Jump to content
FAS Goran
jboban

Stilo - ne rade prskalice brisača

Recommended Posts

Crevo za zadnji brisac se polomilo i postalo je tvrdo kao da je od tvrde plastike i to na mestu gde se vrata otvaraju tj. gde je gumeno rebrasto crevo. Nisam siguran da je samo tu puklo, ali ne mogu da znam. Tecnost tece na sve strane samo ne tamo gde treba. 

Kako da zamenim crevo, da li moram da skidam nebo, da li je neko to radio? Stilo je karavan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da pomogne savetom? Stvarno me ovo nervira i hocu da sredim.

 

Crevo za zadnji brisac se polomilo i postalo je tvrdo kao da je od tvrde plastike i to na mestu gde se vrata otvaraju tj. gde je gumeno rebrasto crevo. Nisam siguran da je samo tu puklo, ali ne mogu da znam. Tecnost tece na sve strane samo ne tamo gde treba. 

Kako da zamenim crevo, da li moram da skidam nebo, da li je neko to radio? Stilo je karavan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peta vrata su mi standardno otvorena. nema tapacirunga odavno. vidim da je crevo u prekidu kada skinem rebrasto crevo koje vodi struju ka vratima, ali nisam siguran da je samo tu prekid i cak i da je samo to kako da spojim dva creva koja su kruta. Da li neko ima preporuku za majstora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene problem...prskaju prednje ali do trečine šajbe...znači opao pritisak...pretpostavljam da je pumpa oslabila...jeli ona u sklopu  posude za tekućinu?

 

Thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da probam jos jedanput. Kako da skinem crevo zadnje prskalice kod Stila karavana. Curi mi iz neba kada prskam pozadi i vodeo sam da mi je crevo u prekidu kada sam izvadio rebrasti buzir koji ide na 5 vrata.

Kako se skida nebo i da li ima negde uputstvo na netu. Ja trazio i nisam uspeo da nadjem.

Gde mogu ova creva da se kupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mini zoo, cevčice za akvarijum. Imaš i spojnice.

Malo silikon, malo super lepak ;)

A prskalicu rasturi i dobro operi-pročisti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prskalice prestale da rade odjednom i napred i pozadi. Dešavalo mi se da se zapuše ali se čuo motorčić, sada se ne čuje motorčić. Pogledao sam bocu, tečnost mi je zamrzla pri dnu iako je bila zimska, dosipao sam novu (koja ne mrzne) ali prskalice još uvek ne rade, motoričkić ne još uvek ne čuje..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk



Share this post


Link to post
Share on other sites

Namestio. Mrdao bocu malo, skidao konektor, vraćao... Ne znam šta je od toga pomoglo.

Btw

b0a3bf09c0e9aeb431fd5d87cc70b6b9.jpg

"Zimska" tečnost do -20

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam preko telefona, ali meni ovo deluje kao ostatak smrznutog snega koji je samo ofarban tečnošću.

Sent from my iPhone 8 plus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda glupo pitanje, ali ako se ne cuje motorcic da li se aktiviraju brisaci kada povuces rucicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ostatak snega, čista je hauba, zaledila tečnost mada sam malo više prskao da razradim motorčić koji se zaglupavio pa se zato nakupila na haubi.

Inače brisači du radili regularno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad malo i ja da pomognem...obe brizgaljke na mom stilu 1.8 imaju po 3 rupe. Pošto su talijani na sve sitnice mislili, ostavili su jako zanimljiv sistem za čišćenje i štelovanje istih.

Da bi očistili sistem između pumpe i mlaznice, gurnete iglu u jednu rupu mlaznice (nabolje onu koja je najbliža sredini haube) i polako pogurate cilindar ka krilu i cilindar će izaći...očistite alkoholom

ili odmastite axellom i skinite kamenac LIMUNTUSOM I VODOM jer jedimo limunska kiselina ne nagriza ostale materijale sem kamenca, posle toga ispumpajte tečnosti iz sistema da budete sigurni da nema trunja i vratite cilindar na mesto

Da bi naštelovali visinu mlaza, gurnete iglu u istu rupu u cilindar mlaznice i lagano okrenete cilindar u željenom pravcu (na GORE ili DOLE a ne levo i desno prema krilima) i testirajte visinu

Ako pumpa zapekne, dok ne kupite novu, probajte malim čekićem (dečijim) da kucnete po pumpi da proradi.

Toliko za sada od mena na ovu temu.  

pozZz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se cuje da zuji motor prskalice?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...