Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Pretpostavljam da cu zvucati kao budala za sva ova pitanja ali ajde :)

Dakle imam stilca sa belim enterijerom, sto znaci jedan deo crnog enterijera, uglavnom hrapav i crn i to je kokpit, ostalo malo manje hrapavo i plasticno - i belo :D

E sad, kako cistite belu plastiku? ja sam probao neke vlazne maramice i rade posao, i to poprilicno dobro, ali mislim da je moguce jos bolje samo ne znam kako i cime? Sve sto sam nasao po prodavnicama raznih vrsta su uglavnom neki sprejevi za poliranje enterijera, ne bi li izgledalo sve kao svetlucavi cirkus unutra, a ja samo hocu da bude cisto a ne da sija :)

Veci problem/dilema mi je ona guma/plastika na kokpitu koja je crna i nije glatka uopste, tako da, kad sam uzeo da je prebrisem tom maramicom pola gorepomenute je ostalo na tom gumenom delu. Znaci treba cistiti nekom krpom i nekim sredstvom. Koje po mogucstvu nece pojedti materijal.

Ima li neko neke predloge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma brate samo voda i nista drugo kod stila je plastika jako osetljiva za cas krene da se pretvara u cudoviste,postaje lepljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad postane lepljiva, onda gazu i alkohol i ta gumetina spadne, pa enterijer opet bude kao nov :) Ja koristim neko mleko za plasiku, a tablu i onu plastiku ispod soferke, na svakih mesec dva, poprskam nekim od sprejeva, malo sljasti par dana, ali to je jedini nacin da nesto udje u one hrapave pore, i da ne bledi vremenom od sunca itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to me bas interesuje. koje mleko koristis i koji sprej? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako, ovim mlekom cistim i poliram sve plastike unutra, volan, pragovi, cenralna konzola, radio, svi tasteri, menjac, rucna, plastike na vratima (unutrasnje),rukohvate, gazista bukvalno sve plastike unutra, osim instrument table jer je hrapava, pa tesko da ovo mleko moze svuda da dospe ujednaceno.

Dobra stvar je sto ne sljasti i bude masno kad se premaze kao kod ostalih sprejeva, vec samo da mat sjaj, bukvalno vrati zift crnu boju na mestima gde je prljavo izbledelo itd. ne sljasti uopste samo onako zacrni plastike.

A sto se spreja tice nemam ga sad ovde, bacio sam poslednju bocu, to u principu mozes bilo koji, fora je samo da dospe u one brazde na tabli, naravno nemoj uzimati bas neki najjeftiniji od 100-200 din, ja kupujem neki u DIS-u, oko 350 din kosta mislim, da li je SCIC ili MAFRA, tako neka marka uglavnom ima silikona u sevi ineku formulu protiv ogrebotina od kljuceva i sl. Ni on ne sljasti puno jer je zapravo tabla na stilu takva da i ne moze da sija,kao kod ostalih glatkih...

Evo ti slika mleka, uglavnom neka britanska marka je, super je skroz i ne ostecuje plastike:

NbaDi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Terzo!!! Probacu koliko danas :):thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mleko je inace neki britansi proizvod, sto se moze videti i po slici, koliko dugo koristim sad tek videh da je na slici volan na desnoj strani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radnicima u perionici objasnio da mi vise ne mazu mlekom plastiku.Ili je njihovo mleko lose ili je moja plastika losa.Super izgleda 2 dana,a onda postaje sve sareno,jer pola vrata je i dalje masno,a druga polovina se osusila.Sada mi plastilku peru tecnoscu za stakla(mer,spin...).To i sam radim kada imam vremena za garazu i cackanje oko auta.Prvo sto vraca palstici tamnu boju(ostecenja se manje vide),drugo nema sarenila kada se osusi i trece,lepo mirise danima.

