Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Ja sam u Steam-u kod Dzonija vec 2 auta sredjivao i prilicno je fino uradjeno. Cena je oko 7-8k sa sve motornim prostorom ako se ne varam ali sve zavisi od stanja i velicine automobila.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozvacu ga da vidim koliko se ceka. Inace, ispucala mi je koza na naslonu za ruku na vratima, ima li nacin da se reparira ili mora da se menja ceo deo?

 

Bas nisam obracao paznju oko odrzavanja koznih delova enterijera, hocu sad sve lepo da sredim pa da mazem kremama s vremena na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, TeaseR said:

ispucala mi je koza na naslonu za ruku na vratima, ima li nacin da se reparira

Vidi sa nasim drugarom Stevom (TPC volana). Em je entuzijasta, em radi ekstra, em imamo klupski popust:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83503-tapaciranje-volana-neba

 

Pogledaj i na njegovim profilima po mrezama, video sam da radi reparaciju svega i svacega, delove sedista, naslone za ruku, zasecanje i modifikacije volana... Pa pretpostavljam da mu ni ovo nije neki problem.

Radio sam kod njega volan cisto iz zaje*ancije, kada sam video jedan njegov rad. Hirurski precizno je uradio, takodje i kod jos par drugara. Pa cu mu odneti i kozu menjaca da samo provuce takodje sa crvenim koncem (kao sto su volan/kugla menjaca/rucna fabricki). Ljubazan, voljan da se isprica, iznese svoje ideje - svaka preporuka za Stevu sa moje strane:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37980-presvlačenje-kožom/&do=findComment&comment=1631414

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

automarkethr.jpg AutoMarket.hr: Profesionalac otkriva tajne hemijskog čišćenja auta!

 

Jura je prvo sam pokušao očistiti auto iznutra, a onda je potražio pomoć profesionalca, koji nam je rado otkrio tajne koje možete i sami iskoristiti.
Od običnog usisavača, pa do profesionalnog Karchera za hemijsko čišćenje:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, dajte neku preporuku koje sredstvo da uzmem da ocistim enterijer u Puntu, cisto malo da nalickam kola. Neki sprej ili nesto slicno? Gledam opcije po netu, ima ih milion, rekoh, najbolje da upitam da mi neko predlozi sta licno koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usisaš, očistiš nekim šamponom, utrljaš neki oplemenjivač u itison tipa Lenor i ispod sedišta stavi u staru čarapu kristal posip za mačke koji skuplja mirise, pazi samo ako ideš preko grane da izvučeš, da ne budeš sumnjiv :D

Za skupljanje mirisa može i prosušeni soc od kafe ali u nekoj posudici, mala tegla a umesto poklopca gaza ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Misha87 said:

Drugari, dajte neku preporuku koje sredstvo da uzmem da ocistim enterijer u Puntu, cisto malo da nalickam kola. Neki sprej ili nesto slicno? Gledam opcije po netu, ima ih milion, rekoh, najbolje da upitam da mi neko predlozi sta licno koristi.

Zavisi da li hoces samo plastike ili si planirao i sedista, tapacire,nebo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Tadej said:
Ovo za dlake je možda i moguće ali ovo sa cigaretama...., kao da je namestaljka za veliki broj pregleda, da li je moguće da postoji osoba koja se vozi ovako ?!?

Naša knjigovođa. Ni blizu ovoliko opušaka, ali ih ima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Zavisi da li hoces samo plastike ili si planirao i sedista, tapacire,nebo. 

Samo plastiku za pocetak :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi kolio su prljave, vlazna krpa obicno zavrsava posao u vecini slucajeva ali ako hoces necim da istrljas malo onda ima tih sprejeva npr kornjaca ima, sonax je dobar, pitaj u nekoj radnji pa sta ti bude pristupacno po ceni ali to je nesto jeftinije sto ima a da vredi a posle ona detajlerska sredstva su skupa bas i ne isplati se 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari F40 na detaljnom čišćenju pre nego što je prodat za 2 miliona evra

 

ferrari f40 detailing.jpg

 

Dovesti Ferrari F40 do savršenstva nije lak zadatak, ali je za one koji znaju da cene legendarni sportski automobil to zaista čin ljubavi. F40 prava je ikona u svetu automobila i mnogi ga smatraju ultimativnim Ferrarijem. Njegova kombinacija sirove snage i napredne tehnologije čini ga pravim remek-delom. Zbog toga, F40 zahteva pažnju i poštovanje, te nije teško shvatiti zašto je omiljen među entuzijastima.

