Jump to content
FAS Goran
banetv

Punto mk2b - Bočni vetrobrani

Recommended Posts

Da li je neko nameštao bočne vetrobrane na Punta mk2b (kao z10)? Po ovom lošem vremenu ne smem ni malo da otvorim prozor a da ne budem mokar, a toplo je.

Na ranijim kolima sam imao i bio sam jako zadovoljan. Mnogi ih nude prko oglasa, ali da li je neko namestio i probao? I gde je najbolje kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta- prilicno mali i lepog izgleda :)

Spider auto - jedno 3x veci od ovih iz Delte, ruzniji, ali i mnogo bolje stite od kise i vetra :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uzeo za moj auto pa narucio bokija za bravo,duca za zastavu 10 i dejlija,sale za stila .....koristio i ranije na drugim kolima i mnogo dobra stvar.inace covek je iz vojvodine cena je 2500 din/par i 200din slanje ASK

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to,hvala za iscrpne informacije. Miki, mogu li dobiti kontakt tog iz vojvodine?

Svakako ću staviti i naravno slikati i objaviti.

EDIT:

Malopre sam čuo od komšija da su nekima vetrobrani strugali i zapinjali za stakla, istina ne kod Punta.

Da li je neko imao takva iskustva i na šta obratiti pažnju kod kupovine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pazario kod istog čoveka..

LAko se nameštaju...jesu malo veći ali se brzo navikneš...

Moji su neke sivo providne boje pa su se lepo uklopili na metalik sivu (srebrnu).. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to,hvala za iscrpne informacije. Miki, mogu li dobiti kontakt tog iz vojvodine?

Svakako ću staviti i naravno slikati i objaviti.

EDIT:

Malopre sam čuo od komšija da su nekima vetrobrani strugali i zapinjali za stakla, istina ne kod Punta.

Da li je neko imao takva iskustva i na šta obratiti pažnju kod kupovine?

Nemam takve probleme ;)

Možda ti je jednostavnije da odeš u Spider Auto u Jajince i da ti oni montiraju. Ja sam tako odradio, a montaža je besplatna. Ja sam inače kupio komplet za sva vrata - 4 komada :) Vidi sliku gore :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja sam to kupovao za Brava na Vozdovcu ima neka radnjica preko puta kafane Stara Jahorina, ne znam kako se zove mozda je to bas ta radnja koju spominjete.... Kostali su nesto oko 2500 din. i besplatna ugradnja. Od nedavno imam Punta tako da planiram i za njega da uzmem to, jako korisna stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostao mi broj u servisu ako bokija ne vidi i okaci kacim ja sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ovi vetrobrani čujno smanjuju buku od vetra na većim brzinama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da javim utiske o spider vetrobranima - posle 15 tak dana vožnje po onim vrućinama i ovim kišama ovih dana - mogu reći da su vetrobrani prava stvar :thumbup::unworthy:

a možda i najbolja investicija za kola, jer em smanjuju buku (nama koji nemamo klimu) em može se diše - ako ste primorani da se vozite sa pasioniranim pušačem ...

i po kiši može skoro do pola da ostane otvoren prozor a vi ćete biti suvi - naravno uz brzine do 50 km/h ... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me raduje što je tako. Sada imam druge troškove oko kola a to je sledeće u planu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da osvežim temu, jurio sam da nađem, na kraju mi brat kaže da je on uzeo one koje pravi spider auto.

danas sam išao kod nekog lika - koji ih prodaje i montira, prednji za stilo 5v su 3100 sa montažom (kontakt na pm, ako nekom treba, ima radnju u Zaplanjskoj... ali sve što proda, ugrađuje po želji kupca uz neku nadoknadu, ili je uračunato u cenu, zavisi).

dođeš, montira za 10 minuta, ništa prljanje ruku, ništa cimanje... sve lepo uradi, očisti, napne, dva sata mora da stoji tako sa zatvorenim prozorom, da se malo napnu kederi i da to legne, i to je sve ok.

