Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

On 25.1.2020. at 1:59 PM, TeaseR said:

Moze li savet, cime da prebrisem soferku sa unutrasnje strane, koju krpu da koristim? Sva mi se zamuljala nesto, a cuo sam i da ima neka fora sa detrdzentom za sudje da se prebrise i onda slabije magli.

Bilo koje sredstvo za pranje stakla i ubrusom prebrises. Nikada problem a čim počne da magli proveri da ti nije uključena recirkulacija vazduha jer ljudi nekad zaborave pa zbog toga počnu magliti stakla unutar auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamagle se i kad je hladan a sunčan dan, na parkingu

Ili kad u hladan auto uđe 4-5 osoba

To sa deterdžentom vas ne košta, namažite jedan prozor, neće magliti nikad

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već jače od godinu dana vozim Modusa, za razliku od prethodnih automobila, ni jednom nisam prskao po enterijeru ama baš ništa od onih sprejeva. Ni po plastici, konzoli , bilo čemu. Samo tečnost za stakla i vlažna krpa.
Čak ni kedere nisam mazao glicerinom pred zimu.
Eventualno ću sad pred leto nešto da nanesem na kožni volan jer je koža nova i na kedere zbog vrućine i pucanja. .
Ono što sam primetio, ima manje prašine, lakše se čisti kad se pojavi. Sva plastika i gumirani delovi su blago mat, pa nema odsjaja od sunca na šoferci.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često za prvo čišćenje enterijera koristim paročistač. Prosta sprava sa nekoliko nastavaka. Ništa fensi i skupo, kao što ih vidjamo na YouTube, već običan. Sasvim lepo opusti i rastvori prljavštinu i izgura je na mesto gde može da se pokupi krpom. Posle toga se trudim da koristim sredstva bez silikona. Sonax ima super špeciju koja daje mat, saten finiš koji dugo drži taj efekat.  (Mesec dana) Samo povremeno prebisati mikrofiber krpom.

Izbegavam bilo kakve sprejeve i slično. Puni su silikona koji samo privremeno daju sjaj, a posle sve postane lepljivo. 

 

 

IMG-435ee4b4ec790f9c86ae1a41520655f4-V.jpg

IMG-1f19b35f44e6b99f281bb9f485540e5b-V.jpg

IMG-6f840cfba441a3cb0213c61a9e77acae-V.jpg

Sonax-dubinska-nega.jpg

0hIREYldClXv.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2020 at 7:17 AM, Axic said:

Bilo koje sredstvo za pranje stakla i ubrusom prebrises. Nikada problem a čim počne da magli proveri da ti nije uključena recirkulacija vazduha jer ljudi nekad zaborave pa zbog toga počnu magliti stakla unutar auta. 

Odradicu to, pa cu nakon toga da nanesem sredstvo za pranje sudova da ne magli. Za recirkulaciju vazduha nisam siguran, mislim da ne mogu da upalim da se vazduh zadrzava unutra dok je klima iskljucena. Probao sam al ne zasvetli dugme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam danas po Somboru Turtle Wax Dry Touch mleko za odrzavanje enterijera..nigde nisam uspeo da ga nadjem. Ostaje mi da porucim online. Nadjoh na jednom sajtu. Imaju u ponudi pakovanje od 300ml i od 500ml. Ne znam ima li razlike? Posebno me buni sto je vece pakovanje jeftinije :huh:

Evo linka. Bio bih zahvalan ako bi mi neko napisao da li su oba "prava"?
http://dragicevicauto.rs/product/turtlewax-dry-touch-nega-plastike-300ml/

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Decak Iz Vode said:

Bio bih zahvalan ako bi mi neko napisao da li su oba "prava"?

Ja sam imao mleko u ovoj bocici. Traje 100 godina, levo staro, desno novo pakovanje:

 

6ab.thumb.jpg.f0fd5223b17ec2d3ee42c9e468e1d86f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednje 3 godine ne koristim ni jedno sredstvo za enterijer sem vlažne krpe. Problema nema.

Za kožna sedišta sam dobio savet da ih ne mažem ničim, ako se zaprlja da se skine mlakom sapunicom, videli ste kakva su sedišta kod mene na temi.