Jos uvek nista nisam uradio za lepljivu kasetu kod suvozaca.Nemam vremena i ne znam kako da je skinem pa da nosim kuci da se smaram sa time.Cini mi se da je manje lepljiva kada je toplije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, plastika jeste manje lepljiva kada je lepo vreme... odnosno kada je toplo, taj povrsinski sloj gume skines gazom i alkoholom za pola sata njavise... Sednes u kola i trljkas malo, to je sve :) Sto se mleka tice, to koje se koristi po perionicama nije ni za porediti... Prvo ga kupuju na tocenje, kvaliteta nikakvog, razblase ga, i nanose u mnogo manjim kolicinama nego sto treba. Ja sam pre neki dan komsiji sredio astru koja je bila zapustena skroz, bar 2 godine nije plastika nicim tretirana i eno, sija se vec mesec dana (doduse trebalo mi je pola boca mleka). Jos jedna stvar, to sto se plastika sareni je mozda i zbog prljavstine, jer ne mozes samo nanositi sloj mleka preko vec necega. Uzmes lepo sve plastike dobro ocistis, tada ce pobeleti i izbledeti katastrofa, ali znas da su ciste, onda lepo sve premazes i ujednacice se :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daj pare za neke skupe preparate.

Kupi u Maxiju AXEL Sgrasso. To je zuta tecnost za ciccenje masnoce.

Naprskaj na magicnu krpu i videces.....magic za belu plastiku ili onu krem plastiku na racunarima i monitorima

A za lepljivi enterijer, zrtvuj nekoliko starih hrapavih krpa i jedan litar cistog alkohola. Pa onda nalegni, budi uporan i skinuce se.

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupi u Maxiju AXEL Sgrasso. To je zuta tecnost za ciccenje masnoce.

Ima je i u Merkatoru. Sa tim cudom se kod nas u kuci pere sve od masne rerne, preko masnih mrlja na enterijeru u autu do ekrana tv-a.Cini cuda i nema sanse teoretske da nesto ostane masno. Samo dalje od lezajeva jer spira bilo kakvu vrstu masnoce. Odlicna stvar i za kucu i za kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti slika mleka, uglavnom neka britanska marka je, super je skroz i ne ostecuje plastike:

NbaDi.jpg

Evo bio sam danas u ap sportu, autosportu i u kit komercu i jos par nekih sitnih auto radnjica i svi me gledaju belo kad trazim flash dash od carpalna, da li neko ima ideju gde ima da se kupi ovaj proizvod u Beogradu.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta imaju kog djavola? Ja sam kupujem u GP autu u Lazarevcu, drze delove, kozmetiku, ulja filtere itd. Ovlasceni prodavci i serviseri za renault i dacija vozila. E sad da li imaju nesto i u Bgu, ne znam... I da, kod njih kosta cinimi se 400 din

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ces te engleske preparate najpre naci u Tempu ili Merkatoru.

Siguran sam da sam ih na jednom od takvih mesta video

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta imaju kog djavola? Ja sam kupujem u GP autu u Lazarevcu, drze delove, kozmetiku, ulja filtere itd. Ovlasceni prodavci i serviseri za renault i dacija vozila. E sad da li imaju nesto i u Bgu, ne znam... I da, kod njih kosta cinimi se 400 din

Ok, hvala za info, nasao sam maloprodaju u Zemunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa reci gde u zemunu da skoknem i uzmem!

A sto se tice merkatora, tu nema, a za Tempo ne znam. U metrou nema, u rodicu nema, u Cortu nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulica: Ugrinovačka 100

Mesto: Beograd - Zemun

Telefon: 011/198-383

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo proverio sam. Ne da sam video, nego sam bogami i kupio a zaboravio da mi stoji u kolima.

Vidim, nesto mi poznat logo, a povezujem ga sa Tempom :whistle:

Imam u kolima CarPlan-ov vosak za metalik boju i znam da sam ga kupio u Tempu, dakle oni sigurno drze tu kozmetiku.

Pa ako ides u neku kupovinu, proveri

Share this post


Link to post
Share on other sites

E taj vosak imam i ja :) Tj. to je kao neka polir pasta za metalik bije sa voskom... Nije losa, kao zastita da se radi na dva tri meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji neko odredjeno sredstvo za ciscenje neba u kolima ?? Planirao sam da ga ocistim ovih dana ali bih se pre toga konsultovao sa nekim ko je mozda vec to radio...nebo je inace bele boje ali na njemu ima dosta nekih crnih tacaka od prljavstine to sam naglasio zato sto bih samo cistio te delove gde su tacke a ne celu povrsinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima Nigrin sredstvo za ciscenje enterijera, a kako sam cuo sa vise strana Vanish onaj roze radi posao savrseno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...