Jump to content
FAS Goran
jboban

Stilo - ne rade prskalice brisača

Recommended Posts

Škoda raspršuje, ali 'ebe oca tečnosti. Mora da se sipa 3 litre svaki čas, tako da nemoj da se žališ što ti Stilo ne raspršuje.

Takođe, ako slučajno zaboraviš na Škodi (Octavia) da zatvoriš prozore kad pereš šoferku, sav budeš isprskan. Da ne zaboravim, na toj istoj Škodi posle prvog prskanja kao da nisi prao auto, bude zamazan čitav, od haube, preko krova, svih prozora sa strane - ako si se setio da ih zatvoriš.

Da me pogrešno ne shvatite, auto je super, pogotovo što je nov (04/2009), još pogotovije što je u Elegens opremi (+TDI), ali Fiatu mogu samo da pljunu pod prozor. Spisak sitnica koje mi idu na živce je podugačak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pomenuo kako se ponašaju te ''raspršujuće'' prskalica na brzinama 100+km/h... vrlo zanimljiva pojava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...ne secam se da li sam koristio pri vecim brzinama...sto? prave probleme?

Elem sto se tice prskanja sa strane i na Stilu moras da zatvaras vozacev prozor,inace se sve sliva unutra :wacko: barem meni na na karavanu...to me uzasno nervira, jer sam par puta zaboravio da zatvorim prozor...

A da...da li se brizgaljke zadnjeg stakla podesavaju...meni baca skroz bezveze tek tu malo oko same brizgaljke pa mu treba vremena da se nakvasi lepo celo staklo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da otvorim novu temu ako neko zna sta i kako da rijesim ovaj problem

ne rade mi prskalice brisaca nije bilo vode 3-4 dana i naspem ono nista :question:

ni prednji ni zadnji :question: :question:

a ne cuje se ni rad motorica :wallbash: :wallbash:

ako je neko imao isti problem ili zna rijesenje molim da mi kaze

HVALA :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec je bilo reci o tome ali evo ovako ukratko-najcesci kvar oksidirali kontakti na pumpici i konektoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala mikisxy

trazim ja teme ali mi nikada nis ne izbaci

ne znam zasto probao sam kod druga na kompu izbaci :question: :question:

ako moze da mi admin samo posalje link te teme hvala :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem rijesen

pa da napisem :thumbsup: ocistio kontakte na pumpici koja dodje ispod posudice i sada radi kao svicarski sat :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, do pre par dana su radile prskalice i napred i pozadi. Kada sam došao sa jednog kraćeg putovanja sve je radilo, sutradan nisu radile zadnje prskalice. Uvek sipam tečnost za pranje vetr. stakla, nikad česmovaču ili nešto drugo. Prednje prskalice rade, zadnje ne, mislim da se čuje rad motora, očistio sam malo prskalice ali to nije pomoglo.

Predpostavljam da ne postoji posebna posuda samo za zadnju prskalicu već samo posuda br. 4 na slici od 3L koja je puna:

image.jpg

Bilo kakav predlog koji mi može pomoći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista je posuda.

Nije htela ni meni da radi zadnja sve dok auto nije odstojao u garaži par sati, dok su prednje radile. Isto se tako čuo motor, upali se i zadnji brisač, ali suvo.

Razlog je bio ostatak letnje tečnosti i bez obzira što je u posudi bila zimska, ostalo je u crevu do zadnje prskalice letnje i zaledila.

Mada...imajući u vidu da je sada opet debeo plus, moralo bi da proradi. Držao sam ručicu jedno 10 sekundi pre nego što je krenula voda iz zadnje prskalice nakon stajanja u garaži.

Ako možda nisi probao malo duže da držiš ručicu, probaj prvo to... :thumbup: i vidi hoće li krenuti tečnost.

I obavezno zimsku tečnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti mogu pomoci tako sto cu ti reci da je samo jedna posuda :rolleyes: :rolleyes:

i to da na dnu nje imas motoric uboden u nju sa strane od blatobrana :thumbsup:

i njega skini i ocisti kontakte sa njega i one sjevcice bolje namjesti moguce da su spale :question:

toliko ja znam valjda pomogne nadam se :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rešen. Prvo sam jutros probao da zadržim 10sek. i više kao što je @neshaoct rekao, ništa, zatim sam skino priskalicu da vidim da li izlazi tečnost koroz crevo (da se džabe ne zezam oko čišćenja kontakata ispod posude ako ne mora). Kako je izlazila tečnost znao sam da je samo prskalica zaprljana, mislio sam da sam je očistio iglicom pre neki dan, sad kad sam počeo kompresorm da izduvavam... samo što nije izašao aligator, nakupio se mulj. Mislim da se mulj nakupio na sledeći način, baš kada sam se vraćao sa tog puta prskao sam tečnost dok je nisam potrošio, bila je letnja u posudi i nisam hteo da je mešam sa zimskom, verujem da je tad povukao mulj. Hvala na savetima.

