Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Mišljenja sam da kožu na sedištima treba negovati u smislu brisanja i održavanja čistom. 

Ne treba je natapati kremicama i preparatima jer postaje mekana a to nije dobro za posao koji im je namenjen. Kako mekšaju tako se boraju. 

Kad su kruća duže ostaje koža zategnuta i bez falceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Markobgd said:

Mišljenja sam da kožu na sedištima treba negovati u smislu brisanja i održavanja čistom. 

Ne treba je natapati kremicama i preparatima jer postaje mekana a to nije dobro za posao koji im je namenjen. Kako mekšaju tako se boraju. 

Kad su kruća duže ostaje koža zategnuta i bez falceva.

+1

 

Otkad si mi  preporučio onaj Presto za negu kožnih sedišta ne menjam ga i ne pokušavam da eksperimentišem sa drugim sredstvima. Naravno ne preterujem sa količinom kad ga nanosim i sve je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Marei sve fleke skidao Axelom. Cak i jedino sredstvo koje je skinulo krv sa sedista kada mi se ker isekao pa ga vodio na usivanje. Isprskao je tepuh i sedista kao da sam klao svinjce u autu i samo zutim Axelom sam skinuo sve a probao sve hemija sto postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas taj, naprskas peni jako, ostavis malo(20-30sec) pa trljas krpom. Ili naprskas na krpu pa malo trljas ali ja sam uvek prskao po sedistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprezno sa Axelom. 

Tvrdim da nema boljeg sredstva za pranje jakih fleka, odmašćivanje.....

Koristim ga gde god mogu i privatno i za posao ali dešava se često da na određenim materijalima ostavlja posledici u vidu izbeljivanja i skidanja boje. 

Zato proba prvo na nekom manje upadljivom mestu pa onda dalje. Takođe sam Sgrasso je relativno masnjikav i MORA se doooobro isprati da ne ostane i nakon radova da "radi" na tkanini. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad su sedišta od textila, skinu se površinske fleke a ostatak ode u sedište. Sa axelom imam dugogodišnje
iskustvo (trošio par pakovanja dnevno), i odličan je, ali može vam se desiti da taj deo na sedištu koji se tretira bude čistiji, belji, od ostatka sedišta, pa onda mora celo sedište da se tretira.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.9.2017. at 3:14 PM, Markobgd said:

Oprezno sa Axelom. 

Tvrdim da nema boljeg sredstva za pranje jakih fleka, odmašćivanje.....

Koristim ga gde god mogu i privatno i za posao ali dešava se često da na određenim materijalima ostavlja posledici u vidu izbeljivanja i skidanja boje. 

Zato proba prvo na nekom manje upadljivom mestu pa onda dalje. Takođe sam Sgrasso je relativno masnjikav i MORA se doooobro isprati da ne ostane i nakon radova da "radi" na tkanini. 

Naprskao sam ga na zadnje sedište (samo jedan deo čisto da probam) sačekao 20 sekundi onda prebrisao nakvašenom krpom, pa onda suvom. Prošlo je 20 min i još uvek se kao suši, ali ne vidim promene. Pogledaću za par sati da vidim šta se dešava, sigurno mu treba duže da se to osuši lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našpricao sam onim Lenorom i lepo to miriši, bar meni. Doduše kod mene miris ne može da traje tako dugo jer je auto veći deo dana otvoren, mnogo ljudi prolazi kroz njega i tako. No, kilo i po trajaće dosta. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijem litar neke tecnosti koju koriste za dubinsko pranje vozila... Ide 2 ml na litar vode... Mislim da nema jaceg sredstva od onoga za ciscenje svega.... Nema sta ne moze da skine...opasna hemija neka i unutra i spolja...felne npr nisam prepoznao...

 

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam u flasi od vinjaka :D nemam pojma,nisam pitao..crvena je tecnost... Raspitacu se,posto mozda jos narucim pa cu javiti...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi samo sta radis sa njom, razmera se razlikuje u zavisnosti koji materijal i prljavstinu tretiras. Npr kad peres motor lupam ide 1:25, auto spolja 1:50 a mebli npr 1:100 inace skine farbu, osteti nesto.. :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skida sve samo ide razlicita razmera :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, nesa 169 said:

Našpricao sam onim Lenorom i lepo to miriši, bar meni. Doduše kod mene miris ne može da traje tako dugo jer je auto veći deo dana otvoren, mnogo ljudi prolazi kroz njega i tako. No, kilo i po trajaće dosta. :)

 

jel se lenor razblazuje il ne,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...