Jump to content
FAS Goran
silenci

Fiat Punto mk.2 - alternator

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, meni se dešava da auto neće da zavergla, kao da je prazan akumulator i taj problem vučem već jedno godinu ipo. Posto mi je akumulator nov, u garanciji, nosio sam ga u servis da ga dopune pre par meseci, evo sad me ponovo zeza. Danas sam bio do majstora (menjao sam nosač motora i cilindar kvačila) i izmerio je napon (da li na akumulatoru ili altenatoru, ne znam) i pokazao je sa ukljucenim svetlima oko 13,55, bez njih oko 13,80 a kaže da je normalno od 13,80 do 14,20 i odmah mi je rekao da menjamo regler. Danas ponovo idem do njega pa ću da zapišem merenja pre i posle pa stavljam info oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je  FIAT punto 1.9 d 2002 godiste primetio sam da je mnogo bucan alternator ,cuje se neko kuckanje iz njega i vise se cuje alternator nego motor ! u cemu je problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je  FIAT punto 1.9 d 2002 godiste primetio sam da je mnogo bucan alternator ,cuje se neko kuckanje iz njega i vise se cuje alternator nego motor ! u cemu je problem ?

Samo kratko,blizu mu je kraj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za punta 1.2 16 v sa klimom (70A) su ti dimenzije 6303 i 6003

Zdravo Skajnet!

 

Moze li mala dopuna za punto 2009-to sa klimom, 1.2 8V?

Da li su isti lezajevi kao kod 16V ili bar, koji su u opticaju lezajevi u alternatoru za novije punto automobile?

 

Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz,zaista ne znam dimenzije za 8v,nisam imao prilike da nadjem taj podatak

Послато са LG-P768 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozrav svima na forumu.

Ako nekome treba, Punto 2009, classic 1.2 8V sa klimom, Denso alternator od 70A. 6203 i 6003. Crkao namotaj alternatora.

Ima li ko ideju gde se moze nabaviti stator za ovaj alternator?

 

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

nakon 95 000 pojavio se prvi problem na punticu

-pre dve nedelje mi je usled one silne kise gasio alternator,upali se lampica i ugasi servo,to je proslo i nije pravio problem,proveren je alternator(usput) i puni odlicno,inace je i brujao(pistao) kais,pomislih verovatno je malo ovlazio

-danas se uz ovi kisurinu pojavio jos jedan problem pored tog,ugasio mi je jednom alternator i posle toga se desava da kada je na leru stoji na 1100 obrtaja,kada ubacim u brzinu ili saltam ,pritiskom na kvacilo auto digne obrtaje na 3000 !!!!

inace napravih sad turu od 2000 km i sve je potpuno normalno radilo  i bukvalno kod Valjeva pri povratku kuci se opet usled kise javio problem sa alternatorom,plus dodatni sa ler gasom

kais uz veliki servis je menjan prosle godine

 

 

moze li alternator biti uzork za oba problema? i moze li se resiti problem sa vlazenjem istog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se to isto desava kada su malo ozbiljnije padavine i kada ogreje sunce nema problema, ali ja nisam testirao kvar. Moguce da su neki kontakti u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bio problem sto je stator zardjao pa je ta rdja pogurala namotaje prema unutra tako da je rotor lagano kacio stator, nije bilo nikakvog zvuka kacenja ali su mi konstantno treperila sva svetla na kolima, tabla, farovi...

Otisao sam kod elektricara i kad je ustanovio kvar pitao me da li hocu nov stator, oko 3500-4000, ne secam se dobro, ili da proba da spasi postojeci. Rekao sam mu da proba sa starim Rastavljao je namotaje od kucista sigurno skoro sat vremena, lagano kuckao u krug dok nisu ispali napolje, osmirglao i ocistio kuciste i vratio namotaje opet kuckajuci lagano ukrug. Sve je posle proradilo kako treba i to mi je naplatio 2500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punjenje na puntu sam izmerio 12.74 

E sad interesuje me, nikad do sad nisam imao problem sa paljenjem i praznjenjem akumulatora niti sa servom da ugasi. Ali kada sam kupovao akumulator ovaj iz radnje mi je sa unimerom izmerio da puni samo 12.74 a i ja sam isto toliko izmerio. Sta moze da je upitanju a sve radi normalno i ne crpi akumulator samo mi ponekad jaka bas svetla a ponekad oslabe. 

Normalno mi gasi sve lampice kao i lampicu akumulatora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@coa565 verovatno regler,  znas i sam da je od 13.8 do 14.-14.4 normalno punjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam, zalepio relej grejaca i vukli grejaci struju. Nebi primetio da nije pocela da se topi plastika oko grejaca... 

Edit: Sad je punjenje 13.96

Edited by coa565

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nov akumulator u autu ali alternator puni 13.6 ...pre par mesci sam menjao senzor pocizije volana posto mi se stalno palila lampica pa se treslo itd..uglavnom auto se slabo vozi ne stigne ni da se napuni kako treba...sta vi mislite koliko je opasna ta slaba struja u kolima sta sve moze da prouzrokuje...i jos nesto dajte nekog dobrog elektricara koji moze da mi pretrese auto sad pred zimu da vidim sta tacno me zeza..dal regler dal ceo alternator itd...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je za mene pitanje ne znam zaista ..ovo je bilo mereno valjda kad je auto imao samo pozicije upaljene..

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...