Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Nisam još prao (čekam proleće), a drugar je zvao neke likove što peru sa tom vodenom parom i napričali su mu da za 3.000 din peru kompletnu unutrašnjost vozila (plafon, sedišta, tapacirunge, instrument tablu, tepihe...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje sredstvo najbolje za skidanje masnih fleka kad kazem masnih ne mislim od motornog ulja i sl...

sto se tice masnih fleka na garderobi znam da je talk dosta delotvoran ali njegova namena je za druge stvari stoga me zanima da li ima neko dobro sredstvo koje skida masne fleke ali pritom ne ostecuje materijal..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam probao,lepo mirise ali sto se tice sjaja onaj "Turtle" sprej sa mirisom lavande koji sam koristio je bio bolji.

Cena im je ista oko 450 dinara.

Aj posle cu da slikam i ubacim sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta raditi kod Lybre koja sa donje strane instrument table ima onu svetlu gumiranu plastiku koja se na mestima izgrebala? Kako to srediti? Jer, ako skinem tu gumu sa povrsine, ostace ispod ona ruzna bela plastika.

Steta sto ispod nije crna, svu bih je istretirao.

Nekada me to toliko nervira, dodje mi da kupim crne plastike na otpadu i da to lepo izmenjam.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi mleko ili krema, koja moze sa koznih sendista da ukloni prljavstinu..

I na kraju cime da namazem da bi osvezio kozu? Da ne puca :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veljko, ako imas mogucnosti, naruci online Gliptone komplet.

Imas Leather Cleaner i Leather Conditioner.

Mozes da nadjes recimo ovde:

http://www.cleanyourcar.co.uk/interior/gliptone-liquid-leather-cleaner/prod_211.html

Sa tim ces da ocistis vrhunski kozu, a kondicioner ce da je osvezi, zastiti i ima da mirise kao nova!

Mislim da vredi te pare, a valja uzeti i cetku, posto je pravljena bas za kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ovaj kornjacin proizvod :thumbup: koji kozu cisti i neguje u isto vreme

c_big2372747.jpg

i mogu vam reci da ima efekta,koza na sedistima posle toga dobije diskretan sjaj,izgleda osvezeno,a na dodir je svilenkasta i meksa :rolleyes:

i sto je vazno lepo se upija i ne ostavlja fleke na odeci.

jedino sto morate paziti je da ga zimi ne drzite u kolima jer ne sme da smrzne,cena mu je bila negde oko 600 din,mislim da ga ima u AP-eu,kremast je i nije redak-dosta dugo traje,blagog je i prijatnog mirisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, plastika jeste manje lepljiva kada je lepo vreme... odnosno kada je toplo, taj povrsinski sloj gume skines gazom i alkoholom za pola sata njavise... Sednes u kola i trljkas malo, to je sve :)

Evo danas sam ovo napravio. Uzeo sam neko sredstvo za odmašćivanje i skinuo sav gumirani sloj, ali sad plastika izgleda flekava. Sve neke bele fleke po njoj nikako joj ne mogu ujednačiti boju. Probao maramicama za kokpit ali uvijek se vide fleke. Postoji li nešto s čim se može jednoliko zacrniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo ispod kasete lepi se kao lud,jel ima neko sredstvo sem ALKOHOLA da se kupi da se skine to sto se lepi,jer sam trljao sa alkoholom 2 sata i malcice je bolje ali i dalje se lepi????

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa lepljivom plastikom. Ponekad mi ostane i na odeći, pa idem sa crnim tufnama okolo. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neka neko kaze da zene ne sluze necemu ;) ! Meni je moja "Ru-Stanislava" :lol: predlozila cillit bang za odmascivanje. Ne moz'te verovati kakav ucinak! Posle ekspresnog "odmascivanja" preci alkoholom eventualno i to je to. Za nepun sat sve gotovo sa pauzama radi upoznavanja komsiluka sa tematikom. Koristio sam stari , vec ogrubeo B) peskir ! Ispod sve te stroke se nalazi predivna reljefna siva sa crnim tufnama. Pa dobro , nije bas tako divna al' je bolja od prethodne. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam čitavu temu, ali nisam naišao kako se čiste sedišta od alcantre, je li ima nekakav poseban postupak ili je procedura kao kod normalnih sedišta. Prijatelj ima Lybru i namerava da čisti, pa da ga obradujem ako je nekakav poseban postupak. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas temu o Alcantari, http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42266&st=0&p=689814&hl=alcantara&fromsearch=1entry689814.

Ja sam moja cistio turtle waxom koji je Danilo preporucio i ocistio sam enterijer fenomenalno. Doduse nije bio mnogo prljav, malo sedista samo po ivicama i na vratima gde su kvake. Tu gde su bila najprljavija vratio im je fabricku boju. Kupio sam ga u metrou, kostao je malo preko 500 din, ima ga na eko pumpama, samo je malo skuplji.

http://www.kleencar.co.uk/ekmps/shops/kleencar/images/turtle-wax-interior1-cleaner-20-p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sa cime ocistiti sedista u Braviciju ;) ona obicna . . . vozio sam neke pijane ,,goste,, pa su prosuli neke ,,sokice,, i sad su ostale neke flekice pa bi to da ostranim :D cime bi to moglo da se sredi . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta sredstava koja su fenomenalna za enterijer. Medju njima je Ma-fra Pulimax super resenje kako za platike tako i za mebl ili kozu. Sredstvo je provereno. Ja i 90% sabackih profi peraca ga koristimo.

th_144091891_ma_fra_122_404lo.jpg

Opet kad se pogleda u pranju mebla sva ta sredstva se bukvalno utrljavaju u materijal i sundjer tako da je sve to prividno cisto do prvog jaceg kvasenja. Resenje je naravno u dubinskom ciscenju namenskom masinom. Ja je imam i strasno je sta se izvuce iz na oko cistih i pristojnih sedista.

th_144269827_puzzi_122_233lo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sa cime ocistiti sedista u Braviciju ;) ona obicna . . . vozio sam neke pijane ,,goste,, pa su prosuli neke ,,sokice,, i sad su ostale neke flekice pa bi to da ostranim :D cime bi to moglo da se sredi . . .

da si vozio neke cice,mozda bih ti i rekao,pa cak i oprao,a posto nisu necu da ti kazem celavi. :harhar:

javi se sutra i javi se za >ono< ,pa cu ti reci kako da operes ili dodji ,pa cemo oprati. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi cime da operem volan a da pritom ne ostetim materijal ( volan je gumeni ) jel ima neko odredjeno sredstvo za taj zahvat ili da uzmem medicinski benzin, vatu pa udri ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je u alfi priča katastrofalna! Na sedišttima bukvalno kap vode pravi problem. Evo sad ova kiša i sneg, kad god otvorim vrata voda naravno uđe, malo veće kapljice, i kada se osuši ostaju krugovi kao ker da je zapišavao...

Kada prebrišem to krpom navlaženom sa čistom vodom, uglavnom bude ok, ali ne mogu stalno to da radim... Ko šta radi, ja trljam sedišta... E sad, moguće je da se unutra nalaze hemikalija od nekih prethodnih čišćenja, pa reaguju na vodu i tako stvaraju fleke kad se osuši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banjo moguce je da je to u pitanju da bi to resio uzmi cetku lavor ciste tople vode i lagano trljaj samo nemoj puno da ne natopis sundjere prevse....inace ako ti nije hitno uradi to negde u maju kad ce se osusiti preko noci...sad ti se nece osusiti 3 dana minumum pod uslovom da nemas garazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...