Jump to content
FAS Goran
Dejan55

Lancia Lybra - potrebna plastika za podizanje prozora

Recommended Posts

Kao sto sam naslov kaze pukla mi je plastika koja drzi sajlu i sluzi za podizanje prednjeg levog prozora.

Interesuje me da li ima negde da se kupi posebno ( u kompletu sa plasticnim tockicem gde se namotava sajla),

posto mi se ne kupuje ceo podizac sa elektromotorom zbog prevelike cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Oni rade samo sajle ne rade plastike, tako da moras do plasticara da vidis da li moze da ti izvari tj. spase stari deo ako ne mozes da probas u Era Glass-u Kornatska 48 poprecno sa Mirijevskim bulevarom covek ima razne rezervne plastike uglavnom po 20 eur kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni rekoše u "BOBAN SAJLE" da mogu da mi zamene sve, a da na mesto plastičnog polomljenog dela stavljaju njihov metalni... Nisam svoju nameru do sada realizovao (zakazuje se, a meni nekako to zakazivanje ide na živac), ali sam rukovodeći se iskustvima drugih stekao saznanje da oni imaju komplete koje ugradjuju. Recimo, taj plastični pipak, koji je kod mene crkao na Libri je sličan drugim modelima, nakače ga na sajlu i to funkcioniše. Daju i garanciju. Ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodin Damjanović je skroz u pravu...

Nešto jeftinija varijanta koja zahteva malo veštine:

Skinuti kompletan podizač (motor sa sajlama i klizačem) i odneti kod Bobana. Tamo će na strugu da naprave potreban rezervni deo (polomljenu plastiku) od aluminiuma, provućiće i ušniraće sajle tako da to stvarno radi. Po potrebi zameniće i ostalo što treba uz konsultaciju sa vlasnikom. Veoma su brzi i poslovni. Cena je povoljna. Ovo sve pričam iz ličnog iskustva. Mislim da daju garanciju od 3 meseca. Nikakav novi ili vareni plastični deo ne može da zameni Al klizač.

Nešto skuplja varijanta:

Zakazati telefonom i odvesti auto. Ostatak prema dogovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da sam jos pre par godina na nekom forumu procitao da ima da se kupi ili naruci ta plastika kod delte i da kosta par stotina dinara. Proveri ne kosta te nista ako si iz Beograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako prvo proveri ovo sto kaze -lybra-.

Meni je na proslom auto pukla plastika kroz koju ide sajla, pukla je skroz do dela gde je zupcanik ili sta vec pokrece tu sajlu. Otisao kod Bobana i zamenili ceo taj plasticni "buzir" sa novim a sve fiksirali sa tim metalnim delom kao sto kaze -Damjanovic-

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ovde nabavljao svojevremeno (original po njihovoj prici) ali ruku na srce jos uvek se drze, :question: mislim da su oko 500 kinti po komadu!

Auto italija

021/444-908

021/524-809

precizni mehanicar koji sve to spakovao nazad :geek:

063/835-54-65

021/641-46-77

doduse sve je u NS-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji razlog zasto ne treba rizikovati i stavljati aluminijumsku zamenu. Za ljubav par stotina dinara reizikuje se pucanje ostalih delova koji su od plastike(koturace,zupcanici,uvodnici). Posto su nasi ljubimci dosta zgazili treba ipak malo podmazati klizace. Obavezno staviti originalnu plastiku koja je u Delti pre 2 godine bila 300 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle sastavljanja celog mehanizma a pre ugradnje u vrata, podmazivanje se podrazumeva i to ne treba da se naglašava. Gde god su dve tarne površine koje naležu jedna na drugu i još se kreću jedna preko druge, podmazivanje je sasvim normalna potreba. Inače podmazuje se i kada se ugrađuje plastični klizač.

... al po onoj narodnoj, ko šta voli ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio u Delti taj plastični deo za par stotina dinara, jedina nezgoda što moraš lično otići po deo ne šalju ga. Mada moraš proveriti da li je uzrok pucanja samo to što je krta plastika, ili je sajla spala sa koluta pa zbog toga je pukla žabica. Oznaka na kesici je 0071730301 (još je čuvam), e sada ne znam za koju stranu vrata je to zaboravio sam koju sam menjao :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li i dalje imaju da se nadju te plastike za stakla, meni je riknulo zadnje desno i nikako da nadjem jer ovde kod mene u Krusevcu nema tog dela, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što vidiš:

 

Kupio u Delti taj plastični deo za par stotina dinara...

 

Okreni ovlašćene servise, objasni šta ti treba i znaćeš imaju li i po kojoj ceni. Spisak ovlašćenih, sa njihovim brojevima telefona, možeš videti klikom gore na vrhu strane na baner (sličicu) Fiat Automobili Srbija. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh negde na forumu da je neko nudio plastike za podizace prozora ali vise ne mogu to da pronadjem. Da li neko zna link ili prodavca tih plasticnih delova ? Treba mi za suvozacka vrata .

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peđa električni podizači, novi gornji put Mirijevo, ima sve i može da popravi sve 064 228 8651.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notorni,jesi li bio vec kod njega. Cuo sam za Tog Pedju iz Mirjeva i kazu da radi lepo i nije nesto preterano skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba mi majstor, samo klizac. Vec sam skinuo podizac. Malo je komplikovano, ali nije strasno. Plastika je verovatno pukla zbog zamora i starosti. Sajla je bila na koturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...