Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Punto mk.2 - lupkanje iz predela volana / zujanje iz predela volana

Recommended Posts

Ja ih nisam placao nista jer mi drug iz detinjstva ima strug i teflon,tako da mi dodje gratis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

izbrisali su onaj deo u kojem objasnjavamo nas dvojica o cemu se radi...

 

Šta je to obrisano? 

To nema šanse jer imamo temu o istoj stvari kod Stila gde su ljudi postavljali i nacrte, ostavljali brojeve telefona ljudi koji to mogu da naprave, i sve...ništa nije brisano:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36621

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hvala na odgovorima, vidim da i nije neka matematika... Uradicu od teflona kod strugara, a planiram da je sam ugradim posto mi mehanika nije strana :) Uzgred, majstor je trazio 50E da to sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih nisam placao nista jer mi drug iz detinjstva ima strug i teflon,tako da mi dodje gratis....

Iscitah sve moguce postove oko letve i lupkanja. Da li neko ima dimenzije te caure, nacrt, slike da moze da se napravi. Ima li mogucnost da taj tvoj drugar napravi tu cauru za mene i da mi se dostavi kurisrkom sluzbom (placam cauru i troskove prevoza). E sada gde se nalazi ta caura, mora li da se skida letva da bi se ona zamenila? da li je to ista ova caura sa kojom stilisti imaju muke http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36621&page=   ili su nase muke vece od njihovih. Pretpostavljam da su letve skroz slicne od Punta i Stila. I jos jedno pitanje sem caure na glavi upravljaca ima  li jos neka caura koja strada na letvi a moze od teflona da se napravi. (Ove kod stila su leva i desna i na njih su spone zakacene koliko se ja razumem u mehaniku?

Pozdrav

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih nisam placao nista jer mi drug iz detinjstva ima strug i teflon,tako da mi dodje gratis....

 

Mozes li da pitas coveka da li hoce da napravi za nas, mi cemo da platimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem da otkrijem o cemu se radi  kada je auto upaljen i radi na ler gasu okrecem volan u mestu nista se ne cuje, kad dodam gas i okrecem volan ispod volana cuje se cudan zvuk kao da radi neki satni mehanizam ali ne znam kako to da opisem kaio da melje nesto. servo lampica se ne pali ,volan radi normalno al uzasno me nervira taj zvuk,ako neko ima slican problem ili zna u cemu je stvar nek pomaze.Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni to melje otkad sam ga kupio jedino sto sam zakljucio je da dolazi iz servo motora, nekad se ne cuje, nekad se cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam sprskao kardancic i nema kuckanja sitnog ali i dalje zvuk kod mene bar dolazi iz one osovine sto se vrti u lezaju elektro servo motora al tako mi vec se 5-6 god cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se desava kada idem preko kaldrme-makadama da mi negde nesto lupka...imam osecaj kao a je u volanu, ili negde ispo, ne mogu da odredim tacno gde je ... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje tog problema je u stezanju matice sa slike. Ali, mora se to uraditi na osecaj shodno jacini zvuka koji se cuo ispod volana. Ako preterate sa stezanjem volan ce vam biti mnogo tvrd, tj. kao bez serva. Ako treba i dvaput da se dotegne ali da se uradi sa merom. Posle toga ce volan biti malo tvrdji ali se nece vise cuti to zveckanje ispod njega za koje vam kazu uglavnom da je letva a nije.

Inace, kad je napolju zima moze da se cuje jako sitno kuckanje kao na starim kolima sto se cuje kilometar sat ali na to ne obracajte paznju. Ako vam i to smeta onda ne znam sta reci.

Inace ovo sto sam vam napisao vazi u slucaju mk2 punta jer sam to na njemu radio.

 

IMG_20160612_083449.jpgIMG_20160612_083457.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, i ja imam manjih problema sa kuckanjem u volanu. Ono se čuje samo kad idem preko neravnina, npr sitne neravnine na putu, ili kaldrme... Kada prelazim ležeći, ništa se ne čuje. Majstor mi je ovako usmeno rekao da je to letva volana, mada mislim da nije.. Otići ću i kod drugog majstora.. 