 

YouTube kanal I AM Detailing je imao sreću da je dobio priliku da detaljno očisti primerak iz 1992. godine, pre nego što je stavljen na aukciju u Arizoni, na kojoj je postigao 2.15 miliona dolara (skoro 2 miliona evra). Sa 19.697 kilometara na satu, nije trebalo mnogo da mu se vrati stari sjaj. Specijalisti su započeli s dubokom korekcijom boje, koja je uključivala pažljivo ispitivanje i rešavanje svih nesavršenosti na karoseriji. Ovaj proces je ključan za izvlačenje istinske lepote automobila i obezbeđivanje njegovog najboljeg izgleda. Nakon korekcije boje, prešlo se na unutrašnjost automobila. Veoma su pazili da ispoliraju volan i ručicu menjača. Unutrašnjost modela F40 je dokaz posvećenosti detaljima po kojoj je Ferrari poznat, zato je bilo važno da izgleda kao nova. Da bi automobil bio u vrhunskoj formi, I AM Detailing je takođe izvršio lagano čišćenje suvim ledom. Ovaj postupak je nežan i efikasan način uklanjanja prljavštine sa teško dostupnih delova automobila, a obezbeđuje da svaki centimetar bude besprekoran. Ostatak procesa predstavljen je u videu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno mesto u automobilu je prljavije od daske javnog WC-a

 

chrysler 300 1.jpg

 

Sigurno ste pogodili: da, volan je najzaraženije mesto u vašem automobilu. Vaš volan na sebi nosi klice koje su vaše ruke donele odakle god vas dan doveo. Čak i ako marljivo usisavate unutrašnjost automobila i vozite ga u autoperionicu, vaš upravljač sigurno neće biti obrisan koliko bi trebalo da bude.

 

12% ljudi nikada ne čisti automobil

Kada je CarRentals.com sproveo anketu na 1.000 vozača u SAD-u, odgovori su pokazali da 32% ljudi čisti svoj automobil samo jednom godišnje. Osim toga, istraživanje je pokazalo da 12% ljudi nikada nije očistilo svoj automobil. To nije dobro jer automobil je sve samo ne čisto mesto. U prosečnom automobilu živi oko 700 različitih vrsta bakterija, što je opasno ako ste neko ko voli da jede u svom automobilu. U istom istraživanju CarRentals je otkrio da prosečni volan ima 629 jedinica bakterija koje stvaraju kolonije po kvadratnom cm, što je prljavije od daske javnog WC-a (172 CFU), ekrana mobilnog telefona (100 CFU) i dugmeta javnog lifta (313 CFU).

 

Držač za čaše na drugom mestu

Držač za čaše ne zaostaje puno za upravljačem u smislu prljavštine sa prosekom od 506 CFU po kvadratnom centimetru. Prema CarRentals, sigurnosni pojas je treći najprljaviji, a unutrašnja ručka je četvrta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada tesko, bar ovde kod mene sto ima njih par, mozda u julu na 35+ ali i tada da ga operu ujutru. Verovatno postoji mogucnost da suse nekim fenovima, lampama ali ne znam kako bi to uticalo na lepak neba, stubova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To susenje prirodno ti treba 1 dan, perionice pumpaju topao vazduh cevima kroz prozore. e sad dal je suvo ne znam, nisam koristio tu uslugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u subotu oko 12h oprao jedan enterijer, auto stajao na suncu ostatak dana sa otvorenim vratima (oko 15-16c bila temperatura, na suncu je to dosta vise), uvece oko 20h je bilo suvo na dodir i seo sam da preparkiram auto ali nije bilo 100% suvo, leti kad je visa temperatura bude suvo do mraka potpuno da mozes da vozis.....sa onom masinom za susenje (hobotnicom) mora biti suvo za par sati jer to i jeste smisao iste da sto pre mozes da oteras auto, moj burazer je ima pitacu ga bas za koliko mu osusi.

 

edit.

 

Evo sad pitah burazera, oko 2-3 sata hobotnici treba da potpuno osusi enterijer zavisno od jacine same masine i koliko je nakvaseno

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...