Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Bio juce na dve NIS-ove pumpe, nema. Nema ni na Gazprom u bloku 45... Nemaju uopste K2 mirise. Hteo da svraitm do one kod Zmaja, nisam znao da se renovira.

 

Videcu da svratim do Autolne da probam kakav je taj, da li je isti miris kao i vrecica.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobili su prljaviji od WC-a?

 

prljavi auto.jpg

 

Prvi pogled često vara, a u slučaju enterijera automobila najvažniji je onaj drugi iza kojeg stoje ozbiljni stručnjaci. Iako možda kabina vozila deluje korektno, odnosno relativno čisto, najvažnije je ono što ne možete videti golim okom. To je svet bakterija, od kojih vam neke mogu uzrokovati i posetu lekaru. Scrap Car Comparison je sproveo istraživanje u Velikoj Britaniji, koje je podrazumevalo uzimanje uzorka iz dva WC-a i pet vozila. Ispostavilo se da je svako od testiranih vozila sadržavalo fekalne bakterije. Pomalo iznenađujuće, najveća koncentracija fekalnih bakterija pronađena je u prtljažniku, tamo gde često prevozimo namirnice, koje zatim stavljamo na radnu površinu kuhinje. Fekalne bakterije odomaćile su se u znatnoj meri i na vozačevom sedištu, što je malo manje iznenađujuće.

 

Što se tiče najprljavijih mesta u automobilima, prtljažnik je osvojio zlatnju medalju i uverljivu prvu poziciju jer je tamo pronađeno 1.425 bakterija. Zatim slede vozačevo sedište (649 bakterija), ručica menjača (407 bakterija), zadnje sedište (323 bakterije) i komandna tabla (317 bakterija). Jedno od najčistijih područja u automobilima je upravljač što je iznenađujuće jer vozači drže ruke na volanu, ali naučnici veruju da bi se to moglo objasniti povećanom upotrebom sredstava za dezinfekciju ruku tokom pandemije koronavirusa. Na malom uzorku pokazalo se da starija vozila imaju više bakterija. Svaki je automobil takođe sadržavao značajno veću ukupnu količinu bakterija nego svaki uzorkovani WC.

 

Autor studije dr Džonatan Koks objašnjava: ''Uzorkovani automobili bili su veoma kontaminirani, i to ne samo bakterijama koje bismo očekivali u vozilu, kao što je stafilokoka epidermidis, vrstom kožnog mikroba koji se nalazi na rukama. Pronašli smo ešerihiju koli u nekim delovima automobila, kao što je prtljažnik, koja je vrsta fekalne bakterije i može uzrokovati trovanje hranom, proliv i povraćanje ako se proguta u značajnoj količini. Međutim, da bismo identifikovali rizike od pronađenih bakterija, morali bismo stvarno ući dublje u mikrobiologiju kako bismo razumeli svaku vrstu. Ljudi se, naravno, ne razboljevaju svaki put kad uđu u auto. Ne treba da budemo preterano zabrinuti, samo treba imati na umu da nije sva prljavština vidljiva golim okom'', kaže dr Koks. ''Ova studija je pokazala da bi ljudi definitivno mogli da se više potrude da svoj automobil održe čistim. Na kraju krajeva, radi se o smanjenju rizika od bolesti. Malo je verovatno da ćemo jesti hranu u prtljažniku našeg automobila, ali često konzumiramo hranu na vozačevom sedištu. Zato je dobra odluka da očistimo ruke pre nego što krenemo da jedemo u tom okruženju. Saznanje o tome gde se mogu nalaziti mikroorganizmi može nam pomoći da razmišljamo više o svojim navikama dok vozimo'', zaključuje on.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa obe strane cistim krpom za stakla. Ima da se kupi u marketima, obicno je plave boje (naravno ne mora biti) i bas je za stakla i ne bi verovao, nista mi ne cisti stakla tako dobro kao ta krpa. Malo samo par kapljica vode da bude po staklu i onda ozuljam tom krpom i bude kristalno cisto... 

 

Razlikuje se po tome sto kao da malo grebe ali sitno bas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Decak Iz Vode Sva stakla čistim onim nekim sredstvom za čišćenje stakala u domaćinstvu (sad zavisi šta je trenutno dostupno). Ukoliko su malo umašćenija, odmastim ih sa tipa axelom ili ako ima insekata imam onaj sprej za insekte. 
Sa unutrašnje strane dovoljno mi je samo to neko sredstvo za stakla, sa spoljne uglavno namažem posle clearvue ili rainaway zato što baš pomaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveto pravilo svih foruma: pročitati malo stariji sadržaj, nije pisano za badava. I tako ja nadjoh neki zlatni omekšivač Lenor, patosnice su preprskane, pa ostaje da vidim dal je jači duvan ili Lenor...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/25/2021 at 10:52 AM, TeaseR said:
Ljudi, da li neko zna gde mogu kod nas da nadjem ovaj miris za auto: 
 
Screenshot_254.jpg
https://allegro.pl/oferta/k2-roko-bag-woreczek-zapachowy-man-v831-7248311804
 
Trazio sam po netu, nigde nisam nasao crni. Ovo je najsavrseniji miris ikada, kao neki lep muski parfem se oseca. Svako ko je usao u auto se odusevio. Ostao od prethodnog vlasnika u cup holderu i sad trazim gde mogu da ga nadjem da kupim 20 komada
 
Ima jedno mesec ipo dana, i dalje mirise top.

Imas ga na Luk oil pumpama, na akciji je, 199din. Uzeo sam samo drugi miris i razocaran sam koliko slabo mirise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu idem sutra odmah da uzmem 20 komada :D

 

Ne znam, meni je ova vrecica dosla sa autom kad sam ga kupio i od tad je mirisao jedno mesec dana. Sada vise ne osecam kada udjem u auto, samo kada pustim klimu da duva u njega ali mi je i dalje najlepsi miris ikada. Bukvalno svako ko udje u auto mi kaze, sto ti je top ovaj miris, gde si uzeo, a ja nemam pojma gde da ga nadjem:lol:

 

EDIT: Sad sam usao na link koji sam okacio, izgleda da je promenjeno pakovanje, tj ovo unutra. Kod mene su kuglice, ovde vidim neka drvca. Ne znam da li to utice na jacinu mirisa.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, TeaseR said:

bilo 6 komada crnih, sve sam uzeo :D

Inace je sada nova cena 700 din po komadu bez PDV :D ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

i ograničili kupovinu na 2 komada

Baba i deda se razdvajaju i kupuju po mirisa 2 zasebno :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...