Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

hvala na ideji. Probacu sa venis sapunom za fleke on skida bukvalno sve.....

Sto se tice Arexons mleka za plastiku nije lose sredstvo imam ga vec neko vreme i zadovoljan sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je baci neku tecnost i cetku u ruke i ribaj. kada pocnes jedanput od pocetka nema stajanja do kraja, ako stanes ostace ti fleka. ja nebo cistim jedanput godisnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ja nadovezem. Magicna krpa i sredstvo za pranje tepiha"Mer" radi isti posao kao i Vanish a kosta skoro 4 puta manje.Nekada sam koristio Vanish jer je stvarno extra i ima dobar miris ali ode cena na preko 600 din i nije mi vise tako isplativo.

Ovaj Mer koriste inace po autoperionicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako odrzavati sedishta na Lybri? Skoro sam kupio auto i trebalo bi mu pranje sedishta ( kozha, prevrnuta ) ali sedishta su tako dobra da taj posao ne bih poverio bilo kome. Imate li neku dobru preporuku ili nachin kako da sedishta operem ( ochistim ) sam? Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprskas, ostavis cca 10min , pa malo vlaznim sundjerom istrljao(blago) i onda nekom cetkicom(za ciscenje tastature recimo) istrljao ili moze i usisivacem...Lepo skida ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno gore pomenutom tehnikom.

Najrasprostranjenija procedura je da se naprska sediste nekim od sredstava za ciscenje, utrlja se nekom meksom cetkom, i zatim se usisa usisivacem koji usisava vodu. To definitivno daje najbolje rezultate i cini sedista da izgledaju kao nova ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta sam ja našao. Pročitaj, ne može da škodi.

(Hm... Sto mu dabrova sa Ontarija, mislio sam da mogu da uploadujem pdf, tj. da ga prikačim za poruku, ali izgleda da ne mogu.)

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari danas sam bio do Tempa i kupio sundjer za pranje i onu vestacku jelensku kozu tj.krpu.Sredstvo nisam kupio razmisljah se koje da uzmem i na kraju nisam kupio nista,rekoh 'ajde da pitam sta vi koristite ili sta biste vi kupili.Ovo je kompletna ponuda:

07122010068.jpg

I jos nesto,sta koristite za pranje,ciscenje unutrasnjosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turtle wax fresh shine se koristi za plasticne delove enteriera moj ti je savet da to sredstvo preskocis ja sam ga uzeo jednom davno i nisam bio zadovoljan..zato sto umasti plastiku a posle se prasina lepi na to i deluje bzv..

http://www.arexons.com/arexons/cms/en/car_care/interior_treatment/7126_SUPER_PROTECTANT_NATURAL_FINISH.html

Ovo mleko trenutno koristim i mogu ti reci da sam jako zadovoljan... imas u lav autu u zarkovu, kit komercu Ap sportu i ne bi smelo da kosta preko 400 dinara.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kako vi sa foruma odrzavate vasu tablu na Stilu?

Do sada nisam video u prodaji ni jednu varijantu mat kokpit spreja.

(mozda sam corav)

Ko je video i koristio mogao bi da me prosvetli.Bio bi zahvalan! :whistle::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali savet,pisao sam vec o tome! Ne treba mnogo natapati tapacirunge i nebo da ne bi doslo do odlepljivanja materijala od podloge,popusti lepa i sundjerastA podloga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je lepo kad vidim kako se razumete u razna sredstva za ciscenje :)

Salu na stranu, Axel za skidanje masnoce je cudo, naslo primenu ama bas svuda, pored Vanisha i Mera za tapacirunge, i dobri stari asepsol cuda cini za sve plasticne povrsine jer ne ostavlja nikakav ostatak kad se osusi, kao neke sapunjave stvari. A za expresno ciscenje ima u apoteci da se kupi i malecki sprejic sa alkoholom , istog proizvodjaca kao i asepsol (jasvel), vredi imati u kolima za ne daj boze :) I magicna krpa je majka mara za sve, al ona malo tanja , ne ona deeebela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Jel imate neki predlog da mi date sta da uzmem, da naprskam za sjaj koze? Za tablu i sedista? Da mirise ? :)

Hwala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koza se maze kremama koje joj daju mekocu i onemogucavaju joj da ispuca.

Sam miris postizes sa jelkicama i ostalim osvezivacima.

Sa kremama neces postici sjaj ali ces joj malo osveziti izgled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam na netu... Skupa zanimacija. Pranje sa voskiranjem 800din. Jednino što je dobro u svemu tome je što se manje troši voda. Ali to ima da gledam kad budem živeo u Sahari. Sviđa mi se što može da se opere motorni prostor bez previše vode. To mi dade ideju jer ja imam onaj mali paročistač koji reklamiraju na Tv-u. E sad... kad dođe proleće uzmem malo Axel-a naprskam na motor i prostor okolo, i onda samo parom sve to sklonim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...