Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Mozda nije za ovu temu ali me interesuje sa cime bih mogao da naspricam delove plastike ispod haube da nemoram da perem motor.ili jednostavno da obrisem krpom kablove te vece vidljive i plasiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je masno uzmes ono za odmascivanje rerni ... super radi posao, pitaj zenu sigurno ima tako nesto u kuhinji .. Spin se zove ili tako nesto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar to nije zapaljivo.jednom sam nasprico samo plastiku gde se nalazi filter vazduha taj iznad motora kada se motor zagrejao sve pocelo da se dimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nije za ovu temu ali me interesuje sa cime bih mogao da naspricam delove plastike ispod haube da nemoram da perem motor.ili jednostavno da obrisem krpom kablove te vece vidljive i plasiku.

Auto mi je svaki dan po 8 sati parkiran ispred Pestanove zgrade na Temerinskom putu u NS  i tu vetar nagura milion tona prasine da mi je  auto ne daj Boze!! zavukla se prasina u svaki kutak motornog dela. Da ne brisem krpicom  sve povrsine do kojih mogu rukom da dodjem svaki drugi dan, sve bi bilo pod metrom prasine. Znaci, Srle, kako si i rekao-krpica i udri. Kad ocistis, mozes plastike da naprskas/obrises nekim mlekom za plastiku da makar odbijaju koliko toliko novosadsku prasincinu. Naravno, to mleko ili sta budes koristio ne sme da bude masnjikavo nego, da samo matira plastiku koja ce malo da ozivi i bar neko vreme izgleda novije. 

A, odmascivac ako koristis, svakako naprskane delove  posle dobro obrisi nekom vlaznom krpom, pa finisiraj suvom. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam nekako da ocistim deo ispod haube.Skinuo sam poklopac gde je filter vazduha lepo ga ocistio kompletnu plastiku odma i kupio filter vazduha.Jedino sam krpom brisao motor i oko njega nisam smeo da ga poprskam sa odmascivacem (bas bas tako se zove odmascivac inace robna marka univerexporta i jako je dobar) jer sam se bojao da se ne zavuce negde.Tako da sam sve krpicama jedno sat dva sam se cimao i sada izgleda pristojnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaahahaha niste normalni!<br />kao i svi preprodavci WD40 :-)<br /><br />Послато са U8815 користећи Тапаток 2<br /><br />

A sta fali WD40 :) ja mazem svuda sa tim .. ili sam se zeznuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako vam se cini ovaj preparat za kokpit u pitanju je falcon http://prntscr.com/1ut5gn ovo je iz metroa.. a odma samo da vas i pitam za patosnice da li ove vrede za punta mk2 http://prntscr.com/1ut5oj imaju gumirane i ove druge ne gumirane :) samo imaju kod vozacevih nogu gumu.. ali mislim da je mozda bolje da su kompleno gumirane.. zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da zaista smrdi... :) ali mi sve klizi kad podmazem sa njim :) ali nisam znao da nagriza...

Šta  mažeš kad smrdi i sve klizi ??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

da zaista smrdi... :) ali mi sve klizi kad podmazem sa njim :) ali nisam znao da nagriza...

Šta  mažeš kad smrdi i sve klizi ??????

 

 

po kuci sam mazao neke stvari pa se osetilo...

 

kako vam se cini ovaj preparat za kokpit u pitanju je falcon http://prntscr.com/1ut5gn ovo je iz metroa.. a odma samo da vas i pitam za patosnice da li ove vrede za punta mk2 http://prntscr.com/1ut5oj imaju gumirane i ove druge ne gumirane :) samo imaju kod vozacevih nogu gumu.. ali mislim da je mozda bolje da su kompleno gumirane.. zar ne?

 

jel ok ovo.. da kupim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

po kuci sam mazao neke stvari pa se osetilo...

 

 

 

Tog sam se i bojao. Šta ti žena kaže na tu ideju ?

Po meni najbolje kupi ono silikonsko mleko u Metrou. Ja ga koristim odavno, tabla na Stilu dobije malo tamniju boju i nekako bolje izgleda. Ko god sedne gleda i pipa tablu.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam smeo da ga pitam :laughing:

Ma kupicu obican kokpit sprej, pa kada ga naprskam moci ce cvarci da se isprze na tabli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metro oko 500-600 din i traje baš dugo

 

Silikonsko_mleko.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram uzeti ovo silikonsko mleko.. a vidim hvale i arexskons mislim da se zove pa cu uzeti nesto od toga dvoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec pisah negde, odlicna stvar za raznorazne vrste enterijera koju vec duze vreme koristim.

Dosta dugo traje po nanosenju, prijatan, skoro neutralan miris (mada mu to i nije namena), lepa karakteristika je sto je antistatik i odbija prasinu. Meni se najbolje pokazao za Stilov hrapav gornji deo table, takodje je mleko u pitanju. Pise tamo jos svasta, da neguje i obnavlja, bla, bla, kao i na svim slicnim proizvodima:

 

Turtlewaxwebshop_FG4754_94913.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista uzecu onda to, arexons ili carplan sta nadjem od toga... nego trazio sam ih na 2 benzinske.. Lurdy i Maxi market i nisam nasao nista od toga... trazio sam i Pulimax Mafra i nisam nasao nista od toga..

Edited by dados

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftinije sredstvo koje ja koristim kad hocu da umirisem auto je da pomesam vodu i omeksivac u bocici mer glass-a i isprkam sedista i tapacire. Nije bas trajno ali fino umirise auto i moze da potraje do 10-ak dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, treba mi jedan savet, mada je vec pisano o tome, ali ne mogu da se odlucim.

Ona vratanca ispred suvozaca su malo izbledila, tj samo na jednom delu, pa me zanima cime je bolje naprskati, onim sredstvom sto je postavio Ivan ili Ivan.ik?

Sta se bolje pokazalo, posto cu verovatno i celu tablu malo premazati da se ne bi razlikovala od poklopca frizidera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prelista cijelu temu i ima stvarno dobri preparata za ciscenje ,e sad jedno vrijeme sam uzimao tih preparata ali nije imalo nekog efekta doduse u bosni nema nista efekta :p  kod nas u bosni vlada metoda snadji se i prodji sto jeftinije a vjerujem da ima i kod vas takvih ljudi ,recimo ja koristim jedan fazon za miris unutrasnjosti poslije ciscenja ,je lenor iz wc-a ,stavi u onu spricu od ciscenje stakala i pospricajte sjedala tapacirunge i pod ,ostace vam sve mokro i kao da je fleka ali kad se osusi za pola sata ,kako to lijepo mirisi nevjerovatno , 
da li neko zna neki fazon za odrzavanje koznog interijera i sjaj koze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...