Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Hyperboy

Lancia Kappa - mokri podovi / mali hladnjak

Recommended Posts

Da li mi je crkao hadnjak od klime ili je neki drugi problem?

Ranije mi je pod ispod noga suvozaca bilo mokro a sad je i ispod vozacevih nogu.

Inace kada upalim klimu cuje se onaj grozan miris antifriza a na sofersajbi se cesto pojavljuju tragovi pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je glupo ali uzmi na prst i lizni tecnost. Ako je slatkastog ukusa onda je antifriz. Zamena je da se ubijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da kupis one opiljke (kao pesak nesto) za zatvaranje rupa u hladnjaku,imas ih u svakoj radnji i kostaju oko 100din,ja sam na jednim kolima tako resio isti problem,samo sto to nije trajna fora,pa moras svakih 6 meseci ponovo to da stavljas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se to desilo posle intenzivnog korišćenja prošlih (a sve je uredu kad klimu ne koristiš) onda nema veze izmenjivačem grejanja. Moguće da ti se napunila posuda za skupljanje kondenzata kod klime pa preliva zato što je odvod zapušen.

Ja sam to imao 3 godine za redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je antifriz na podu jer mi djeluje...mastan,tako da kazem.

Je li veliki problem zavrsiti taj kvar i koliko otprilike kostaju djelovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

delovi nisu skupi a kvar je veoma komplikovano otkloniti a i majstor ce da uzme pozamasnu sumu.

ja sam jednoj musteriji zadnji put na puntu menjao i naplatio 70 e a samo hladnjak je kostao oko 2500rsd

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa isplati se samo zato sto je original ali treba biti siguran da je ispravan, da ti se ne desi isto i sa njim

a cena mu je tu skoro isto kao i nov, samo zato sto je mozda boljeg kvaliteta ali to je vec diskutabilno. Ja sam radije za originalne delove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj mi jedan kaze da se hladnjak klime(novi) za lancia kappu krece oko 250e

Je li to moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.

Stvara mi se para na sofersajbni tokom voznje i cuje se miris antifriza,narocito kad se upali klima.

Do cega moze da bude,je li koliko komplikovano,koliko se krece cijena djelova i otprilike ruka :whistle: Sipao sam neku tecnost tj ljepilo hladnjaka,bilo je nekog efekta ali kroz 10-15 dana ista prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije ti to neki velik problem zamijeniti (mislim na mali hladnjak) i ne moraš biti nekakav majstor da to sam promjeniš a njega polovnog vjerujem da možeš naći za tridesetak evra a tu tečnost što si sipao ja bih ubuduće izbjegavao jer ona ti može napraviti dodatnih problema zato odvoji jedan vikend i polako skidaj i prati kako šta skineš obrnutim smijerom vraćaš, nije neka mudrolija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To hoce da se desava kada je klima smanjena na minimum. Isti efekat se desava kada se otvori zamrzivac u toploj prostoriji.Proveri da ti kojim slucajem nije zapusen odvod za kondenz. Nalazi se ispod filtera klime. Malo je nelogicno da se pojavljuje para iz radijatora samo kada je klima ukljucena jer je tad klapna za grejanje zatvorena. Ukoliko kojim slucajem jeste, hladnjacic je od 30-50e a zamena je od 70 do 100 jer uopste nije jednostavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini nemoj da prepadaš čoveka, nije to baš toliko komplikovano promijeniti, ja sam skoro mijenjao čovjeku taj mali hladnjak i unapred smo dogovorili cijenu(35 evra) da bi me po završetku posla bilo blam i to uzeti jer je cijelo vrijeme bio kraj mene a sav taj posao je trajao nekih tri sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ste me shvatili dobro.Meni se stvara para tj magli u toku voznje kada je klima UGASENA.

Antifriz se cuje svakako,ali narocito kad tek upalim grijanje.

Edited by Hyperboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.

Stvara mi se para na sofersajbni tokom voznje i cuje se miris antifriza,narocito kad se upali klima.

Ja razumeo kad se upali klima. Moze da bude radijator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta taj novi radijator ili polovni ali kao nov? :whistle:

Je li komplikovana njegova zamjena?

Rade li to automehanicari ili serviseri klima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me gde se nalazi mali hladnjak, i na koji nacin se skida? Mozda cu morati da ga proverim.

Kappa 2.0 20vT

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi siguran da je za menjanje nemoj se upuštati u tu avanturu. Jedna od gorih stvari za promeniti na pomenutom autu, inače nalazi se ispod brisača na sredini auta, skineš brisače pa sve redom do samog hladnjaka ali ako nisi vešt nemoj se upuštati u to. Ja sam ga par puta mjenjao i sjebem sve ruke dok promenim. :realmad:

P.S. Ako ne curi puno probaj sa nekim stedstvom namenjenim za to da rešiš stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_0243.jpg

ja sam sunuo ovo i miris se izgubio a i magljenje stakala

gubio je antifriz mizerno nesto, sada jos mizernije

probaj ne kosta mnogo, kupio u DISu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nisam hteo da kupusam pola auta pa sam sipao nesto od ovih tecnosti sto sam nasao na benzinskim pumpama. Bilo je koliko vidim ok dok opet nisam zamenio antifriz, sad cu opet malo da sunem i to je to. Probaj prvo sa ovim tecnostima pa tek onda kupusaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ wrangler

jel se taj mali hladnjak nalazi spolja ispod one plastike kod brisaca tj. jel se cela operacija zamene radi spolja ili mora i tabla da se rastura?

Najdalje sam rasturao do filtera klime ali nisam zagledao vidi li se hladnjak tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...