Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Storm

Moj stari Bravo HGT i njegova nasljednica Marea

Recommended Posts

Da malo predstavim prvo svog "starog" Brava

Kupio sam ga 2003 sa 102.000 km na satu i imao sam ga do 10mj. 2007 i prodao ga sa 180.000

i nešto sitno km ali ga je novi vlasnik brzo slupao .

Motor 2.0 20v sa verzija sa 147 hp (108kw), plin ugrađen 2005 (sistem na flanđu i rezervoar umjesto rezervne gume).

Mjenao sam kompetan interijer (mjenjao se s jednim dečkom koji je imao original kožu a on je

dobio moju unutrašnjost koja je bila ful očuvana i crne presvlake rađene po mjeri - koža mu je smetala za bubrege :) ).

Auto sam bio i prefarbao izvana 2005 jer je bio na par mjesta malo izgreban (kupljen takav) a i neki mali

mi se zabio na parkingu s bicikolom izmedju gume i zadnjeg branika pa mi je bio oštetio branik i malo karoseriju

(duga priča, neki mu je lik presjekao put s autom i da ga izbjegne se zabio u moj auto a ja sve vidio iz trgovine u kojoj sam radio jer je auto taman

bio parkiran ispred nje).

Pošto se farbalo mjenjao sam i predni i zadnji branik (u biti zadnji je original s produžetkom) i mjenjan je zadnji lonac jer original lonac je bio

pri kraju. Drugo šta reč, auto je super išao, redovno svakih 10.000 na servis, osim standardnog potrošnog materijala (diskovi, pločice, razno razna ulja, remeni zatezači itd.) mjenjalo se i ono što se s vremenm i kilometrima istrošilo (killer u kabini,

neka crijeva ispod motora i motor prednjih brisača). Pošto se 2007 rodio moj sinčić morao sam preć na nešto malo prostranije

pa je odluka pala na Mareu Weekend 2.0 20v verzija sa 150hp (110kw) po papirima - u stvarnosti 148hp izmjerenih na valjcima a sad ravnih 160hp nakon remapa.

Detaljnije o njoj kasnije, sad slijede par slika Brava nešto prije nego ga prodam i uz Mareu čim je kupljena.

BSqT9.jpg BStni.jpg BSARJ.jpg

BSFR0.jpg BSIl9.jpg BSKQi.jpg

BSNkr.jpg BSSjJ.jpg BSUOS.jpg

BSXj0.jpg BSZO9.jpg BT3Nr.jpg BT6hA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I eto da predstavim zamjenu za bivšeg HGT-a. Marea Weekend 2.0. 20V HLX paket opreme (sve osim kože). Auto je 2002 godište, 53000 km je iamo na satu kad sam ga kupio danas ima 103.000 km.

Zahvati koji su napravljeni na njemu nedugo nakon što sam ga kupio :

-original filter zraka promjenjen sa K&N zamjenskim

-sicevi presvučeni u presvlakama po mjeri (POL)

-napravljen veliki servis - kompletno izmjenjeni svi remeni, ulje u motoru, servu, kočnicama i mjenjaču te nove sviječice

-ručica mjenječa od Fiat Cupea

-original radio zamjenjen sa PIONEER DEH-P65BT

-nove gume BRIDGESTONE TURANZA ER 300 195/60/15 H na starim felgama OT TITAN uzetih sa HGT-a

-ugrađen plin

-xenon 6000k

-zatamnjena sva stakla osim prednjih bočnih i vjetrobranskog

-remap centrale

Kao i bravo auto se redovno servisira svakih 10.000-15.000 km i od večih zahvata do sad je mjenjano kvačilo i brtva poklopca ventila.

Jedini problem koji imam a još nije riješen je sa centralom ABS-a koja se zna iskopčat pa mi se pale 2 lampice na kontrolnoj tabli.

Jednu sam centralu več mjenjao ali je bila več otvorena i silikonirana i nije dugo prošlo i počeo se opet iskopčavat ABS, čekam

majstora da mi nabavi još jednu rabljenu pa če možda biti više sreće s njom.

U budučnosti se nadam nač interijer iz verzije s kožom pa da i to izmjenim mada pretpostavljam da pašu i sicevi od Alfe 156 sw

ili 166-ice jer sam na netu vidio da je netko stavioi kompletne siceve od Alfe 166.

Slijede par novijih slika i one koje sam napravio jutros kraj friendove Alfe 155 Q4 .

http://s297.photobucket.com/albums/mm237/Storm33333/Marea/?action=view&current=Marea-Rupaizmedjudrugogizadnjeglonc.flv

BTUar.jpg BTZ9J.jpg BU390.jpg

BU5E9.jpg BUaDr.jpg BUd7A.jpg

BUfCJ.jpg BUi6S.jpg BUkC0.jpg

BUuAA.jpg BUx4J.jpg BUC40.jpg qt3xA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brate, ostao sam bez teksta..... :unworthy:

Bravo je super, al je zato Marea EKSTRA!!!! Zaista lepo izgleda...sve pohvale! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbunio sam se sa ovim felnama :whistle: ...to si one sa Brava kasnije prebacio na Mareu, ili...?

Baš se vidi na jednoj slici kako je Bravi niži od Maree... :thumbup:

U svakom slučaju, odlični Fiati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hvala na pohvalama :)

Lik koji je kupovao Bravo je htio spustiti cijenu pa sam pristao uz uvjet da uzmem felge s Brava a Mareine stavim

njemu na Bravo.Inače felge su bile malo oštečene pa sam ih dao sredit na novo prije nekih 8 mjeseci.

Bravo je serijske visine i niži od Maree, a inače sam gledao i druge Weekend izvedbe i sve su niže, samo ta zadnja serija iz 2002

je nekih 3 cm viša + gume na Marei su serijski 195/60/15 a na Bravo su bile 195/50/15 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume na Marei serijski idu 195/55-15.

Ti imaš malo viši profil, pa ti ona zato deluje malo viša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za 2.4 JTD Weekend i 2.0 20v Weekend je 195/60-15 a ostale 195/55-15 imaš i u User Manualu, za HGT-a su bile serijski 195/55/15 ali zbog skupoće te dimenzije je češće stavljena 195/50/15 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 205/55-15. Obim je neznatno veći nego sa 195/55 ali manji od 195/60, ali se na izgledi baš dobije :thumbsup: . Nažalost nema slike.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se sjetio da na onoj slici kraj Brava Marea je imala gume 205/60/15 i morao sam ih zamjeniti nakon 1000 km jer su mi znale strugati na zadnjim blatobranima kad bi auto malo poskočio na nekoj neravnini. A po konfiguratoru su kao trebale pasati a na kraju niš.

Ma stavio bi ja i veće felge s manjim profilom guma ali bi se izgubilo na komoditetu a i sa lošim stanjem naših lokalnih cesta brzo bi mi nešto otišlo na ovjesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ti je stvarno ok pogotovo zatamljena stakla.Što se tice guma vidim da si menjao felne gume imas iskustva.Ja na svojoj marei 1.9 jtd karavan imam fabricke alu 15-ke dimenzija 195 55 R15 ,pa me zanima da libi mogao da stavim 195 60 R15.Vidim da za modele sa 2.0 i 2.4 motorom fabricki idu te vece da likod mene sa 1.9 jtd u blatobranu ima prostora za tu dimenziju(195 60 R 15),a da nigde nečeše.Razlog je cena ,udobnost a i putevi.ps vec sam jednom ispravljao felnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...