Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

trebalo bi da je dobar Arexon, koristim njihovo mleko za kokpit vec godinama i stvarno ima efekta :thumbup:

Takodje koristim za kokpit i ovo je sledece sto cu pazariti od Arexona jer planiram uskoro ako se niko ne javi za kupca auta da predjem sedista sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno bi taj Arexon mogao da završi posao čiščenja neba ako već dobro čisti sedišta i tapacire ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam arexon na sedistima - odlican je , prao sam i onaj naslon za lakat/ruku izmedju vozaca i suvozaca e tu je rezultat za neverovati pre i posle tretmana...plan mi je da pokusam da operem nebo sa njim - naprskam na magicnu pa utrljam pa lagano isperem drugom krpom koja je bila u cistoj vodi pa iscedjena..javljam rezultate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi obavezno, kod mene je zadnja polovina neba prljava, bas me zanima da li moze da ga ocisti taj arexon.

 

Inace imam nesto da preporucim za parfemisanje kabine auta a to je onaj osvezivac za kucni klima uredjaj. Po preporuci kolege kuvalja koji je kod njega u Stila stavio isti, ja sam prosle nedelje isto to  uradio na Puntu kod sebe. Uz filter kabine ili klime kako god da ga zovete stavite ovaj osvezivac i auto ne da mirise nego ubija.

Ima raznih mirisa ali preporucujem sweet vanila jer mi se cini najprijatnijim. Cena mu je nekih 140 - 150 din. bar sam ja toliko platio u Mercatoru a video sam da je i u Rodi i vecim mega marketina slicna cena.

 

image.jpg vanila.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha svi krademo Kuvalji foru  :laughing: Evo prošlo je 10 meseci od akda sam ja stavio taj miris uz filter klime i čak i sada kada upalim ventilaciju zamiriše fino dok retko koji miris za auto mi traje duže od 3 nedelje.

 

Samo bude malo problematično ako se upali grejanje, ali ko radi tokom leta servis ne mora da brine o tome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejanje jos uvek nisam palio jer za sada nema potrebe. :) Jesi li i ti stavio isto sweet vanila miris ili neki drugi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a jeste li culi da je Kuvalja stavio taj miris :laughing: ...

Ja nesto ne volim te slatke mirise, ovaj Ocean Blue mi najvise obecava. Inace Citroen C4 ima tu foru samo sa ampulicom u otvoru ventilacije.

 

1306257815_19756_FT0_citoren_holder.jpg  3643_01.jpg

 

A ova je pretpostavljam sa nekog DS-a:

 

New_Visuel_parfumeur.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:yes

Onda uradis kao Kuvalja, ne znam da li znas da je stavio osvezivac u filter klime :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazem, ima mesec dana kako sam ga kupio ali ga jos nisam namontirao. Hteo sam brzinski da ga ubacim, filter klime nije hteo da izadje lagano, uhvati me kisa i ostavih za drugi put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobtra fora ,moracu i ja da probam to,a znaci to se stavi na sam filter klime il pored,valjda najbolje na sam filter  :guitar:  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Punta se stavlja uz sam filter jer znaš i sam da filter kabine stoji uspravno kod suvozačevih nogu. Kod Muse ne znam gde se nalazi tako da zavisno od položaja stavi ili pored ili na filter kabine, svejedno će mirisati. :)

 

P.S. Promeni avatar, ne voziš Punta. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti ga metni nekoj,a osvezivac stavi pored ventilatora  :thumbsup: ,a kod muse filter stoji vodoravno,tako cu da ,kad kupim da stavim na sam filter,e dobra ideja,svaka dala kuvalji

a avatar necu da menjam,postovanja za punta

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli, ako imas onaj filter kabine ispod suvozacevih nogu onda tu. :) Odvrnes 2 srafa, povuces filter nadole, ako je prljav zameni ga, ako nemas za zamenu onda ga istresi od prljavstine i prasine, uz njega stavi taj osvezivac koji pomenusmo, vrati sve lepo nazad, pusti da duva i uzivaj u mirisu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u puntu isto nisam imao filter kabine,skidao sam dva puta ventilator i prao ga,prvi put,znam bas je bio prljan i masan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar u kolima ima onaj đavo što se nakači na rešetku ventilacije, samo neki koji je kupljen u BMW-u. U setu se dobijaju 3 mirisa, a na mene je najjači utisak ostavio miris čaja :wub:

Ne možete da verujete koliko dobro miriše, kao da je neko otvorio kutiju čaja.

E, sad ona loša strana tog mirisa... Košta 3.000 din :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.000 za čaj je previše, ni MILFord čajevi ne koštaju toliko. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...