Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Punto mk.2 - lupkanje iz predela volana / zujanje iz predela volana

Recommended Posts

Da li neko ima objasnjenje za puckanje u volanu na Puntu 1.2 16v sporting?Svremena na vreme nesto pukne u ili iz volana,nekad kad kocim pri malim brzinama,a nekad kad krecem pa malo smotam volan.Da kazem da mi se malo i cuje homokineticki zglog,ali nista strasno.Znam kad lupa homokineticki zglob kako se cuje,ali ovo nije to lupanje nego puckanje.Volan nema lufta.Molim na pomoc ako neko nesto zna ili je imao isto takav problem.Unapre se zahvaljujem na pomoci! :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako moj problem je sledeci.volan lupa kada motam ali samo u mestu u voznji ne osetim nista,ne baca,ne vuce ni kada naglo kocim i pustm volan,ne trosi gume,sve izgleda u redu ali volan lupa ko blesav :wallbash: danas sam stavio nove amorte i nove solje i silne blokove u nadi da ce to lupanje nestati ali na zalost nije.majstor pregleda trap sve je ok,spone ,kugle,poluosovine,letva...cuje mi se krckanje u motoricu od serva da li mozda to proizvodi to lupanje koje je jako glasno i neugodno cuti kao da je 20 godina star.da li da probam da skinem servo motor i da probam da li ce onda da lupa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je problem u elektro motoru volana,desavalo se to pre da pravi vibracije skripu ,lupanje i slicno,ali to su samo mogucnosti,odvezi auto kod dobrog majstora,pa neka detaljno pogleda! :sleeping::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vise ne znam gde da ga odvezem,bio u fiatu u somboru,gledao ga peugeotov majstor,renaultov itd.svoi pricaju drugacije,neki kazu letva,neki solje amorta...jos cu probati da skinem servo motor pa cemo da vidimo razvoj situacije.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bilo lupkanje preko džombi i rupa kad prelazim ali sam ga (izgleda) danas neplanirano rešio. Prethodno je dotezan i kardan od elektro motora i sve živo na tu temu ali lupkanje nije prestalo do danas. Verovali ili ne - lupkanje je prestalo kada je zamenjen cilindar papučice kvačila. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je bilo preko dzombi,pruge itd,ali sam danas menjao prednje amorte i sve i sada mi se ne cuje lupanje na rupama nego samo na motanju u mestu :wallbash: cilindar si menjao jer ti je kvacilo skripalo?posto i meni skripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi je stari cliindar bio plastični pretpostavljam da se nešto rasklimalo pa proizvodilo to lupkanje. Novi je metalni. Menjao sam ga zato što se ponekad papučica zalepi za pod a što se tiče škripanja... škripi još uvek ali zbog loše i izlizane gume na pedali. However, danas je izgleda bio dan za uklanjanje lupkanja ispod volana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda nemamo isti problem jer se meni papucica ne lepi na pod,ali ne znam mozda bi i pomoglo da se promeni.koliko te je izasla ta zamena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima jas sam novi na oom forumu pisem iz Makedonije pa mi ne zamerite mom srpskog nije bas dobar,imam prblem za lupanje ispod volana kad vrtim pun ljevo i desno i nekade na sredini,bio sam kod ne znam koliko majstora letva nije servo cyty nije kardan kazu da nije onaj sto spojuva volanu sa letvom,ima li nekog koj je imaa ovaj problem i koj je resio isti?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziv bio Slobodane :thumbsup:

Tutni de' neko slovo o automobilu koji vozis za pocetak. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz druze i ja imam isto taj problem,kad motam volan levo desno lupa i to bas dosta,nazalost nisam ga resio a iskreno ne znam ni sta bi moglo da bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno se desava, ali tek neki dan sam locirao zvuk. Lupkanje se javlja u samom volanu, na koju god stranu da motam. Takodje, nasao sam na podu dve kuglice( iz lagera nekog) za koje nemam pojma odakle su. Zanima me da li u volanu postoji nekakav lager koji se mozda raspao, pa to stvara taj lupkavi zvuk. Hteo sam da skinem poklopac sirene, pa da pogledam, ali sam se uplasio da nesto ne zj oko air-bag-a. Btw. moze li se prostim skidanjem poklopca nesto zeznuti?

