Jump to content
FAS Goran
Daki

Fiat Stilo / Nuova Bravo - trepće broj pređenih kilometara

Recommended Posts

Imam jedno zanimljivo pitanje, danas u toku voznje na cifri 131.030km (predjenih) poceo broj da mi trepce!!?!?
Pali se gasi se kao light-show treptanje je trajalo doklegod sam vozio .. posle predjenih 35-40km sam stao posle opet upalim auto
broj predjenih km ne trepce .. vozim tako posle na 131.123km pocne broj opet da trepce i treptao je dok nisam ugasio auto!!?!?
Stigao sam kuci i upalim opet auto samo iz radoznalosti (stajao ugasen minut-dva) i broj ne trepce... ugasim, upalim opet posle minut opet broj ne trepce???

 

Da li je mozda neko imao slican "problem" i da li je to uopshte problem i zashto se to deshava??
Resetovan je komp kad je radjen servis i pishe da imam josh kilometara ohoho do servisa i ohoho dana, ne izbacuje nikakvu gresku na boardu i ne svetli nijedna lampica
(osim one za upaljena svetla wink.gif )... sta bi to moglo da bude? unsure.gif:question:

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidana kilometraza...nazalost... ko zna koliko ti je presao auto...mada,kakav ti je akumulator?

Ovo nadjoh negde...

Crkne/isprazni se akumulator

Cacka oko kilometraze

Problemi sa CAN bus-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš to...čačkana kilometraža, ali od nekoga ko nije baš znao to najbolje da uradi.

Examiner...pa pokušaj da se to sredi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pash ste me obradovali! :wallbash:

Vise mi ni jednom nije trepnulo od onda a bio sam danas i juce ceo dan u kolima...

Sta mislish pod tim " na examiner pa da se sredi"? Shta da se sredi?

Cudno mi je samo i to shto sam vozio auto na proveru na dijagnostiku i tad su mi rekli da nije menjana kilometraza...

Dijagnostiku je radio covek kom verujem .. ali ok kapiram da to ne moze uvek da se provali ....

Hvala na odgovorima.... :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da se poveže na Examiner (zvanični dijagnostički alat za vozila Fiat grupacije), pa da se vidi može li se srediti, tj. dovesti u red kako više ne bi treperelo... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi neko moze pomoci da resim problem sa blinkanjem kilometraze na STILU? naime non stop trepka, mozda to i nije neki problem ali mi smeta po malo

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi kod nekog ko se bavi skidanjem kilometraze da ti pogleda to ako si iz BG onaj trzni centar ispod 11.aprila ili ti preko puta studenjaka zovu se nesto AP elektonik oni rade to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraža nikad ne blinka sama od sebe. Moguće da je nešto naknadno nakačeno na CAN vezu što računar nije prihvatio, možda audio uređaj i li navigacija.

U tom sličaju ili da se uređaj upari sa ECU preko dijagnostike li da se na CAN vezu igradi vremenski relej od 4s. U prve 4 sekunde paljenja ECU proverava CAN pa ako nađe nešto nepoznato blinka kilometraža. :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja dodam svoje iskustvo, kao potvrdu. Blinkanje kilometraze mi se za ove 4 godine dogodilo 2 puta:

- pri instalaciji MF volana, dok smo povezivali uredjaje a pre dodavanja timer-a (kao sto je Kole rekao, neodgovarajuca konfiguracija na CAN magistralama)

- kada mi je stari akumulator bio na izdisaju: pri prvom verglanju (zimi) bi kazaljke na tabli pale i povratile se, a kilometraza nastavila da blinka. Vec pri sledecem paljenju bi sve bilo normalno. Zamenom akumulatora je , naravno, "problem" resen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rax :thumbsup: mora da se odradi proxy procedura preko dijagnostike

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da se poveže na Examiner (zvanični dijagnostički alat za vozila Fiat grupacije), pa da se vidi može li se srediti, tj. dovesti u red kako više ne bi treperelo... :thumbup:

Ne mora da znaci da je menjana kilometraza, to se desavalo i na stilu kod prvog vlasnika, jednostavno, ugasi auto pa ga upali opet, prestace.Samo jos jedan od Stilovih problemcica sa elektronikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,imao sam problema sa tablom,pa sam morao da je menjam i od kad sam zamenio kilometraza mi blinka, sta treba da se uradi da bi prestalo blinkanje?

pozdrav jos jednom svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skovisa to mora da ti odradi elektricar mora da predekodira sat ili preinstalira nisam siguran za strucan naziv operacije.To je pod uslovom ako si promenio sat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...