Jump to content
FAS Goran
jboban

Stilo - ne rade prskalice brisača

Recommended Posts

skines prskalicu stavis crevo u usta i napnes se dobro

ps. ovaj metod ne koristiti ako imate probavnih smetnji tipa diareje ili gasova dok je kod opstipacije ovaj meetod preporucljivo koristiti

po preporuci:

dr.mr.prim.sci. Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto kada prskas napred baca pozadi i obrnuto zeza jedna gumica u tom motorcicu, jer iz motorcica ima jedna cev za dovod vode iz posude a druga je za prednje i zadnje staklo, i kad prskas napred treba ona gumica da se pomeri i zatvori da voda ne ide na zadnje staklo, a sad kako je hladno vreme ta gumica ne radi svoj posao.

Edited by f2tality

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolaskom temperature iznad nule, problem prskalica je resen, izgleda da je u samom motoru zaledila tecnost pa se zbog toga umrtvio. Sada kako je "otoplilo" i motorcic se razgalio pa prska ko u svedskom akcionom filmu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' zato sto moje prskalice rade ko nicije! Prednje rade kako-kad (cistio sam vise puta, na kraju sam i zgulio farbu od skidanja prskalica), nekad leva bolje baca a desna nikako, nekad obrnuto, nekad slabo bacaju, ma cirkus. Narocito kad uporedim sa prskalicama na Corsi koju sam prethodno vozio, prskalo ko blesavo, oce sajbu da probije :)

Ima jos jedna caka - kad pustim zadnje prskalice cuje se samo motor i nakon par sekundi krene da prska na prednje prskalice??? Isprobao vise puta i uvek isto, prsce umesto nazad, napred! Verovatno creva zacepljena...ima li neko ideju gde da proveravam jer su ta creva za zadnje staklo bas dugacka?

prskalica_za_stakla.jpg prskalice.jpg

Jedan je motor (obični nepovratni ventili) i očigledno jedan smer okretanja za šoferku a drugi za 3 ili 5 vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem. Nisam cak ni skinuo celu bocu. Kada se odsrafi gornja matica mozes rukom da pridjes konektoru na motoricu (dole levo). Raskacio, ocistio ga, malo izduvao i vratio. Sve je proradilo sasvim normalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Lancii Lybri prskalice nekada rade nekada ne. Odnosno kad ne prskaju tecnost po vjetrobranu, tecnost se razliva po haubi. Uzmem malo iglu razmrdam prskalice i proradi i onda ponovo nista.

Ima li neko ideju kako ovo trajno rijesiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj dozvoljavati da ti boca ostane prazna, jer tada povuce mulj i zapusi prskalice. Idi do najblizeg vulkanizera i neka ti izduva prskalice i ima da rade kao sat! Meni se skoro desilo i tako sam ih ponovo vratio u zivot :rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ,evo i mene sa problemcicem ,stilo 1.6 ,ne rade prskalice ,ne daje znak zivota ,radile ok ,doduse nestalo tecnosti potpuno, nakon toga ,par puta pokusaja na prazno ,prestale da rade ,ne cuje se ni motorcic ,pokusao ciscenjem kontakata na pumpici ili sta je to vec ,na dnu posude sa leve strane ,ne znam da li je to motorcic ,ne radi ni nakon ciscenja kontakata :wallbash:da li ima neko neki predlog sta dalje da cinim ,da pomenem da nisam gledao osigurace jer sam bio u skripcu sa vremenom danas ,da li zna neko gde se nalaze osiguraci za brizgaljke i da li mozda treba da rasklopim taj motorcic ako je to taj deo ,na dnu boce sa leve strane ,koji se vadi i u koji idu cevcice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo pogledaj osigurace

ako ne radi i dalje onda probaj motorce...

ako ni tad ne radi onda otidji do elektricara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo pogledaj osigurace

ako ne radi i dalje onda probaj motorce...

ako ni tad ne radi onda otidji do elektricara...

ok ,pogledacu osigurace ,nego me zanima ako ipak bude do motorcica ,jel moze on da se otvori nekako ,posto sam video da je sav u plastici nekoj ,da ne sto ne zajeb ,jer sam ga vec vadio ,tj odvojio od boce i ne videh da tu moze nesto konkretno da se radi ,ako je to uopste taj motorcic koji sam ja skidao ,na dnu boce sa leve strane ,sto se iscupa samo iz boce ,imam pipak neki dole :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je taj motorcic ako je on preminuo u cvetu starosti ondak pravac otpad i trazis komplet motorcic eventualno ce da ti prodaju komplet bocu... tj. uvalice ti...

inace da ga otvaras to ti je ko kad bi probao da brises dupe konfetama...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala ,nisam jos stigao da pregledam osigurace ,ali ako to bude ok ,onda cu pravo na otpad ,javljam sta sam uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakše ti da kad si već skidao motorčić da si ga dve zice isproveravao.