 

Da li neko ima ideju šta bi moglo biti? Da li bi vredelo da i ja podmažem onaj deo što je i milan-jtd?

 

Da napmenem da se ništa ne čuje dok motam volan...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio problem na način koji je milan-jtd napisao. I dalje se čuje neki tuplji zvuk (kontam da su ipak malo pohabani delovi), ali bar nema taj iritirajuci limeni-metalni prizvuk :) Milina je voziti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. I ja imam to lupkanje na svom puntiću... Čuje se samo onda kada idem makadamom ili lošijim putem gde su rupe. Majstor rekao da je otišla piksna glave volana, tj čaura. Nađem ja neku čauru preko neta i kupim odnesem majstoru da zameni, dolazim po auto kaže majstor čaura nova nije odgovarala, ali je ova postojeća samo ispala iz ležišta pa je vratio. Naredna 3 dana je sve bilo okej, posle 3 dana opet isti problem. :/

I stvarno mi smeta. Jer to toliko para uši da imam osećaj kao da će mi se ceo volan ili auto raspasti. Kao da vozim neku tranju iz doba I svetskog rata.

 

U mnogim servisima ne mogu da pronađu čauru za model punta 2000 godišta. Kažu ne znaju koja tačno ide. Tražili su i po broju šasije i ništa.

 

Pomagajte... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sanja.obradovich Pokusaj na otpadu... Evo ti br pa probaj kod Pedje iz Indjije,trebalo bi da ima 062/554-380.., mozes uzeti lupam sada 3 caure pa koje ne odgovaraju mozes vratiti...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Trofeo said:

@sanja.obradovich Pokusaj na otpadu... Evo ti br pa probaj kod Pedje iz Indjije,trebalo bi da ima 062/554-380

Hvala tebi. Ali šta ako nije čaura :D jer je ova moja bila zdrava, ali je samo ispala iz ležišta. Što upućuje na to da je problem neke treće prirode tera na to da ispada :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da podelim svoje iskustvo.

Naime i meni se čulo lupkanje u predelu ispod volana, i pritom sam imao lufta kad pomeram levo desno volan, čak se i onda čulo lupkanje. Samo da napomenem da moj Puntić ima Zeder. Odem kod svog majstora da vidim šta je, jer već dva meseca i jače meni se čuje taj zvuk i užasno nervira. Odem kod njega, on kaže otišao kardan što spaja volan i letvu. Naravno, kaže on meni ja ovo neću da ti rasturam jer ne mogu da priđem kardanu ako ne razvalim zeder, a to ti se ne isplati. Uputi on mene da zovem Zeder servis, ja objasnim o čemu se tu radi, kaže mi lik dođi tad i tad u servis da to uradimo. Sat vremena posla, čovek demontirao zeder, zamenio kardan komplet, namontirao opet zeder i to je to. Cifra 5,000, toliko košta demontaža i montaža. Naravno, kod puntića je mana kad se zeder stavlja, hoće da puca kardan, loš materijal. Momak mi je rekao da sam imao ludu sreću, mogao sam da poginem jer je volan mogao da otkaže u svakom momentu. Hoću da kažem neka vam vaši majstori provere kardane da li su ispravni, jer hoće i oni da stradaju vrlo često. Ja sam imao tu nesreću da sam morao to da radim u Zeder servisu, inače je popravka mnogo jednostavnija kad nemate zeder. Polovnih kardana ima na Fiatovim auto otpadima, Peđa iz Inđije je odličan, kod njega je oko 1000 dinara. Toliko od mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Punto Clasicu cujem zveckanje iz voiana, kao da se neko zvecka kljucevima.

Do cega moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem u pitanju je punto 2 1.2 16v. Pri manjim brzinama i kada stoji u mestu na odredjenim pozicijama volana krene da zuji nesto iz volana. I kako se malo okrene prestane ali se oseti pod rukom kao da grebe nesto unutra. Citao sam po forumu malo ali nisam nasao nista slicno ovome da je neko pisao.

Da li neko zna u cemu je problem, bio bih zahvalan.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...