Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Punto mk.2 - lupkanje iz predela volana / zujanje iz predela volana

Recommended Posts

Odavno se desava, ali tek neki dan sam locirao zvuk. Lupkanje se javlja u samom volanu, na koju god stranu da motam. Takodje, nasao sam na podu dve kuglice( iz lagera nekog) za koje nemam pojma odakle su. Zanima me da li u volanu postoji nekakav lager koji se mozda raspao, pa to stvara taj lupkavi zvuk. Hteo sam da skinem poklopac sirene, pa da pogledam, ali sam se uplasio da nesto ne zj oko air-bag-a. Btw. moze li se prostim skidanjem poklopca nesto zeznuti?

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ima tema, moguci problemi i sl. ali ne rece, jesi li ti resio problem, taj kardancic...!? a isto tako ne cuh da li postoji neki lager u samom volanu ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje dva lagera,jedan iznad i jedan ispod city-ja,ili iznad i ispod kontakt brave ako nema servo.i normalno jos po neki lager u samom servu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde sam sredio, prolupao mi je ceo auto, tako da me zamrzelo da sređujem, servo od kad je prošla zima više ne riknjava, ne znam kakve veze ima zima ali ima 100% samo mi tad riknjava...nije neki kvar da će da napravi još gore pa mi se ne daju pare iskreno

Share this post


Link to post
Share on other sites
postoje dva lagera,jedan iznad i jedan ispod city-ja,ili iznad i ispod kontakt brave ako nema servo.i normalno jos po neki lager u samom servu :(

kad kazes "city-ja"mislis li na motor city-ja? a da li ima u samom volanu neki, jer meni lupa u samom volanu(djevrek,krug...)ne ispod i dalje, nego bas tu gde je sirena

Ma gde sam sredio, prolupao mi je ceo auto, tako da me zamrzelo da sređujem, servo od kad je prošla zima više ne riknjava, ne znam kakve veze ima zima ali ima 100% samo mi tad riknjava...nije neki kvar da će da napravi još gore pa mi se ne daju pare iskreno

da znas da ima neke veze sa zimom jer ni meni se to nije desilo skoro, kao i neke druge stvari koje su se desavale zimus na minusu. mada, svicne ponekad ona lampica serva, uhvatim na tren

Share this post


Link to post
Share on other sites

citu nije samo motor vec malo veci sklop .ima iglicasti lezaj izmedju djevreka i cityja

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaa, e to je onda druga stvar. pa dobro glupo je dalje diskutovati ovako, dok se ne pogleda...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

koiko je komplikovano skinuti taj lezaj ispod samog volana posto i meni isto lupa kada idem po kaldrmi i to uzasno nervira a izgleda da je to generalni problem kod starijih puntica pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjao par puta nije bas slatko a zeznuto za stavljanje novog jer je plasticni prsten sto drzi rolnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci, nije.

Originalna je ona sa fiat/lancia logom, prva ugradnja. Ta je valjda oko 250 e nova, pa sam se zato zacudio i pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
postoje dva lagera,jedan iznad i jedan ispod city-ja,ili iznad i ispod kontakt brave ako nema servo.i normalno jos po neki lager u samom servu :(

kad kazes "city-ja"mislis li na motor city-ja? a da li ima u samom volanu neki, jer meni lupa u samom volanu(djevrek,krug...)ne ispod i dalje, nego bas tu gde je sirena

covek se zali na lupkanje kod "devreka" inace to za letvu ste u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ispod samog volana kada se volan malo povuce gore ili dole lupkanje se smanji znaci nije ispod serva ili blize papuccama vec ispod samog volana gde su rucie za migavce i svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2 meseca sam imao sudar. Otad mi se čulo nešto kad smotam skoro pun levi a ponekad i desni, kad skrećem recimo na raskrsnici, kao neko grebanje i lupkanje.

Uočio sam na unutrašnjoj strani blatobrana obrise od gume a i da fale neki šrafovi jer se rupa kroz koju idu rascepala.

To sam sredio i grebanja čini mi se više nema.

Ali je lupkanje postalo sve jače i jače, lupka i na pravcu kada idem preko džombi.

Znam kako se mom ortaku na istom puntu čulo kad je bila letva, ovo je mnogo jače, i čuje se pored lupkanja i neko grebanje kao lim o lim...znači zvuk je baš postao jak, kao da će nešto da otpadne ne daj bože...mislio sam da se čuje sam blatobran, ali sad nema gde da mrdne tako da nije to...

U servisu su mi gledali ali ja nisam bio precizan, tek mi je sad palo na pamet šta može da bude, a bio je veliki petak pa nisu imali vremena puno da gledaju već samo zamenili kvačilo, našli su da je leva kugla dobila luft ali nije strašno, ne mora još da se menja. Ja bi je uskoro svejedno promenio, ali me zanima šta ovo lupa...

Jel može kugla da se tako čuje? Jasno razaznajem drugi zvuk kad levim točkom udarim na rupu, čuje se tup zvuk, a ovo je baš kao da se nešto trese i škripuće tj grebe.

Pošto sam sudar imao po principu "sustigao sam ga" tj udario prednjim krajem, to možda dodaje sumnju da je letva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...izgleda da je "samo" auspuh opet u pitanju, pošto sam večeras prešao preko neke jače rupe i otad mi se čuje grebanje ali u intervalima dok se krećem, tako se čulo pre jednom kad sam menjao manžetnu poluosovine pa je šraf za stezanje šelne kačio auspuh koji je baš baš blizu...

U servisu mi jesu odvajali malo auspuh, ali sad je izgleda na rupu spao sa nosača nekog, čuje se ubi bože, sutra ujutru idem do servisa pa javljam rezultate...

Ima smisla da se ovo čuje sve vreme, pošto prilikom skretanja a pogotovo na džombe ipak auto malo "trese" pa auspuh cinculira a šelna ga grebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisla mi je izgleda leetva volana na puntu,preko svake neravnine se cuju lupkanja koja veoma iritiraju...Sada ne znam sta da radim...Ne znam kakve su leetve u kit komercu neke Lara,ili da se radi remont?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste....kako pomeram volan onako brzo kada ga mrdam cuje se taj zvuk,......iritira mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nesto zuji kad motam levo desno pa ispravim volan cuje se zzzzz z zzzzz z i tako kazu da ima neki senzor koji je bas skup u volanu :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...