Sve je lakše nego da po Stilu juriš osigurače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li Stilo ima neki senzor nivoa tecnosti u boci za pranje soferke ili i to zavisi od nivoa opreme...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi sada,stilo 1.9 jtd 5 vrata,prskalice prednje rade ok,a zadnje nikako,bas bas, skidao posudu cistio kontakte prao zezao se,kada na rucici aktiviram zadnju prskalicu cuje se motoric radi,ali nazad nista,ispratim crevo do ulaska u sasiju,ima neka racvica raskacim i prsnem i baca lepo,gurnem kompresoru u crevo za nazad,i nista pozadi tako slabo izbacuje vazduh,skoro nikako,ali ne znam gde dalje ide crevo od te racvice u sasiji i sta bi moglo da bude jako me nervira jer ne mogu da operem zadnje staklo,a znate da stilo nazad baca vode koliko hoces,nisam pametan doslo mi je da sam izvlacim celu instalaciju novu,jel postoji neka sema za nazad kuda idu creva ili..... hvala ako neko zna o cemu se radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ti se prelomilo crevo tamo gde ulazi u zadnja vrata ili se zapusila zadnja prskalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav siva, imam problem sa prskalicama, ni prednje niti zadnje mi ne rade na stilu 1.9 jtd, prednji brisaci mi rade a zadnji brisac takodje ne radi. motorce se cuje da radi a i osigurace sam proveravao i sve je to uredu. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ti se prelomilo crevo tamo gde ulazi u zadnja vrata ili se zapusila zadnja prskalica

nije sve sam proverio....

pazi sada,stilo 1.9 jtd 5 vrata,prskalice prednje rade ok,a zadnje nikako,bas bas, skidao posudu cistio kontakte prao zezao se,kada na rucici aktiviram zadnju prskalicu cuje se motoric radi,ali nazad nista,ispratim crevo do ulaska u sasiju,ima neka racvica raskacim i prsnem i baca lepo,gurnem kompresoru u crevo za nazad,i nista pozadi tako slabo izbacuje vazduh,skoro nikako,ali ne znam gde dalje ide crevo od te racvice u sasiji i sta bi moglo da bude jako me nervira jer ne mogu da operem zadnje staklo,a znate da stilo nazad baca vode koliko hoces,nisam pametan doslo mi je da sam izvlacim celu instalaciju novu,jel postoji neka sema za nazad kuda idu creva ili..... hvala ako neko zna o cemu se radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod sestre na stilu su iz čista mira prestale da rade prskalice.

Proveravao sam onaj džek na motorčiću, ne dobija struju uopšte.

E sad, negde sam pročitao da su prednje prskalice i ptednji brisači na jednom osiguraču, a zadnji brisač i prskalica na drugom, da je osigurač izgoreo ne bi radili ni brisači.

Da li je tako ili je ipak poseban osigurač za prskalice?

Ima li motorčić relej i gde se on nalazi?

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod sestre na stilu su iz čista mira prestale da rade prskalice.

Proveravao sam onaj džek na motorčiću, ne dobija struju uopšte.

E sad, negde sam pročitao da su prednje prskalice i ptednji brisači na jednom osiguraču, a zadnji brisač i prskalica na drugom, da je osigurač izgoreo ne bi radili ni brisači.

Da li je tako ili je ipak poseban osigurač za prskalice?

Ima li motorčić relej i gde se on nalazi?

Unapred hvala.

 

 

posebno su osiguraci za prskalicu i brisace a relej ne znam gdje se nalazi  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na priču, ortak je na Nissan-u muke imao da očisti prskalice od nazovi kamenca (nazovi tako, može da bude i ko zna šta). Cele zime je koristio neku plavu tečnost (zimsku) za pranje stakla, a istu je kupio na buvljaku. Pritanje je šta se stavlja u te tećnosti, pošto vidim da dosta ljudi ima problema sa začepljenjem. Ranije je bilo začepljenja samo zbog prljavštine koja uleti prilikom sipanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedan problem. naime, kad sam kupio stila, nisu radile prskalice. motoricj se nije chuo, pa smo probali da ochistimo kontakte i na kraju shvatili da je ripio bash motoricj. kupio novi motoricj, namontirali ga, i vratimo creva isto kao shto su bila na starom. medjutim, kad povuchem ruchicu prema sebi - pali prednje brisache a technost curi nazad. kad gurnem od sebe, radi zadnji a technost prska prednju! :)

uzmemo i rotiramo creva, probamo kod majstora - sve radi kako treba. medjutim sutradan - povuchem prema sebi, prska nazad. gurnem od sebe opet prska nazad! :/ brisachi rade normalno ali u obe varijante prska nazad. od deset pokushaja da drzim povuchenu ruchicu ka sebi, jedared on baci jedan mlaz na prednju i nastavi da curi na zadnju pipu. potpuni trip. ima li ko ideju shta da pokusham?!? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se pohvalim da sam upravo popravio prskalice za soferku. KONACNO :D

 

Sumnjao sam da su creva zapusena, pa sam skidao onaj tapacir sa haube i gde god sam mogao otpajao ih i duvao. Dosao do one skretnice ispod haube, skinem creva, dunem - radi. Reko mora da je crevo negde od boce pa do skretnice.
Jedva skinem bocu od kompjutera, otpojim creva, dunem - opet radi.

 

Logicno, problem u onoj skretnici. Nisam hteo pre toga da je skidam da ne polomim zabicu, bio sam ubedjen 95% da nije ona - i naravno prevario se :D

 

Skinem je, otvorim, a u njoj neke travcice, sta li je, pojma nemam. Ne znam ni kako je to doslo dotle. Ocistio to, vratio, prska ko lud. Mogu i zadnje staklo da perem sa prednjim prskalicama :D

 

Jedva sam vratio bocu nazad

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne izbacuje mi vodu za brisace,ne cuje se ni motor tj zvuk kad pokusam da 'strcnem' vodu,brisaci rade normalno.Da li postoji neki posebni osigurac,posebno motorce il sta vec za ovaj moj problem?     unapred hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...