisno rade sa tim parama, pa da ti ne bude žao da platiš...ali kada vidiš da stoka nije u stanju da održava ni ono što ima... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma linija manjeg otpora...

Koji je problem? Velika guzva i broj automobila u centru....Sta da radimo? Pa da povecamo cenu parkiranja valjda, pa ce manje ljudi da se vozi...

A da poboljsamo gradski prevoz, metro? Ma jok, ovako je lakse... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda katastrofalno, prljavo, sa rupama u zidu, odvaljenim delovima stepenika...katastrofa.

Da goveda nešto korisno rade sa tim parama, pa da ti ne bude žao da platiš...ali kada vidiš da stoka nije u stanju da održava ni ono što ima... :wallbash:

Da mi je samo znati koji mozak je odobrio koriscenje gips-karton ploca u objektu takve namene. Stvarno treba biti idiot da danas pored toliko vrsta materijala izaberes gips-karton varijantu za javni objekat, a pogotovu sto je garaza u pitanju

Mada smo i mi narod -STOKA- sta koji djavo pravimo stetu bez ikakve potrebe. Oduvek su mi isli na zivce oni koji se nemarno i bahato ponasaju prema svemu sto nije licno njihovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo novih svezih ideja za smanjivanje guzvi u centru Bg-a... :whistle:

Nova ideja za smanjenje gužvi u centru grada

Gradska putarina za vreme radova na Gazeli

Kroz Beograd dnevno prođe 700.000 vozila, a zbog velikih gužvi Beograđani u automobilu dnevno provedu barem sat vremena. Opcije za smanjenje gužvi su naplata ulaska u centar grada za vreme rekonstrukcije Gazele ali i jeftinije parkiranje za vozače koji koriste automobile na ekološka goriva.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/192914/Gradska-putarina-za-vreme-radova-na-Gazeli

Edited by sasa_vu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok god budu postojali forumi/internet stranice/blogovi na kojima se ljudi samo zale i kukaju kako ih je*e drzava, ne preduzimajuci nista, saga ce se nastaviti...

Zato uzivajte kako je sad, jer ce biti mnogo gore ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da izigravaju London... :wallbash:

Kao...imamo na hiljade registrovanih hibrida...

Treba uvesti kontrolu u tim informacijama...tj. imenovati nekog PR Gradskih vlasti i onda samo informacije koje on/ona saopšti imaju određenu težinu. Ovako svaka budala dobije prostor u novinama za svoje ideje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ima Punto klasik sa plinom da plane kao Alva :D Mlađo, Mlađo brkovi ti masni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao tacno gde da postavim pitanje, ako ima adekvatnije mesto neka admini prebace moj post.

 

Interesuje me gde ima veci parking u centru Beograda, ili negde blizu Kalemegdana, jer planiram za vikend malo u obilazak grada. Mali Kalemegdan je, cini mi se, suvise mali parking, tamo sigurno nece ni biti mesta, da ni ne krecem na tu stranu, jelte?

 

Sto se drugog tice, nasao sam, relativno blizu, garazu na Zelenom vencu. Sad, Beogradjani, ima li tamo uvek mesta, da ne dodjem ispred, a ono bude sve popunjeno?

 

I ako znate neki drugi, ne mora da bude garaza, moze i obican, veci parking, da mi kazete, da me posavetujete. Hvala unapred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naći ćeš mesto na Obilićevom vencu sigurno, bar ja nisam nikada ostao da ne mogu da uđem. Imaš tu i garažu u Narodnog fronta ali u nju još nikada nisam išao pa ne znam kakvo je stanje. Preko puta skupštine ima velika podzemna garaža gde ćeš takođe verovatno naći mesta a nije ti daleko da prošetaš preko Terazija do Kneza pa dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tamo kod Starog Dvora? Sa koje se tamo strane ulazi, posto znam da je mala ulicica, sa Terazija ili trga Nikole Pasica?

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Terazija je ulaz. Evo da ne lutaš

 

cxcb192158.jpg

Možeš i kod zoo vrta. Jeste da je gužva ali kontantno neko izlazi tako da se uvek nađe mesta. Tamo ti je cena parkinga do 19h 80din sat. Ja bio za vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad odem u taj kraj tamo, obicno nadjem dosta praznog mesta ispod zoo vrta, ispod raskrsnice gde je nekad bio Beko ka onom tunelu ili podvoznjaku, ko zna sta je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ideš za vikend, subotom posle 14h se ne plaća parking tako da se slobodno parkiraj negde u zoni. Naći ćeš mesto sigurno gde god kreneš... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio na Kalemegdanu, parkirao na Malom Kalemegdanu i razocarao se gostoljubivoscu :thumbdown:

 

Nedelja, a oni tamo deru za parking, 80din po satu... :realmad::rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...