Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Da ga pitas, neverujem da ce ti reci ili ce ti lupiti nesto da te otkaci samo....sad si me bas zaintrigirao za to sto toliko mirise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je prica na drugim forumima (mozda i ovde) Neko pravi te mirise za perionice u vidu koncentrata i prodaje u flajkama od 1l. Tako mi rekli u nekoj perionici, mislim da su mi da lii kontakt od tog lika sto pravi ali bilo davno... Tecnost koju su meni prskali auto je bila plave boje (to verovatno nije ni bitno :) )

TapaTalk G300

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam video ali sam snimio da onom fajtalicom prska i treci dan ludacki miriseee :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj rad tebra al gde da nadjem tu hemiju ... ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko sa cime bi mogao lepo da premazem instrument tablu i ostale plastike u puntu.Prosle godine sam uzeo neki sprej toliko sija da nevidim kroz soferku kada sunce udara direk.Neko mleko ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj ono cime neki mazu gume, rece mi jedan preprodavac da on time maze plastike u kolima i to izgleda lepo, a ne sljasti i ne skuplja prasinu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, cime da ocistim sedista od prevrnute koze koja su poprilicno izmazana? U pitanju je krem izvrnuta koza, a u autu je vozen pas, od strane prethodnog vlasika, koji je prljavim sapama, ostavio bas dosta fleka i prljavstine... Pokusao sam da iscetkam, specijalnom cetkom za izvrnutu kozu i ne vredi, jer je dubinski isprljano. Pokusao sam onim sprejem sto peni, nakon cega se brise krpom i ne vredi ni to... U perionici mi nude dubinsko pranje, ali nisam lud da kvasim izvrnutu kozu... Sta mi ostaje kao resenje...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti oni nude i garantuju da ce to da se osusi probaj na njihovu odgovornost, samo mislim da je bolje da sacekas toplije vreme da se to lepo osusi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poenta kako ce da se osusi, brzo ili sporo, poenta je u tome sto se izvrnuta koza ne kvasi!

 

A pojima nemam kako da ocistim prljavstinu, pa zato pitam za neki predlog, za neku posebnu hemiju za to i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji je auto uopste, odnosno da li je prava prevrnuta koza ili alcantara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra G je u pitanju i koliko se ja razumem jeste prava izvrnuta koza. Kadice su klasicna koza, a deo gde se sedi i naslanja je od prevrnute koze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pranje enterijera i plastike najbolji je MaFra Pulimax, ako može da pere prevrnutu kožu. Ja perem moj enterijer sa tim, nema bolje stvari. <br /><br />Sent from my ST17i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj rad tebra al gde da nadjem tu hemiju ... ? :D

Pa, Stampedo, bratac, a sta ce ti ta hemija? Ionako su nam zivoti zatrovani svakakvim hemijama, a da mi to ne znamo. Nisam ja sad protiv sve hemije. I ja imam Ambi Pur flasicu na otvoru ventilacije, ali mi nekako to iz perionica mnogo jako. Jeste, lepo mirise, ali ko zna koliko je to stetno. I bolje je da se ponekad oseti neki los miris u autu da bi znao da treba da ga malo sredis.  :laughing: (generalno govoreci) Ovako, ispada kao u doba Luja XVI-samo su se parfemisali, a u kadama drzali cvece! 

Bas cu da kopam malo po netu sta bi efikasno moglo da radi kao osvezivac u autu, a da je 100% prirodno. Za sada mi padaju napamet neka esencijalna ulja i tako te stvari. Par puta sam ostavio kore od narandze u autu na par dana i lepo je mirisalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pranje enterijera i plastike najbolji je MaFra Pulimax, ako može da pere prevrnutu kožu. Ja perem moj enterijer sa tim, nema bolje stvari. <br /><br />Sent from my ST17i using Tapatalk 2

 

Gde kupujes taj MaFra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Pogledaj link koji sam postavio gore, mozda moze kod njih.

 

Inace ranije sam vidjao MaFra u Disu, ne bas ceo asortiman, ali bilo je dosta proizvoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pranje enterijera i plastike najbolji je MaFra Pulimax, ako može da pere prevrnutu kožu. Ja perem moj enterijer sa tim, nema bolje stvari.

Sent from my ST17i using Tapatalk 2

 

Gde kupujes taj MaFra?

Kupio sam sa tog sajta autoperionica.rs ali imaju samo pakovanje od 4,5 litre koncentrata, ja sam 3 litre prodao drugarima. A taj koncentrat razblažiš 1:6 sa vodom, možeš i 1:10. Zaboravio sam koliko košta, mislim oko 2500 din 4,5l.

Sent from my ST17i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji je auto uopste, odnosno da li je prava prevrnuta koza ili alcantara?

 

Prvo sam bio siguran da je izvrnuta koza, ali sad vise nisam tako siguran... Moguce da je i Alcantra, malo vise sam proucavao materijale i ima sanse da je i tako. Postavicu sliku sa neta (nisu moja sedista slikana, ali su identicna ovim!) bigsasm0851360847422.jpg

Mada, koliko vidim na nekim stranim forumima, ni Alcantra ne bi trebalo da se kvasi, nego ciscenje jedino vodenom parom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda imas 2 solucije, pitao sam jednog coveka, on je napravio dosta ferija u malo vode i obrisao sedista ... tj taj deo od prevrnute koze, mozes i ti tako a mozes i da odes kod nekih profesionalaca pa da ti oni operu sedista i pociste dzepove, jer ovom je za dubinsko pranje trazio covek 40e, a on je sam to uradio za pola sata i sedista su ok, samo sto je morao da saceka jedan dan da to osusi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da odes u prodavnicu delova tj autokozmetike i trazis sredstvo za pranje enterijera-koze-alkantre...<br /><br />Послато са U8815 користећи Тапаток 2<br /><br /><br />

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u perionici trazili 3000dinara, da mi srede samo sedista i tapcire (bez neba, poda i ostalog enterijera) i nije to problem sto je trebalo da se plati toliko, nego kad sam cuo da hoce da ga kvase, nisam hteo...

 

Danas sam sa onom hemijom sto stvara penu i sa vileda miraclean sundjerom, koji su mi preporucili uspeo da skinem 80% prljavstine... Ovaj sundjer je stvarno fenomenatalan... Ostalih 20% nisam skinuo, jer sam pocepao sundjer i kupicu jos da bih nastavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...