jedva čekam sad kišu, da otvorim prozor a da mi ništa ne uđe na moje sive tapacirunge vrata :) sve su flekavi, ne mogu cigaru da upalim, ugušiću se kad pada kiša, a sve mi voda upada na tapacirung i kontrole na mojim vratima, što je najgore , upada na svim... a svuda imam sive tapacire (naravno) i komande za prozore i štatijaznam.

reče mi isti lik, da radi tipske presvlake za sve automobile (stilo, izbor oko 50 dezena, oko 11000 dinara, sa njegovom ugradnjom, šiju po meri...), tipske tepih i gumene patosnice, ugrađuje xenone, sve može, sve custom, mislim verujem da može i fabrički, ali ok... , i kaže za fiat može da uradi sve, da - primer naslon za ruku 6800 sa ugradnjom - boje po izboru (naravno većinu opreme nabavlja iz spiderauto... one koja nije fabrička). takođe mi reče, da njegov buraz radi servisiranje fiat vozila (radio u delti nekad, dao mi broj telefona) deluje jeftin - bez uvrede Goranu, ali jeftiniji od njega, sada koliko kvalitetan, to je pitanje...

@neshaoct : da ga lovimo da da neki popust (ako oće) ? s obzirom da sve može custom da radi a upućen je u F/A/L ugradnje ? proslediću ti kontakt, ako misliš da može...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je preko puta mesare PAPAK?Oni su jedni od skupljih u bilo cemu.Mi smo narucivali iz Subotice,i sa sve postarinom je izaslo 2700 a kod Spider Auta moze da se kupi za 2800. Takodje mislim da je mnogo para za presvlake ako moze za 150e da se tapacira ponovo,a razlika izmedju te dve stvari je ko Boki i oko...rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo u spider auto je 3000 na danasšnji dan (zvao sam ih jutros), ovde te sa montažom izađe 3100 - ne vidim kako je to toliko skupo... drugo, mislim da se i cene razlikuju po tipu vozila - ovo je cena za fiat stilo

e sad oftopičarenje malo :

razlika između presvlaki i tapacira je takođe velika, presvlake možeš da skineš i da uvek kažeš da auto ima fabrički očuvan enterijer... ;) sve se kod nas srba važi, samo zavisi kako gledaš, ako auto nameravaš da jako dugo zadržiš za sebe, ok, tapaciraš sve ponovo, ali ako nameravaš da ga ikada prodaješ, onda će te neko pitati a što si tapacirao sve... ako kontaš šta mi je na pameti, paranoja ti može oterati kupca... naravno, tapacir ti traje duže, ali se duže i postavlja presvlake gotove za sat vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^u Vajsu presvlake sa sve montazom oko 70eur, pricalo se vec na forumu, rade odlicno. Po meni tapaciranje jedino ako su sedista bas ishabana, iscepana.

Danas bio u prodavnici koja drzi opremu iz Spidera (nasao na spider sajtu), vetrobrani za Punta Mk2 3V 3200din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Spider poskupeo...Sto se presvlaka tice,ja auto gledam za sebe,kad pocepam original,idem na nov tapacir pa opet uzivanje.Kad vidim presvlake na sedistima,smuci mi se,pa koliko god one bile dobre.rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam više za tapacir... i može se desiti da moj sivi (nepraktično mi je) zamenim nekim novim tapacirom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ebli vas ti vetrobrani... :harhar:

ja imam za punta 3v original Fiatove male (uske). Evo ko oce za 1000 dindzi su njegovi. Jedan je malo okrnjen u cosku koji ulazi pod keder. (kad se stavi - ne vidi se)

meni cuce kuci, ruzno mi kako izgleda iako su mali. Necu stavljati.

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekim kolima sam video davno, da li je bio fiat ili peugeot, ne secam se, znam da je od preko samo.

Bili su ofarbani u boju karoserije, i je*eno su dobro izgledali tako odradjeni!

Cucali su za sve pare!

Eto ideje ako je nekom dosadno!

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da lepo izgleda kad su u boji karoserije ali onda se znatno povecava mrtav ugao oko stuba . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...