Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

pozdrav ljudi, imam jedan problemcic, a to je da me svako jutro kad udjem u auto neki cudan miris zapuhne i tako ajmo reci smrdi ili kako god vec kao na neku gumu, mozda ustajalost ili ne znam ni ja na sta kako da zamirisem auto da upije neki lep miris da stalno mirisi a ne da svaki put neki drugi miris ili smrad bude u autu -_-:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da odredis uzrok tok neprijatnog mirisa, mogu biti patosnice, isparivac klime, stari sendvic ispod sedista...

 

Onda kupis jedan od onih osvezivaca za klime i stavis kod polen filtera tako da iz ventilacije uvek mirise... Mozes da probas i sa onim sprejom za dezinfekciju klime, to isto malo osvezi vazduh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko čistio patos na autu ... iznutra.. paročistačem i kakav je učinak?

Paročistač? Misliš na ženu?  :laughing:

Sad, stavrno. Može. ali treba skupljati tu štroku koju para rastvori. Ja sam sedišta tako prao. Na vrhu paročistača ima mikrofiber krpa kojom prelaziš preko sedišta, a kroz nju ide para. I tako, kad se krpa uprlja onda je opereš i teraš dalje. Godinu dana posle toga, drugar mi uradi dubinsko pranje sedišta i ono što je izašlo... :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzrok je trenutno ne poznat, sicevi valjda nisu tj nemaju taj miris, patosnice, hmm pa Mislim da nisu ni one jer sam ih oprao pa onda omeksivacem ih iscetkao cak i mirise :D, sto se tice u sendvica, ne jede se u autu(ako si gladan stajem sa strane, izadji pa jedi) :D ne pusi se pepeljara kao nova :D e to kod polen filtera mi se jako svidja moracu to da stavim ali mi nije jasno kako da umirisem celo auto, da ga zalijem iznutra sa 10 litara nekog mirisa ili sta vec :S :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines filter klime koji ti se nalazi kod suvozacevih nogu. Kad budes stvaljao novi uz njega stavis taj miris za kucnu klimu mada ako ne budeš našao mislim da će i obična jelkica završiti posao. Vec godinu dana ih koristim  u autu i menjam na 3-4 meseci, nekad i ne skinem stari nego novi ubacim sa druge strane. Tapaciri, nebo, sedista i kanali za izduvavanje posle nekog vremena upiju taj miris koji koristis.

Osvezivac za kucni klima uredjaj. Po preporuci kolege kuvalja koji je kod njega u Stila stavio isti, ja sam prosle nedelje isto to  uradio na Puntu kod sebe. Uz filter kabine ili klime kako god da ga zovete stavite ovaj osvezivac i auto ne da mirise nego ubija.

Ima raznih mirisa ali preporucujem sweet vanila jer mi se cini najprijatnijim. Cena mu je nekih 140 - 150 din. bar sam ja toliko platio u Mercatoru a video sam da je i u Rodi i vecim mega marketina slicna cena.

 

image.jpg vanila.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti preporucim Arexon za ciscenje sedista i tapacira. Na Puntu benzincu je nebo vratio iz mrtvih a evo juce ga ponovo koristio na drugom Puntu i sto se mene tice za sedista, tapacire i nebo odradjuje posao fenomenalno a cena mu je oko 300 i koji dinar vise.

 

Evo primer kako je izgledao tapacir kod mene Pre image.jpg i Posle image.jpg

 

usput presao i nebo 2 puta da skinem neke masne fleke od ulja i da ga usput osvezim

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

a evo i mog citata iz prosle godine

 

 

Arexon za tapacire i sedišta se pokazao odlično. Bio sam sumnjičav kad sam prešao prvu ruku jer mi se učinilo da ništa nije skinuo ali posle druge ruke rezultat je fenomenalan.

 

Ovako je izgledalo pre ...

11062014495.jpg

Posle prvog prelaženja ...

11062014497.jpg

 

Završni rezlultat posle drugog prelaženja ...

11062014499.jpg

I u krajevima oko zadnje plafonjere je očišćeno nego se ne vidi lepo na slici zbog senke. Uglavnom razlika je za 95% bolje nego što je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam jer jedna praona ima promotivnu cenu pranja enterijera sa tom hemijom.  Rade sve osim neba, ako sam ih dobro razumeo, a meni gepek ionako ne treba ništa, jer je čist skoro ko nov.

 

Sad, ako ne valja, bezveze je koliko god jeftino bilo, a ako valja, nije mi problem platit i da je više, samo ne znam kakav mi je izbor ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno vise volim da sam to ocistim jer mogu svakom delu da se posvetim.  E sad ne znam kako rade i ciste te sto spominjes, pogledaj im neke prethodne radove pa ako vidis da valja onda mozes da im ostavis auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da mi kažu da rad traje od 3 do 4 sata, ovisno o autu, sumnjam da su bezveze. :smoke:

 

Probao bi, pa bi mogao komentirat. Samo da još rešim neke sitnice u autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem ces osveziti sedista, tapacire i verovatno tepih.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam za ostale tecnosti ili pene i tako to,ali ovo....cisti tako da ne znas sto si do sada cekao s ciscenjem. Nebo je kod mene bilo na par mesta sa nekim mrljama od masine za dubinsko cicscenje jer je drugar heto i to da ocisti. S obzirom da je nebo isuvise nezno za takvi skalameriju, ostalo je fleka po ivicama. E onda je nastupio 

Screenshot_87.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem sve sto je Gile napisao! Kada ga ocistis, prosto ti bude zao sto je cist, tj sto nema vise da se cisti! 

IMG_20150707_202529.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje, nadam se da jeste. Koje osvezivace koristite za auto? Koji mi preporucujete, areon, wunder baum, ambi pur...

Koji oblik osvezivaca , gel, one konzerve, sto ide na resetke ventilacije, bocice, jelkice, klipove, ne znam sta sve jos ima...

Ja od mirisa najvise volim vanilu, jabuka cimet, i mirise na tu foru, takoreci slatke mirise, e sad koje je najdugotrajnije resenje, i koje najjace mirise? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam filter klime kad sam ga menjao,naprskao parfemom koji inace koristim  :laughing: I sad iz ventilacije miriše ko duša  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...