Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Poskupljenje putarina u Srbiji

Recommended Posts

Sve ovo mi liči na onu već dobro oprobanu i uvek uspešnu metodu:

Navedeš dva-tri "zla" (nameta-poskupljenja) zatim opteretiš javnost sa gomilom nepoznanica i razviješ opštu polemiku na nn dana kako na tv-u tako i u novinama, internetu....

Naposletku naravno odbaciš jedno do dva "zla"(neko zbog mekog srca-neko iz nekih drugih razloga) i raja sva srećna prihvati preostale namete lupajući se nogama u gUzicu neshvatajući da je ponovo nasamarena

E jesmo marva da veće nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moraju pare da nadju na sve moguce nacine, zasto cena goriva ne pada nikako a barel nafte nikad jeftiniji, zato sto doooobru paru uzmu od taxi i poreza na gorivo.

 

a niko ne kaze koliko para su da lina sredjivanje kucica naplatnih rampi, elektronske naplate, kamera.......ono sto ne razumem....ako ce Ibarsku da "naplacuju", i ti npr hoces od lazarevca da odes do lajkovca.....da li moras da kupis vinjetu za prelazak od 3-4km??!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pije to vodu, na putarine vise para uzimaju po auto putu nego sa vinjetama.....ibarska je jedina koja moze da im donese vise para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....''ljutita reakcija seljačkog lobija u švajcarskom parlamentu''...l a nas parlament pun seljackog lobija i nista da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pije to vodu, na putarine vise para uzimaju po auto putu nego sa vinjetama.....ibarska je jedina koja moze da im donese vise para.

Gresia. Vise ima na vinjetama, i bice ko u bug da je minimalna nedeljna a da kosta onako. I onaj iz nis ode dva puta mesecno za aleksinac i placao je do sada 2x70rsd x 2, a sutra ce da placa 2 x (sad cu da lupim) 500rsd i ko je tu na dobitku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma videces koje ce cene vinjeta da budu kad se budu uvele... kao i bugarima... bila je dnevna koja je bila 4, nedeljna 5,5-6(zavisno gde kupis i ko te klepi na kursu) mesecna 9... vise se vinjete isplate. Ti pricas o kamionima, a o putnickim nista, kamiondzije jeste da prolaze kroz Srbiju, ali dosta njih ide preko Rumunije bas zbog tih putarina kod nas, jer deru i nemaju dusu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni ce mozda imati vise para jel ovo od putaraina ko zna gde ode. 

Kamioni tj IV kategorija, tu su pare, i ne pricam o prolasku kroz Srbiju vec o kamionima u Srbiji i autobusima.

oni mogu da kazu, i to ce izgleda i biti, da ibarsku placaju kamioni preko 3.5t, jel oni i najvise upropascavaju put a na AP svi da placaju vinjete.

tako da ce uglavnom firme biti pogodjene ali i nece jel ces za jednu vinjetu imati ceo AP i Ibarsku i ........a ne mogu da stave da za kamion vinjeta mesecna bude 300e. Mom gazdi se isplati jel mesecno za jedan kamion da 60-80,000din za putarine


plus kada platis vinjetu nece se guzis preko sokobanje do ne znam gde da ne platis putarinu do paracina nego ces ko gospodin AP kad vec placas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesas dve strane price

Oni ce mozda vise para videti od vinjeta na jednom mestu nego od putarina a s druge strane ko je dnevno koristio AP on ce ustedeti sigurno.

Za ostale puteve glupo je koment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi umesto da gledam svoju stranu price, mi racunamo koliko ce drzava da izgubi ili dobije ... :D 

 

Da ne treba mozda i dobrovoljni prilog da im ostavljam kad kupujem vinjetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li ovde ima nekog ko redovno koristi AP, ali neke duze destinacije, nek kaze koliko da za putarine. Kazem samo da oni koji koriste nece biti osteceni. 

I meni nece odgovarati da kupujem vunjetu npr za 7 dana pa da gledam da se vratim u tih 7 dana da ne bih kupio jos jednu za dan dva......ovo se samo nadovezujem na pricu da ce uvesti vinjete a nece za ibarsku pa se mi umirimo kao super nije ibarska.

Verujte da bi od ibarske uzeli pare ne od vinjeta po AP

samo ce vise ljudi da koristi okolne puteve (oni koji malo koriste AP)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinjete imaju legitimitet ako postoji mreza puteva koji se naplacuju kroz vinjetu. Imati jedan putni pravac koji se naplacuje vinjetom je lose na mnogo nivoa. 50% srbije nema redovan pristup autoputu, koristi ga retko, ili ga koristi redovno ali krakto (u km). Ne uklapa se vinjeta u takvo nesto, naplata po km je najpostenije resenje.

E sad, ako cemo mrezu puteva prvog reda placati, to je ok, ali onda imamo druga pitanja. Odrzavanje tih puteva vec placamo, pa to treba regulisati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koliko ce tacno da poskupi putarina i kada?

Mene to zanima ako je to tema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako putarina može da vas košta i 12 puta više?

 

Evo šta može da vam se desi ako na naplatnoj rampi čitač ne očita TAG uređaj za elektronsku naplatu putarine.
Elektronski sistem naplate putarine putem TAG uređaja trebalo bi da olakša plaćanje i smanji gužve na naplatnim stanicama, ali se dešava da se TAG uređaj ne očita, pa se naplata putarine komplikuje. Ako se to desi, korisniku sa računa može da bude skinut mnogo veći iznos od cene putarine, a Putevi Srbije u takvim slučajevima ne refundiraju sredstva. Pogledajte prilog emisije RTS-a ''Potrošački savetnik'', šta se desilo jednom vozaču iz Beograda, na naplatnoj stanici Mali Požarevac.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam, kao sto sam se vec iskukao :D isao za Ns i prijatno se iznenadio promenama! Sada i ovde radi naplata putarine slicna kao na BG-ZG autoputu! Kod Siriga se vise ne naplacuje 330din, vec se uzme kartica i onda na izlazu (u mom slucaju NS) se plati. Tako je mene, od Zednika do Novog Sada putarina izasla 100din! Ozbiljna olaksica, tri puta jeftinije. Ne znam koliko ce izaci ta putarina kada bude uvedeno na sve prikljucke autoputu, dakle i kod Zednika, Subotice, kod Srbobrana itd. Ali za sada necu vise izbegavati naplatu i ici drndavim putem preko Srbobrana i Siriga.
:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...