Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Poskupljenje putarina u Srbiji

Recommended Posts

Pa ne znam baš odakle vam ideja da mi nećemo plaćati? Možda neće biti obavezno uz registraciju, ali svako ko koristi autoput mislim da će morati da je ima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, može vinjete za auto put, ali gde bre za Ibarsku i Zrenjaninac. Što se mene tiče neka one lopove i neradnike na naplatnim rampama prodaju u belo roblje, pobiju u kafileriji i naprave lepak od njih, ili neka ih preobuče za održavanje auto puta. Neka kose travu, krpe rupe, popravljaju ogradu, čiste toalete....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moze da se placa. postavite stvari jednostavno. ja sam napravio put, mojim parama. onaj ko je napravio autoput je investirao (mozda je drzava, mozda je neki koncesionar, pera, djoka..). Investirao je u autoput, da mu se isplati kroz putarine jer cu ja pozeleti mozda brze da stignem.

ja imam moj put, ako ocu da stignem brze, platicu autoput. kraj.

autoput se odrzava kroz putarine.

moj put se odrzava kroz porez i akcize.

to sto te pare ne vide mog puta, nego se interno prebacuju na penzije, plate u jp, ostalo.. to me ne interesuje, interna stvar drzavne administracije (a placam i nju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si, ne moze u ovoj. ali ne zato sto ti ne da drzava, vec zato sto je preko pola stanovnistva u nekom paktu sa drzavom (posao za sebe, sina, unuka, svastiku.. kraducni ovde, kraducni onde).

i svi su izgubili kredibilitet da se bune, i svi su u fazonu:cuti, ne talasaj, izgubices ovo sto imas.

 

u nekoj drugoj drzavi ne bi proslo, kod nas ce da prodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Evropi je čest slučaj da je vinjeta potrebna i na magistralnim putevima. Ja konkretno znam za Bugarsku, Rumuniju, Mađarsku... Bugarska i Rumunija čak nisu do skoro ni imale neke ozbiljne autoputeve... Jednostavno, proglasi se da autoputevi i putevi prvog reda idu u vinjetu, a ostali idu od poreza. Ko neće da vozi putem prvog reda ili autoputem, može lokalnim. Nemojte se zaluđivati da nešto ne može ili da nešto nije logično. Sasvim je logično i može. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, ako recimo kupim godisnju vinjetu, od recimo 300e, isti mi je djavo da li ce vaziti samo za autoput ili samo za lokalne katakombe od puteva ... isto tako i sa nedeljnom i sa mesecnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno... prethodna dva meseca sam vozio malo po Austriji i Nemačkoj... nije ni tamo baš toliko sjajna situacija... jeste bolje nego kod nas, ali uopšte nije neka priča o ravnim putevima kao staklo i šta znam... opališu u šaht bez problema, zakrpe koje vire kao kod nas... a koju lovu oni daju na održavanje, a koju mi... Mađari su definitivno druga priča, bar što se tiče autoputa, ali magistrale koje su takođe uključene u sistem vinjete i nisu baš tako sjajne... opet kažem, jesu bolje nego većina naših, ali naša ibarska magistrala može bez problema da parira njihovim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno... prethodna dva meseca sam vozio malo po Austriji i Nemačkoj... nije ni tamo baš toliko sjajna situacija... jeste bolje nego kod nas, ali uopšte nije neka priča o ravnim putevima kao staklo i šta znam... opališu u šaht bez problema, zakrpe koje vire kao kod nas... a koju lovu oni daju na održavanje, a koju mi... Mađari su definitivno druga priča, bar što se tiče autoputa, ali magistrale koje su takođe uključene u sistem vinjete i nisu baš tako sjajne... opet kažem, jesu bolje nego većina naših, ali naša ibarska magistrala može bez problema da parira njihovim... 

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah negde primer da u Madjarskoj nedeljna vinjeta košta 9 evra.

Ne vidim gde je tu onda računica? Ako je neko zbog posla išao, recimo, 3 puta nedeljno Niš-BG on je za putarinu davao oko 4500, a ovako će da da 1000 din? Ispada da će zaradjivati jedino od onih koji koriste autoput do 50km, i to ne tako često...

Gde grešim?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim u skorije vreme preventivnu akciju fluorografisanje.

Ubrzo posle toga porez u zavisnosti od kapaciteta pluća svakog pojedinačno.  :thumbdown:

I to sve zbog udarnih rupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah negde primer da u Madjarskoj nedeljna vinjeta košta 9 evra.

Ne vidim gde je tu onda računica? Ako je neko zbog posla išao, recimo, 3 puta nedeljno Niš-BG on je za putarinu davao oko 4500, a ovako će da da 1000 din? Ispada da će zaradjivati jedino od onih koji koriste autoput do 50km, i to ne tako često...

