Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
FlamingO

Punto mk.2 - isključivanje AirBag-a

Recommended Posts

Naime, danas se malo zezao oko ciscenja auta, i haj ono da provjerim sta u biti prikaze kada se na suvozacevom sjedistu iskljuci airbag i naravno ona malena lampice ne crvene boje se ukljucila

Ali nakon sto sam vratio u normalu kljuc naravno u aktivno stanje airbag-a. Desilo se da mi sada gori lampica crvena kao da ne radi airbag.

Jel se to moze rijesiti bez dijagnostike ili??

Unaprijed Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora na reset dijagnostikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tacno oznacava zuta sijalica za airbag ( koja treperi) i crvena? Punto mk2a

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukljucena zuta lampica signalizira neaktivnost suvozacevog airbaga kada se iskljuci na bocnoj bravici. Treperenje je samo upozorenje vozacu da povede racuna ukoliko je stavio sediste sa detetom a nije deaktivirao jastuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zuta sto treperi oznacava upozorenje i signalizaciju da je bocni air beg u funkciji ili ako sija konstantno da je isljucen(bravica za bocne suvozacke strane) a crvena kad sija oznacava problem i da vise nije u funkciji AB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam bocne airbagove, samo 2 prednja! Gori mi non-stop crvena, dok zuta non-stop treperi, sto se pre nije desavalo ( ugasila bi se kad startujem motor).

To znaci da je zuta za suvozacki a za koji je crvena lampica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da za suvozacki,izvini za moj lapsus mislio na suvozacki a napisao bocni

Share this post


Link to post
Share on other sites

WHT a fuck...deaktiviranje suvozacevog AB povlaci paljenje greske koja se resetuje dijagnostikom...brate !!!!!!!!!! :wallbash::thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

deaktiviranje i aktiviranje na kljuc suvozackog ne povlaci resetovanje.

crvena je signalizacija za neispravnost celog sistema AB, a zuta je signalizacija samo za suvozacki

Share this post


Link to post
Share on other sites

WHT a fuck...deaktiviranje suvozacevog AB povlaci paljenje greske koja se resetuje dijagnostikom...brate !!!!!!!!!! :wallbash::thumbdown:

e to se kod mene desilo, bez problema je radilo i nije javljalo gresko, da nisam nista radio haj onda je crklo nesto nego nako iz sale da probam sta je i naravno vratim u prvobitni polozaj i sada najvjerovatnije na dijagnostiku plati da se ponisti :) ali jbg VOLIM FIAT :) ITALIJANSKO SMECE U DUSI MI :)

samo me interesovalo da nije jos neko imao isti problem

:wallbash::thumbdown: platio 15 eura u Sarajevu i problem rijesen

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jednostavno nije trebalo da se desi, ali desilo se. Nisi ništa loše uradio, i ja sam više puta isključivai suvozačev AB i to je predviđeno ključem. Probaj ponovo ključem možda zeza kontakt. Probaj da skineš (-) klemu akumulatora da napraviš reset mada on ne resetuje taj crveni alarm ali probaj.

Dešava se. Meni se danas u vožnji resetovao kompjuter kao kad ga uključim ali se nije gasio motor. Reče neko - gremlini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji varijanta gde sam korisnik moze da resetuje kompjuter, probaj je mozda ce pogasiti lampice. naime procedura je sledeca: kada je auto ugasen pritisni pedalu gasa do kraja pa onda daj kontakt i upali auto (bez pustanja pedale gasa), kada motor prebaci 5000 obrtaja pusti gas, sacekaj da obrtomer padne ispod 1000 pa onda opet pedalu "do daske" dok ne prebaci preko 5000 , pa pusti gas i onda jos jednom gas do 5000 obrtaja i to je to! Ovo provereno gasi neke lampice ali sam zaboravio koje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sa mojim 1.3mjt ne bih igrao jer mu je baždarena granica 5280rpm - pročitao sam iz dijagnostike mog kompjutera. A šta da rade 1.9D ili jtd. Airbag-u se inače i preko dijagnostike teško prilazi. Traba imati poseban adapter sa ELM327v1.3 ili veće. Inače ću napisati posebnu temu o dijagnostici, adapterima, i softveru pa će svi videti da to baš nije tako tajanstveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...