Druze svi imaju tu boljku sa pucketanjem ili lupanjem u volanu ja sam to juce resio uspesno ali ne licno ja nego majstor Ljuba iz Odzaka radionica Auto Cvrca jes da se bakco skoro 5 sata dok je sve rasturio ceo volan kardan ma sve ja kad sam video kako mi je rasturio taj deo bilo mi prosto zao ali sad sam sretan jer mi vise lupkanje ne udara u mali mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem (meni je bila banalna stvar u pitanju), naime pre pojave lupanja tokom okretanja volana skidao sam one plastike dole kod nogu da ocistim izlaze za ventilaciju kod nogu vozaca i suvozaca, sve to uredno skinuto i vraceno ali posle vracana vozaceve plastike koja se drzi na jedan inbus jednu zabicu, pri malo jacem motanju volana vratilo iili taj krst (ne znam m unaziv) je zakacinjao u kraj plastike. Sve zivo sam ja to provereravao sta je ne neisparno i sve je bilo ispravno dok nisam izanalaizirao da je lupanje pocelo neposredno posle skidanja i vracanje te plastike. Resio sam to ponovnim skidanjem i malo sredjivanjem zabice da bolje drzi (jer je zabica na samom delu gde je i zakacinjalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ posto sad ide sredjivanje tog krsta volana ili lezaja ili cega vec?

jedino da nazoves majstora Ljubu pa da ga pitas 025 / 543567 trazis Ljubu , evo meni odkad je sredio u

opste ne lupka ma u fulu odklanja gresku a to je ustvari fabricka greska ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitaj sta smo simonen i ja pisali o tom lupkanju pa ce ti biti jasno sta te muci. mikisxy i simonen znaju to da urade. bice ti malo tvrdji volan ali vise nece lupkati. treba da skines ceo stub volana da bi to popravio i tacno je da se nalazi ispod volana i to je kardancic koji spaja letvu i siti servo tj motor serva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da sam ti pomogao da se resis problema,iako to neki majstori kriju kao zmija noge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izbrisali su onaj deo u kojem objasnjavamo nas dvojica o cemu se radi. resenje problema se krije postovani simonen i dalje i to vrlo bezobrazno. inace, onaj odozgo vidi sve.. simonen ako je neko mnogo daleko od tebe uputi ga na moju adresu. da pomognemo ljudima. Inace, to je drugi auto posle tvoje intervencije. hvala ti jos jednom do neba. ako te put navede kroz obrenovac javi se da te castim. ako ti treba nesto da se zavrsi da ne dolazis ovamo javi se takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi smo ovde(iskreno se nadam)da pomognemo,ako mi bude šta trebalo svakako ću se javiti.Ja isto hoću da pomognem tebi i svakome ako mu nesto treba iz KG-a.

:clap::thumbsup: :clap: :clap: :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako odkako sam kupio puntaru cuje mi se negde iz volana kao sto ste kazali u ovoj temi gornji kardan,jer sam donji proverio i zategnut je trap sam radio nema nigde lufta i centrirao sve je ok...ali na neravninama kao da nesto ispod volana lupka...e sad ja sam to rasturao i video da gornji kardan ne moze da se dotegne a ovde su neki ljudi pisali da moze kod mene kao da ima neke bolcne ne znam da objasnim nigde srafa nema...malo sam se i plasio da nesto ne sjebem pa nisam sve rasturao...servo radi normalno nikakve lampice mi se ne pale niti vuce ali lupka,krcka ispod volana kao da je nesto labavo...e sad savet sta raditi auto je 2001god.hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Imam punta 1.2 16v, 2002 godiste, i kad se vozi po neravninama cuje se lupkanje u prednjem delu. Po ravnom putu je sve OK. Odvezao kod majstora, majstor pregledao i kaze da je otisla caura na glavi upravljaca, ali ista ne moze da se kupi odvojeno. Kaze da je najbolje da se napravi nova kod dobrog majstora, i to od lezajne bronze, inace je napravljena od neke plastike. E sad, zna li neko da li ima da se kupi ta caura, znam da za mnoge modele moze da se nadje u prodaji? Ipak je manje maltretiranje nego praviti, da ne pricam o kupovini glave, ne bih da bacam pare samo zbog caure...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu je nećeš naći,bar ja nisam uspeo,ali sam napravio vec nekoliko komada od Teflona i odlično su se pokazale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima ta caura upravljaca, koja je cena za te teflonske?

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...