Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

ma kakvo voskiranje na perionicama to su gluposti, niti se to radi kod svakog pranja, kupis neko sredstvo pa sam udaris glanc, ja sam uzeo turtle-ov keramik, dobra je takodje je mnogi preporucise na forumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

 

 

E ovo je duvaljka.

 

Ili ako poznajete nekog na aerodromu

 

 

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, OMP said:

odlican peskir koji ebe kevu kako brise i ne ostavlja tragove, bukvalno u jednom prolazu auto totalno suv, svakom preporucujem da ga kupi, koriste ga i detaileri, ja sam probao razne varijante ali nista nije ni blizu ovoj, tako da ko hoce da mu auto bude bez tragova brosanja posle pranja ovo je top.

Ostavi neki link, cenu, sta vec imas ;) ... Koristice sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, OMP said:

ma kakvo voskiranje na perionicama to su gluposti, niti se to radi kod svakog pranja, kupis neko sredstvo pa sam udaris glanc, ja sam uzeo turtle-ov keramik, dobra je takodje je mnogi preporucise na forumima.

Ja kad perem kod kuće koristim arexon šampon bez voska i mekani sunđer. 

Arexons-Shampoo-1.thumb.jpg.e5d19e092dee3203cede25f71e1e79f8.jpg5logo1.thumb.jpg.1b84a699a29382d68311b751888aa8b1.jpg

 

Posle samo prebrišem mikrofiber krpom. 

ss-2.thumb.png.d88d41af56032c4aff4ef61aa0fa5941.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Imam u planu da porucim neke stvari od Titaniuma, i ovaj peskir ce da se poruci onda sigurno :).

 

Recimo drugar koristi njihovu cetku za felne i neki njihov cistac, kaze da rade top posao.Ja nedavno svratio u Ikeu, bilo tih cetki za bagatela novac, ali sam zurio i nisam kupio, ali je i verovatno kvalitet upitan. Ovu drugar koristi kaze da mu je top:

 

https://www.titanium.rs/pranje-automobila/titanium-mikrofiber-cetka-za-felne-1-kom/

Edited by Misha87

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 3/8/2024 at 11:21 PM, OMP said:

ma kakvo voskiranje na perionicama to su gluposti, niti se to radi kod svakog pranja, kupis neko sredstvo pa sam udaris glanc, ja sam uzeo turtle-ov keramik, dobra je takodje je mnogi preporucise na forumima.

Mogu biti gluposti, i verovatno jesu u većini slučajeva. Ali ako je dobra perionica, i ne štedi na hemiji, znači i te kako taj minut vremena za nanošenje voska. Manje se auto prlja, brisači maltene ne trebaju po kiši, lakše se sledeći put opere itd...

Edited by Markoni147

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://dubinskopranjebeograd.com/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqdqvBhCPARIsANrmZhPGTvQd_l_IuCyofPikYW5QQxA-zbdvlBW-JZKezGbcchTmWv9cJRAaAnEyEALw_wcB

 

 

Ako je dozvoljeno, antireklama.

 

Nisu dorasli pranji jače zaprljanih auta, nabrzaka prešli, ispreskakali, pa se vratili na reklamaciju.... 

Eto jedino što mogu da kažem: bolje je nego što je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da se i ja uključim, gledam nešto za amatersko čišćenje, morao sam malo da isčitam šta gde kako. Majka svih uređaja je Karcher Puzzi 10/1 ali je naravno skup, oko 90 000. Postoji odlična kopija Star Combo 10/1 košta oko 52 000. Pa od amaterskih je Karcher 4001 oko 31 000 pa turski Ecolux 140e,pa nemački Scheppach 5 u 1 oko 130 e. Mana 4001 je 4-4 rezervoara, Ecolux i Scheppach imaju 4-20 zapremine čistog i prljavog rezervoara. Ako je dotok litar u minuti, to znači da na 4001 svakih 4 minuta prazni oba kanistera, kod ova 2 dopunjuje samo čistu vodu a prljavu na 29 min. Treba još istražiti, ima i recenzija na yt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 4001 uglavnom operem ceo enterijer sa jednim rezervoarom ciste i prljave vode, retko kad praznim prljavu vodu u toku pranja ali desava se zavisno od strokavosti enterijera ali za neke normalno prljave enterijere izdrzi bez praznjenja. A na kraju i nije bitno to je posao cca 2 min prosuti prljavu vodu a cista mi uvek izdrzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam i Parside PWS20 iz Lidla, ali ne znam cenu iz Lidla, samo iz preprodaje iz oglasa, po karakteristikama je sličan 4001,cena u Nemačkoj je oko 100-120e

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/7/2024 at 1:36 PM, ISV_01 said:

E sad, gledajuci koliko mesecno/godisnje usisavam auto, mislim da mi je bolje uzeti neki prirucni na 12V ili bezicni, te trazim neki savet.

Ako nije kasno, savet je da ne uzimaš ni jedan od tih 12v, vrlo loše rešeno skladištenje prljavštine, a često kod jeftinijih ispada kad se ugasi. Probaj da negde iskopaš polovni bežični iz kompleta Kirbi usisivača... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao je bezicni sa nekim konusnim filterom, vrlo lepo radi za 12e. Ofc, posto je samo jedan filter, oblaganje hepa filterom koji se moze menjati i seci resava problem 'treba zameniti filter' jer se ne prlja. Slikacu kad stignem. Usisna snaga je dobra, nije kao jaca verzija sto postoji koja usisava i komsiju sa sprata ispod. 

Za ono sto meni treba, vrlo zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...