Jump to content
FAS Goran
micas

Fiat Stilo 1.9 MJet / JTD - trese / vibracije

Recommended Posts

Nasao sam dosta tema o ovom problemu,ali ipak moram da vas pitam sta moze da bude problem,plasim se da ipak nije zamajac.

Naime,imam stila 2006 god,1.9 mjt,i problem je sto mnogo trese.U prvoj i drugoj brzini je sve ok,ali kad ubacim u trecu ,cetvrtu i petu brzinu -trese kao lud.I to se desava kada dajem gas sa 2000 obrtaja ka vise ,i tada mi se cini da se trese ceo motor.E,sad to sto trese mogu da izbegnem tako sto dajem manje gasa i sa manjim brojem obrtaja stignem da 5.brzine.Inace ,ni volan ,ni menjac ne tresu.

Sta bi moglo biti problem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri najpre nosace motora, prednji trap. Lako ces doci do zamajca ako moras

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zamajac bi po nekoj logici trebao vise da trese u nizim brzinama tako da sumnjam da je on u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ,ja se nadam da nije :huh: Ali ,naravno da mi je zamajac prvo pao na pamet,a kad sam isao za klimu da punim,pitam majstora,on probao,i njemu najvise lici na zamajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si jedan od retkih koji se žali na vibracije na obrtajima.

Ako nemaš vibracije na leru zaboravi na nosače.

Biće da je ono čega se plašiš, zamajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da napunite leziste krsta sa novom mascu meni uspelo tako na par auta jer ostanu suvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam iskustva i sa zamasnjakom i sa desnom poluossovinom promijenio oba i sad super,kod zamasnjaka trese i kad si u leru pa kad mu dajes pomalo gasa a za krst u poluosovini najvise u krivini i naglom kretanju,stim da se to oseti na volanu a za zamajac cijeli auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde bih magao naci desnu poluosovinu za stila mtj od 120 konja? Zvao sam otpade ,i niko nema ,imaju od 115 konja ali ne znam da li odgovara ,a u delti nema, zvao sam i njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

crko ti zamajac 100%! podrhtavanja se najvise osecaju kod većih opterećenja. NPR, velika ubrzanja, voznja pod teretom ili velikim opterećenjem tj. uzbrdo i sl. plivajući zamajac izuzetno skup. dizel je to sa velikim obrtnim momentom, zato ge nemoj puno forsirati jer ipak negde osetiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zamajac,jer sam promenio desnu poluosovinu,tj. krst i flansnu,i sada odlicno ide,ne trese,i -kao da je drugi auto!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. I ja imam problem sa treskanjem motora ali kod mene trese u leru i pri laganoj dodavanje gasa ali to na momenat samo. Sto se tice ubrzanja i voznje tu nema problema slobodno ga mogu voziti i vecim brzinama. Sve je provereno i ocisceno ali treskanje ostaje u leru i prestaje samo kad ukljucim neki veci potrosac na primer farove ili greanje zadnjeg stakla i retrovizora. Unapred hvala.

Edited by dattix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam mozda ti i to pomogne ... ako pazljivo procitash teme videcesh da sam ja imao problema da mi se auto tresao u leru .. proveravao nosace on brunda li brunda i to posle odradjenog servisa??? NA kraju je treskanje prestalo kad sam sipao gorivo na molu!!! Probaj da sipash kvalitetno gorivo izgleda da je jako osetljiva makina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to jako pazim , uvek sipam na molu i na europetrolu. Nego nemogu naci temu gde je neko napisao da su mu takvi problemi nestali kad je zamenio lezaj na alternatoru. Nije mi jasno zasto prestaje da trese kad ukljucim veci potrosac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je skakljiva tema. Neki savetuju da se menja svaki neki svaki drugi put a neko ne menja dok ne krene da krklja . Ja sam na jednom renou dci jedva skinuo...a pocela je da ispada zardjala prasina iz nje . Ali mislim da nece vibrirati motor zbog nje ...pre pocne da pravi cudne zvuke na leru .

Vibracije su prvenstveno od nosaca i u nekim slucajevime od gumene remenice mada i to kad su dotrajali nosaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav !

ja imam isti problem pa se nadam da ce te moci pomoci.

auto mi trese samo pod teretom i to kad predjem 90 km na sat ali samo dok dajem gas cim pustim gas on normalno ide

a ponovnim davanjem gasa on opet trese. a kad se vozim sam u autu sve normalno ide i do 170.

pojma nemam sta bi moglo biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ovako imam stila vec skoro godinu dana ..u pitanju je 1.9 Mjet ..140 hp abarth oprema ...auto kad sam ga ja kupio je odma iso na servis malo veci i zamjenjen je komplet prednji trap,i zadnji trap,amortizeri novi i opruge,....znaci kad kazem cijeli trap mislim bukvalno sve sto se nalazim na prednjam trapu od lafeta,pa do letve volana ,stablizatora,sve sto postoji ...

htio sam da imam auto bez lupanja i slicno ...i ajde zamjenio sam to sve ,uradio sam velikiservis na motoru,ocistio turbinu,usis i slicno,ulje mjenjam svakih 10k km ....nosace motora sam sve promjenio nema 2 mjeseca.

Eh problem u zadnje vrijeme koji mi se desava je sljedeci ,znaci nekad ajmo rec u 3 4 dana jednom kada malo brze vozim auto i ka stanem na semafor na leru auto se tako jako pocne trest da to nije moguce,znaci ajmo rec jedno 4x jace nego normalno,obrtaji stoje gdje stoje i ne padaju,isto kad krenem sa autom osjeti se ta vibracija jaka ,osjeti se da motor nemirno radi,i ajmo rec nekad ce to proc za 5 minuta ,nekad za 15 ..nekad za sat vremena....nekad ce se desit u danu 2,3 puta a nekad nece se desit mjesec....imal iko ideju do cega moze da bude ? jedan majstor mi je reko ovako ....ili lamela ili korpa ili druk lezaj,lamela i korpa slabo da mogu uzrokvat takve vibracije,ali druk lezaj ako je dotrajo pa ne odvaja do kraja pa radi toga vibrira ,ili mi je rkeo onu goru varijanu da mi je mozda otiso onaj plivajuci zamojac ? sta vi mislite ? mada ja auto kad ugasim ka pocne tako vibrirat on normalno se zatrese ono standardno ..

koliko sam cuo kad ode zamojac taj kad ugasis auto hoce motor da iskoci .......evo slusam vase prijedloge do cega moze bit .......hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...