Gde grešim?

 

Mnogo je više onih (Turaka) koji će leti ići SU-Niš pa u povratku opet kupiti vinjetu za NI-SU... isto tako, sa vinjetom otpuštaš gomilu radnika sa naplatnih rampi... ogromna ušteda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre samo mesec dva je najavljivan (i radjeno na istom) zatvoren sistem naplate. Prema tom sistemu je napravljena petlja kod NS, izlazi na NS-BG deonici novi nadvoznjaci (i tamo gde su stari jos uvek). A sad ce rampe da postoje da se kontrolisu vinjete.

Slazem se da moze da put prvog reda bude u sistemu. Ali mora da postoji alternativa. I kakva je ludost naplacivati ibarsku, gde ce "za dve godine" biti gotov autoput?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa te dve godine da ojade malo ovaj bogati narod

znas li ti koliko kamiona ode iz BG za Cacak, uzice.....lepa suma novca moze da se uzme tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam primer kamiodzija koji idu obilaznicom do Bubanj Potoka, pa od Bubanj Potoka autoputem do rampe za Mladenovac i onda dalje do Kragujevca idu tim starim putem ... ili kako da ga nazovem, firma okrece pare, a nece da plati putarinu ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar da platimo vožnju po rupčagama Ibarske magistrale

 

Ideja Ministarstva saobraćaja da se vinjete, osim za autoputeve, uvedu i za puteve prvog reda, poput Ibarske magistrale, uopšte se nije dopala vozačima.

 

536214_ibarska-magistrala03rasfoto-mitar

Slika i prilika: Na ovakvim putevima hoće da uvedu vinjete

 

Sve dok se Ibarska magistrala i drugi veći putevi ne urede, građani smatraju da ne bi trebalo plaćati vožnju njima. S druge strane, oni podržavaju da se vinjete umesto putarina uvedu za autoputeve, jer nemaju poverenja u to kako se i na šta troši novac od putarina. Uvođenje vinjeta inače je sve izvesnije nakon što je Ministarstvo saobraćaja počelo da radi analizu o ovom sistemu naplate korišćenja puteva, ali za koje će sve puteve vozači morati da imaju vinjetu - i dalje se vaga.

- Još nije doneta nikakva odluka o tome da li će vinjete za naplatu putarine biti uvedene samo za autoputeve ili i za druge državne puteve prvog reda. Nakon što donesemo odluku, biće potrebno maksimalno šest meseci da vinjete zažive - rekla je juče Zorana Mihajlović.

 
Dok se vozači bune, stručnjaci smatraju da bi uvođenje vinjeta i na putevima prvog reda pomoglo da se oni konačno obnove.

- Uvođenje vinjete na neki put znači veće prihode i bolje ulaganje u taj put. Kao što se plaća korišćenje vode ili bilo kog drugog dobra, može se naplaćivati i korišćenje bilo kog puta - smatra Mića Vujanić, predsednik nadzornog odbora “Puteva Srbije”.

 

536135_drustvovinjete_lb.jpg?ver=1415830

 

Isto mišljenje ima i Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja, koji kaže da Ibarska magistrala konačno može biti uređena prihodima od vinjeta.

- Sadašnji sistem naplate putarina pripada prošlom veku. Moramo osavremeniti sistem naplate. Vinjete su lek za gužve na naplatnim rampama i sredstvo da povećamo ulaganja u putnu infrastrukturu - ističe Okanović.

Od uvođenja vinjeta najviše koristi imali bi vozači koji često idu autoputem. Procenjuje se da bi godišnja vinjeta vozače automobila u Srbiji koštala 65 evra, što je mnogo jeftinije od sadašnje cene putarine za godinu dana vožnje. Za one koji se retko voze autoputevima postojale bi nedeljne i mesečne vinjete.

Kako bilo, od novog sistema naplate najviše strahuje oko 250 zaposlenih sa 38 naplatnih rampi. Iako u Ministarstvu saobraćaja nisu precizirali da li bi novi sistem doveo do zatvaranja naplatnih rampi, saznajemo da takva mogućnost nije ni uzeta u razmatranje.

- Nećemo nikad ukinuti naplatne rampe jer one imaju nezamenjivu funkciju kontrole vozila - ističe Vujanić iz “Puteva Srbije”.

Međutim, naplatne rampe mogle bi da kontrolišu da li vozila imaju vinjetu, ali bi se to radilo preko elektronskih čitača, tako da bi verovatno jedan broj radnika na rampama ostao bez posla.

 

izvor - blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...