Jump to content
FAS Goran
jboban

Stilo - ne rade prskalice brisača

Recommended Posts

Vrlo često mi budu začepljene pomenute brizgaljke, a sipam nekad čistu vodu, nekad tečnost za pranje vetrobranskog stakla. Onda skinem creva sa račve ispod haube i kompresorom odozgo malo produvam ili tankom licnom pročistim i to bude neko vreme ok, ali posle 2-3 meseca opet ili ide jako loše, ili samo na jednu ili nikako. Šta mi je činiti? :wallbash:

Edited by jboban

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cuknem u drvo, meni sve sljaka. Ali, cuo sam za foru sa rastvorom toplom destilovanom i sode bikarbone - kao, prociscava najbolje. Je l' probao neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je destilovana voda resetovala brizgaljke toliko da sam morao da ih ponovo štelujem. Zapravo, nisam ni znao da imam po tri rupice na svakoj. :D

Sipao sam destilovanu i mrvu one plave tečnosti za pranje prozora po kući (oko 60 dinara u Maxiju, sa sve pumpicom).

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam primjetio da mi zadnja brizgaljka ne radi dobro, tj. na jednu rupicu baca previse a na jednu malo

Nidzo zar nisu na Stilu po 2 rupice?

Inace sipam obicnu vodu (al od sad vjerovatno necu) i dodam one tecnosti za pranje stakla

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ovoga ne smem ni da brojim koliko rupica imam na marei :lol: !

Oce kamenac iz obicne vode da napravi cudo,to jest sve da zapusi,tako da sipajte samo destilovannu i tecnosti predvidjene za to,a sto se tice ciscenja zacepljenja,meni je zadnja prsklaica bila zacepljena,toliko da sam morao da uzmem,jako,ali jako tanku iglu za sivenje,ovo tanku,kazem da ne bih prosirio rupice, i sa njenim vrhom sam lagano procacakao jednu po jednu rupicu,sad radi bez greske i prska ko shmrk :whistle: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u pocetku bile zacepljene prskalice, tj u svakoj po 1 rupa zacepljena.. tek posle nekoliko meseci sam to slucajno ocistio i skontao da imam 2x3 prskalice :) a ne 2x2 :) igla za sivenje uglavnom zavrsava stvar.

I od skoro sam poceo da sipam samo destilovanu vodu, jer sam video koliku pakost pravi ova "cesmusa"

al sad trosi tecnost... uff jos malo pa koliko i gorivo :) 3l na 100km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti kazem,Zlox,ako cistis sa tankom iglom,samo pazljivo sa vrhom,procackas dokle moze da udje u rupu-nikako vise i na silu,bas da se ne bi prosirila brizgaljka :X i onda pisha ko na slavini :crazy: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad nisam imao problema sa prskalicama(prednjim) uvek koristim tecnost za pranje stakla -20 i leti i zimi i nista drugo osim toga i nikada nikakv problem obicnu ili destilovanu vodu u to nisam sipao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu jedan stari štos. Obična, česmenska voda ima kreča ko "salate". Posle prvog špricanja, a naročito leti, kad se tanki kapilari oslobode vode-ostane na mestima gde je bila voda - kreč! I tako dva-tri pita primetićete četvrtog puta kao da vam mlaz menja smer, a da jedna brizglaljka radi bolje od druge itd... Na EKO pumpama, kada natankujete pun tank (mislim da traže da bude min. 50 litara); dobijete gratis neku plavu vodu od 2.5 litara za tank vetrobranskog stakla koja pored svojstva da omekšava vodu i ne šteti laku ima i svojstvo da se prilikom nižih temperatura ne smrzava. Ko ne kupuje gorivo na EKO pumpi, nego na nekim drugim - nema tu pogodnost. U rezervoar za ispiranje stakla sipa česmensku vodu. U tom slučaju nak slobodno sipa jedan deci čistog apotekarskog alkohola na 3-4 litra vode, koliko vam već u spremište staje i stvar je sa krečom rešena, kao i sa smrzavanje do -5. Koga mrzi da kupuje špiritus po apotekama, može i "domaća", dve rakiske čaše, ali ima manu. Čuje se nadaleko. Oseća se i u kabini, a mladići sa plavim očima i plavim radnim odelima - prvo mirišu, pa posle postavljaju pitanje--- "a DA VI NISTE NEŠTO POPILI...."

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tecnost leti mesam sa vodom jer me izludjuje koliko zapeni i koliko je lepljivo.. pa se sva prasina automatski skuplja na (neobrisani) ostatak soferke.

Alkohol i domaca mucenica su fenomenalni za odmascivanje, ali ksko kaze kolega Damjanovic - plavci umeju da prave problem, a i oseca se u kabini, ali su za prvu pomoc xtra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam nikada sipao cesmushu,za ove tri godine,koliko vozim mareu,ali ocigledno neko pre mene jeste :X ,pa je moralo da se dzara :veryangry: .

A ovo sto kaze gdin.Damjanovic za eko-pumpe je tacno,ja vec skladistim ta sredstva za pranje soferke,koja sam dobio od njih,a vidim da sad ide varijanta,takodje na njihovim pumpama,tamo gde imaju i restoran,ko uzme 25 lit,dobije picu gratis,pa ako ogladnite usput a treba vam i chorbe eto prilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vrlo često mi budu začepljene pomenute brizgaljke, a sipam nekad čistu vodu, nekad tečnost za pranje vetrobranskog stakla. Onda skinem creva sa račve ispod haube i kompresorom odozgo malo produvam ili tankom licnom pročistim i to bude neko vreme ok, ali posle 2-3 meseca opet ili ide jako loše, ili samo na jednu ili nikako. Šta mi je činiti? :wallbash:

Naj verovatnije su račve u pitanju koje imaju ulogu i ne povratnog ventila da se voda ne slije u bidon, one često znaju da se zapuše naravno od česmovače.

Probaj samo njih detaljnije da produvaš kompresorom i posle toga samo i isključivo sredstva za pranje vetrobrana sipaj.

Ja sam na svom predjašnjem Fiatu ludeo zbog ovoga na kraju sam sve te račve kupio nove.

Edited by gaggi

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam isti problem, na vozacevoj strani radi samo 1/3 i to desna :S a na suvozacevoj strani 2/3 i opet centralna i desna :S mislim nije lose 3/6 radi ali makar da su leve :p uglavnom cime da ih ocistim a da ima efekta tj da ne prosirim suvise "rupice" (vise volim kad je usko xexexe) jel ima neki rastvor u koji mogu da se ubace brizgaljke i da se same odpuse??? ili mora kompresor???

aj kad sam tu jel ima negde da se kupe nove ako ove sj....???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je pitanje malko glupo...ali zasto brizgaljke ne izbacuju vodu onako rasprsenu kao vecina novijih automobila...cak i 206 iz 2003...nego u mlazevima, kad je tako povecana potrosnja vode a efekat isti... i da li za Stila postoje takve brizgaljke uposte koje rasprsuju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cim se zaglavi neka trunka rasprsuju na sve strane:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...