Možda nekog zanima.

Pre sipanja zimske tečnosti uradio sam mali test, dobio sam zimsku tečnost na eko pumpi kada sam sipao gorivo, kupio sam kopren screenwash do -20C (plavo crno pakovanje sa mirisom limuna) i od drugara sam uzeo što je njemu ostalo njegove koju je kupio na nis-ovoj pumpi - nis je proizvodi. Stavio sam u zamrzivač sve tri, sutradan samo se kopren screenwash nije zaledila, tako sam se odlučio koju tečnost sipam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gurn'o sam šavciger koji sam po principu klackalice gurno na dole, izaćiće plastična prskalica i crevo, crevo skineš i najbolje da ti neko pridrži da ne upadne dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni leva prednja prskalica radi ok, tj. baca skoro normalno. Desna baca čitavih 3 cm :) i strašno me nervira jer ne mogu da operem brisačem taj deo šoferke. Proverio sam creva, rade ok tj. nisu zapušena. Crevo od desne sam prebacio na levu i baca normalno kao i leva. Zaključak je da je prskalica kaput. Skinuo sam je celu sa haube. Drži se na žabicu. Vidim da su izlomljene rupice pa pretpostavljam da ne sužavaju dovoljno prostor da bi tečnost koja izlazi dobila pritisak. Hoću da je zamnim novom ali ne znam gde da kupim? Zna li neko? Zadnja takođe jedva prska, pa ću verovatno i nju da menjam, a i brisač je očajan još je izgrebao zadnji vetrobran :(.

I još me nešto neverovatno strašno nervira. Levi brisač (vozačev) briše dobro ali dolazi do nekih 10 cm od prednjeg stuba tako da mi ostaje taj deo neobrisan i sužava mi vidik. Mislio sam kad bih mogao nekako da malo to naštelujem do dohvati dalje, bar još 5 cm. Da li je to moguće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicna voda stvara kamenac i to je zato i ne treba je cak ni dodavati u tecnost za pranje vetrobrana, ali i one tecnosti za pranje vetrobranskog stakla od 150 rsd za 5 lit nisu bas najbolje, znaju i od njih da se zapuse brizgaljke.

Edited by chila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem, sa brizgaljkama. Nece da dobace do soferke ili jedva dobace, a ponekad ( jako retko ) rade ekstra. Sipam tecnost za stakla regularno, nikad cesmovacu. Jel zna neko sta bi moglo biti i jel moze u kucnoj radinosti da se sredi, posvetio bih se sutra pre podne tom problemu, posto sam se upravo vratio sa planine i popizdeo jer sam pola puta morao da gledam kroz jedva obrisani deo soferke, kao kroz puskarnicu od tenka :)

Takodje zadnja brizgaljka radi ali nekako lose, nema nikakav mlaz, nego samo lije niz staklo ( probacu da je ocistim sutra da vidim da li je to, post generalno stilo jako baca blato i tecnost pozadi, pa je mozda prljava )

U svakom slucaju, ako moze neki tip za prednje, bilo bi cool da mogu sutra da odradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam neciji savet ovde sa destilovanom vodom. Propustio 2 litre kroz prskalice i sad je daleko bolje. Desna baca na pola soferke, leva za nijansu manje ali bitno da radi. Nasu tecnost za stakla i sve ok. Zadja prskalica se takodje "otpusila".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u kolima imam jednu lepu spenadlu, koja mi stoji zabodena negde u tepih pored sedista pa po potrebi busnem rupice brizgaljki ako se zapuse bas tu na izlazu :)i posle fercera sve u 16 :) mada ne desava mi se cesto da se zapuse, najcesce kad je dugo suvo i prasnjavo pa ljuljne kisa , ili recimo posle grcke letos od svih onih prilaza plazama punim prasincine i peska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako doci do donjeg dela posude na najlaksi nacin, meni je prestao da radi motoric verovatno su kontakti u pitanju... malo pre sam gledao okolo naokolo ali nako ne vidim nacin da pridjem donjem delu posude, uspeo sam dzek da vidim gde se bode ali to je sve, za ruke nema mesta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' zato sto moje prskalice rade ko nicije! Prednje rade kako-kad (cistio sam vise puta, na kraju sam i zgulio farbu od skidanja prskalica), nekad leva bolje baca a desna nikako, nekad obrnuto, nekad slabo bacaju, ma cirkus. Narocito kad uporedim sa prskalicama na Corsi koju sam prethodno vozio, prskalo ko blesavo, oce sajbu da probije :)

Ima jos jedna caka - kad pustim zadnje prskalice cuje se samo motor i nakon par sekundi krene da prska na prednje prskalice??? Isprobao vise puta i uvek isto, prsce umesto nazad, napred! Verovatno creva zacepljena...ima li neko ideju gde da proveravam jer su ta creva za zadnje staklo bas dugacka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...