Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Bravo 1.6 / 1.2 / Marea JTD - kazaljka za temperaturu

Recommended Posts

Auto sam pregledao na dijagnostiku ,koja kaze da je sve u redu.Medjutim posle malo duze voznje i stalnog posmtranja skale primetio sam sledece:kada je auto hladan i krenem na put skala dolazi do radne temperature i tu ostaje ako vozim po gradu ,medjutim ako vozim van grada padne skalu nize i tu ostaje.Ako upalim klimu vraca se na radnu temperaturu.Postoji malo variranje u zavisnosti i od spoljne temperature.A za precenih 700km jednom je krenula prema crveno ,ali udarcem vratila se na mesto radne temperature.Pa me zanima da li je normalno variranje temperature uu zavisnosti od nacina voznje.

Edited by dragan8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Variranje temperature je jedino moguce i to blago ako upalis grijanje. Drugacije ne smije da varira vise od 1mm(odokativno) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešen problem  :guitar:  rasturena tabla, očišćeni konektori i radi normalno.  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sljedeći: Kazaljka od temperature pri bržoj vožnji sa upaljenim grijanjem stoji milimetar ispod polovine, međutim kada uđem u grad i vozim sporije, kazaljka padne za cijeli podiok. Termostat je promjenjen zbog ovog problema i problem ostao isti, sistem ozračen, tekućina u hladnjaku iste boje kao i kad je nasuta, ne gubi vodu...

Upomoć  :o  :no  <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem...sledece se desava: kad digne temperaturu do pola ali malo vise i od pola upali ventilator i kako upali ventilator od hladnjaka tako kazaljka skoci u crvrno skroz i stoji tu...i onda polako pada i spusti se na pola,i opet kad malo digne iznad pola ukljuci ventilator i kazaljka skoci u crveno...rastavljao sam sat,pre toga sam imao problem da kazaljka varira i skace kako hoce i kad lupim po tabli smiri se,ocistim sve i vratim i sad mi se ovo desava...da napomenem da skazaljka pomalo skoci i kad upalim dugo svetlo,pa onda jos ako ukljucim i ventilator kabine onda jos malo skoci i sve sto ga vise opterecujem vise skace...ne znam sta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa kazaljom rashladne tečnosti i to me baš izluđuje kad pogledam u sat. :rant:

Čim udarim u tom predelu gde je kazaljka ona se vrati (uvek se vrati na sredinu tj. na radnu), ali malo zatim se ponovo digne za tri tačkice.

Nekada danima kazaljka pokazuje realno stanje, a nekada svaki čas moram da udaram prstom po tom delu table gde je kazaljka temperature rashladne tečnosti.

 

Najviše me je strah, ako se desi da stvarno imam neko curenje, ili da ventilator ne pali uopšte ili na vreme iz nekog XY razloga, i onda mogu da napravim štetu na motoru.

 

Čim pre moram da skinem tablu i to da namestim, najgore što mi je vozilo 24 h u eksploataciji (na taksiju je), pa treba naći vremena kada vozilo bude slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tako vozim vec 12 godina, mada  moram da priznam da u poslednjih par godina i ne zeza toliko..... najgore je bilo kad sam tek kupio auto 2004 godine pa sam non stop stajao sa strane misleci da se auto pregreva, srecom izvalio sam posle 2 dana sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...