Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Evo prelista cijelu temu i ima stvarno dobri preparata za ciscenje ,e sad jedno vrijeme sam uzimao tih preparata ali nije imalo nekog efekta doduse u bosni nema nista efekta :p  kod nas u bosni vlada metoda snadji se i prodji sto jeftinije a vjerujem da ima i kod vas takvih ljudi ,recimo ja koristim jedan fazon za miris unutrasnjosti poslije ciscenja ,je lenor iz wc-a ,stavi u onu spricu od ciscenje stakala i pospricajte sjedala tapacirunge i pod ,ostace vam sve mokro i kao da je fleka ali kad se osusi za pola sata ,kako to lijepo mirisi nevjerovatno , 

da li neko zna neki fazon za odrzavanje koznog interijera i sjaj koze 

 

:clap:  Takky moj covek  :unworthy:  ja to isto radim mada sam to vec napisao nekoliko postova iznad. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valja li limun ukapati u vodu i sa tim brisati plastiku po autu? Ili je to samo dobro za prozore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da je to kao preventiva protiv magljenja stakala iznutra (kondenza). Mada, iskreno, nikad nisam ni imao zelju da probam :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

s cime cistite sjedala? 

 

Imam ona krem sjedala:

 

cxcb5605.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valja li limun ukapati u vodu i sa tim brisati plastiku po autu? Ili je to samo dobro za prozore?[/quote

Ja samo magičnom krpom navlaženu mlakom vodom. Potom, suva magična(mikrofiber). Poslednji put sam kokpit isprskao Würth silikonskim sprejom. Potom brisanje suvom mfiber krpom. Dobija se satenski šmek na plastici. Nema onog 'bubanjpotok' -pasjajaja -papir od bureka- efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/Wurth-Silicone-Spray-500ml/dp/B003VAS7ZG da dodam da sam nime naprskao pojaseve koji su se sporo vracali i da se sad vrate kao podmazani. (jer i jesu  :thumbsup: )

 

 Evo i celog kataloga za auto manijake. http://www.wurth.co.rs/pdf2_auto/Auto%2010%20Nega%20i%20odrzavanje%20vozila-R.pdf

Ne reklamiram Wurth, ali sta god da sam njihovo koristio, nikad nisu bile bacene pare. Umeju da budu skupi za neke stvari, ali su proizvodi profi.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad malo bolje razmislim, ne zanm da li ono uopste i imaju svoje maloprodaje. Ovaj sprej je meni i ortaku nabavio lik koji radi za njihovu  VP. Izolovanih proizvoda ima po prodavnicama auto delova ili  tako nekih majstorskih radnji, gvozdjara i sl. ''Dadjo'' npr. Po sistemu-ocekuj ih i na neocekivanim mestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima wurth prodavnice na malo, verovatno ima i u Sd. U Nisu ima

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Wurth kupio u Metrou, mada skoro sam bio i nisam ga bas video (Bg), a video sam i na MOL pumpi kod mene u AR, sad da l ima i na drugim Mol pumpama, treba proveriti. :)

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

s cime cistite sjedala? 

 

Imam ona krem sjedala:

 

cxcb5605.jpg

Alkantara sedišta imam u svojoj ipsilonki i očistio sam ih sa SONAX-sprejom.Definitivno skida svu prljavštinu, naprskaš penu, malo sačekaš, obrišeš blago vlažnom krpom i na kraju isčetkaš, i sve sija kao novo, imama negde i slike kako su izgledala pre i posle pa presudi sam. Jedini je problem što me je sprej koštao oko 7€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce dok sam prao auto primetim na tapaciringu suvozavevih vrata da je malo prljavo. Mislio sam da je samo onako povrsinski i uzmem vlaznu maramicu da skinem to, i naravno napravim jos vece sra*e :D Sada je taj deo(oko 1-1.5cm duzine) pobeleo ali je okolo jos vise prljavo.

Cime je najbolje da se opere tapacir, ali da to ima uglavnom svuda da se kupi? Da li moze sa ferijem i malim sundjerom, ili postoji nesto bolje?

Zaboravio sam da napomenem, kod mene je onaj beli enterijer.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar je pre par meseci sedista i tapacire prao nekim arijelom u kesici, auto mehanicar pa cesto sedne prljav u auto, a sedista su svetle boje ... za ulozene pare i malo truda rezultat je bio super :)

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da je dobar Arexon, koristim njihovo mleko za kokpit vec godinama i stvarno ima efekta :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...