Za eksterijer koristim silikonskih sprej za održavanje kedera I to je to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kozna sedista za ciscenje kazu da je najbolje da se koristi deciji sapun. Ja imam drugi problem, ne znam cime bih mogao da ocistim fleku od t.masti sa sedista stof je u pitanju. Izmazao majstor, kaze nisam al dodji ocisticu a ja ne smem da odem jer mogu da zaglavim na robiju :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan miris za auto,ne preterano jak ali lep.Uz komplet ide ova bočica od 200ml i 2 jelkice.Što se tiče jelkica nije mi se nešto pokazalo da zadržava duže miris a prskao sam po 6-7 puta po istoj.Najbolje je po enterijeru 3-4 puta poprskati svaka 3 dana,meni se tako najbolje pokazalo. Inače bočica prska kao magla tako da može da se prska po bilo kom delu enterijera,uvek je suvo. Cena je 700 din.Imaju još proizvoda.Za sada može samo da se naruči online dok ne otvore radnju u Beogradu

 

https://www.dizelastronauti.com/

 

IMG_20210715_091601612_HDR.jpg IMG_20210715_091552308.jpg

 

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford napravio parfem sa mirisom benzina

 

ford mach eau.jpg

 

Proizvođač automobila Ford, koji pokušava da kupce prilagodi na činjenicu da će njihov kultni Mustang u budućnosti voziti na struju, došao je na ideju kako olakšati prelaz sa benzina na električni pogon. Prema njihovoj ideji, to će biti olakšano - novim parfemom sa mirisom benzina.

 

Prema istraživanju koje su sproveli, svaki peti vozač automobila smatra da će mu pri prelasku na električni automobil najviše nedostajati miris benzina. Gotovo 70% ispitanika je izjavilo da će im miris oktana nedostajati barem u nekoj meri. Ako je verovati ovom istraživanju, ljudi su miris benzina rangirali među one najpoželjnije, prijatnije od mirisa vina ili sira, otprilike ga stavivši na nivo s mirisom novih knjiga. Sve to je dalo ideju Fordovim stručnjacima, pa su kreirali Splash and Dash, parfem koji miriše na vozilo sa pogonom na fosilna goriva. Osim benzina, u njemu se nalaze ''dimne nijanse, ljuspice gume, i životinjska komponenta''. Sve to bi trebalo da podseća na nasleđe marke Ford i njihovog klasičnog Mustanga.

 

Stručnjaci za mirise su pri izradi ovog parfema analizirali hemikalije koje se mogu naći u enterijeru vozila, u njihovim motorima i benzinu, primera radi benzaldehid i p-Cresol. Stopili su ih sa klasičnim sastojcima parfema kao što su đumbir, lavanda, geranijum i sandalovina, koji su dodali dodatne tonove završnom mirisu. Parfem neće biti dostupan u slobodnoj prodaji, već će poslužiti Fordu u misiji ''razbijanja mitova o električnim automobilima i uveravanja tradicionalnih entuzijasta u potencijale električnih vozila''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo neke dr Marcus tečnosti za čišćenje enterijera (stakla, kokpita, sedišta), da li je neko imao iskustva? 

 

Boce od 0,75l po 450din cini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadovoljan sam, za staklo koristim sa ubrusom i nema greške. Za plastične površine takodje dobro odradi, ostavi utisak novog, a ne šljaštećeg. Na zadnjem sedištu sam imao neke veće fleke i na nebu neke manje pa sam zbog toga najviše uzeo ove preparate, taj za tekstil je bez problema očistio mrlje.

 

Znači sva tri proizvoda rade korektno, i svidja mi se što ne ostavljaju neke "jake" mirise. Još da se rešim duvanskog smrada...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da li neko zna gde mogu kod nas da nadjem ovaj miris za auto:

 

Screenshot_254.jpg

https://allegro.pl/oferta/k2-roko-bag-woreczek-zapachowy-man-v831-7248311804

 

Trazio sam po netu, nigde nisam nasao crni. Ovo je najsavrseniji miris ikada, kao neki lep muski parfem se oseca. Svako ko je usao u auto se odusevio. Ostao od prethodnog vlasnika u cup holderu i sad trazim gde mogu da ga nadjem da kupim 20 komada:D

 

Ima jedno mesec ipo dana, i dalje mirise top.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...