Jump to content
FAS Goran
Dejan55

Lancia Lybra - problem sa ventilacijom

Recommended Posts

Hvala Miče. Ja nekako vjerujem u čvrstu vezu :thumbup:

Sve konektore koji prave problem bih zalemio,da se mene pita. Na staroj Lybri sam imao problem sa konektorom Airbag-a ispod suvozačevog sjedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima pokvaren ventilator,ali da mu je ispravna elektronika? Tj da je pregorio motor,a ostalo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo u cemu je problem...

Kad upalim klimu, pozadi nece da duva kroz ventilacioni otvor. Duva ispod vozacevog i suvozacenog sedista al na konzoli nece... :rant:

Jel zna neko zbog cega je tako ???

Hvala unapred... :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da kroz konzolu duva samo kad je "strelica u polozaju sredina" a da ispod sedista duva kad je strelica "polozaj na dole"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi drugari

Uglavnom svi vi imate probleme ili sa iskljucivanjem kompresora ili sa ``toplo/hladno`` na vozacevoj i suvozacevoj strani.

Ja nemam ni jedan od tih simptoma. Kod mene je kompresor ispravan, klapne ne zaglavljuju za sada, zadata temperatura je ista i na levoj i na desnoj strani vozila.

Ali... Kada podesim klimu da duva u polozaj ``horizontalno`` i/ili u noge javlja se velika buka vazduha negde unutar grebena, a sama kolicina hladnog vazduha koja izlazi na ventilacione otvore je vrlo slaba i neosetna, cak i kada je ventilator na max. brzini.

Ovi simptomi nestanu kada vazduh usmerim ka sofersajbi. Vazduh tada ``curi`` normalno, protok je neometan.

Prvo sam mislio da se unutra izvukao neki kanal od ventilacije i da je problem mehanicke prirode.

Medjutim, mislim da je do elektronike iz razloga sto se desi da ventilacija proradi normalno na 2 dana bez ikakvih problema a onda treci dan ``opet Jovo na novo``

Molim sve strucne ljude za Lanciu (a video sam ih nekoliko na FLCS :unworthy: ) da mi pomognu nekim savetom ili ako nista drugo, bar nekom pribliznom dijagnozom.

Sam nisam dovoljno vican da resim problem, a i majstori u mom okruzenju nisu bas dovoljno strucni po pitanju odrzavanja Lancia.

Hvala svima :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je neko imao sledeći problem: ventilator je počeo da bruji. Na manjom obrtijami se jače čuje, na većim obrtajima se manje čuje. Kao da nešto rendiše. 

Znam da mi ne gine komplikovano vađenje i vraćanje, nego čisto da čujem da li je neko imao sličan problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem,uzeo sam polovni i zamenio.Ali prvo mi je davao iste simptome i nakon toga se zapalio i dim u kabini kolku hoces kad je bio ukljucen.

 

Pozdrav :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se cuje kako sam uzeo auto. Samo se cuje u 1. i 2. brzini. Mrzi me da skidam, ali uopste nije tesko to uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...