Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Poskupljenje putarina u Srbiji

Recommended Posts

Možda postoje neka "sitna slova" koja nismo pročitali ?

21 hours ago, Drasko bgd said:

Šimanovci-Ruma bilo 150, danas 170 sa TAG-om, ako je 8 % trebalo bi da bude 162.Videću kad stigne na naplatu,možda umanjuju kasnije!

 

Je li kod tebe prepaid ili postpaid ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako kažu u JP Putevi Srbije, zaduženje ide u punom iznosu a kad  bude naplata sa kartice obračunava se popust od 6%.Ajd' da vidimo,može biti da je tako! U MK još ne radi naš TAG,tako kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde realno.

Kada smo zadnji put čuli istinu na vestima?

Sve lažu!

U 50% slučajeva slažu i kada nešto poskupi!

Jbt lažu i za vreme! Kaže 38 stepeni a ljudi mere 43 u hladu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi do sezone da bude implementirano, kako su najavljivali...

 

Po istom principu mozemo u Tursku sa licnom kartom :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Će vidimo, bar mogu proveriti kad god, Putevi Srbije su u istoj zgradi gde i ja radim, samo 5. sprat :D 

 

A za temperaturu....pa ne lažu, nego biraju mernu stanicu koja im odgovara :) Lako je meriti u Košutnjaku na 2m visine u hladu bez vetra, dok u Knezu upeknu ploče pa bude osećano 47 a u parku ispod drveta 43...beton isijava pa isijava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I od mene potvrda da nema popusta na TAG. Obrenovac - Pakovrace na sajtu Puteva Srbije stoji da je putarina 530 din, toliko mi je i skinuto sa TAG uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prebacio tag sa Enpay na Open Balkan. Otišao sam u EnPay u Milutina Milankovića  i prebacio tag u prepaid, a zatim otišao u Puteve Srbije gde su mi tag reprogramirali za Open Balkan. Od prilike funkcioniše isto kao i Enpay samo što trenutno nemaju android aplikaciju već je WEB servis. Druga razlika je što se sa OB putarina obračunava trenutno pri svakom prolasku dok ne na EnPay to bilo svakih 10 dana zbirno.

U međuvremenu su javili da će i EnPay obračunavati popust od 6% ali ostaje diskutabilno kako će ta firma preživeti jer im je sada sa popustom zarada jedva 2%. Allyes.doo je samo još jedna privatna firma koja je omogućila postpaid uslugu tako što je na veliko kupila tagove sa popustom a zatim te tagove prodavala dalje. Od prilike to im je bila većina zarade. Svi tagovi su bili registrovani na njih kao pravno lice i zbog toga je obračun putarine mogao da bude svakih 10 dana jer pravno lice daje garanciju. Kod OB svaki tag je na privatno lice i tu nema garancije naplate i zato se obračunava trenutno svaki prolazak.

 

Verujem da je ljudima koji nisu iz BG komplikovano da ovo sve rade zbog 6% putarine, i znam mnoge koji neće prelaziti. Meni nije bio problem, sve mi bilo "usput"

image.thumb.png.c965acb115a404ccb28c64d2f5bd54df.png
 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak otvorili petlju Lajkovac tj.završili radove na kružnom toku i sve oko petlje ponovo odradili,pa sam testirao tag.

Što se tiče pripejda i taga koji sam kupio na sajmu u martu ne kači me ovaj popust 6% . Pošto je to sa popustom počelo od 1 aprila tako da tek sa naknadnom dopunom ide i popust. Dobro je što se vidi stanje na tagu pri ulasku na rampu i na izlasku cena putarine i koliko je ostalo novca. Lepo je odradjeno da ne mora da se čeka da se rampa spusti kao kad se plaća kešom. Ja prvi dan pravio rastojanje za svaki slučaj, drugi put odma čovek tik iza mene prodje reko da se ne švercuje ono kao na aerodromu što su radili. U Obrenovcu bili neki šleperi bukvalno smo u koloni prošli nije se rampa ni spuštala  i to se išlo 40-50 km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tome na aerodromu je faktički odzvonilo. Samo je još u garaži jedna rampa. Na svim ostalim parkinzima su duple, nema više lepljenja za onog ispred

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, dach@ said:

ne kači me ovaj popust 6%

Napisao sam par postova iznad, popust se obracunava prilikom uplate na tag. Ako odes da dopunis tag sa 1000 dinara, naplatice ti 940 dinara a dobices 1000 ;) 
A trebalo bi retroaktivno da vrate i tih 6% koje si sada iskoristio. Posalji im mejl na podrska@enpay.rs. Ja bas planiram sada da im posaljem jer koristim postpaid i nisu mi uracunali popust od 6%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NA open Balkan se popust obračunava tek pri fakturisanju, pri prolasku piše regularna cena

image.thumb.png.d52cc9ce2676d51e459261067d3bd9bc.png

 

image.thumb.png.977c4fc3ecded33984ba108521b50626.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, darkman14 said:

popust se obracunava prilikom uplate na tag. Ako odes da dopunis tag sa 1000 dinara, naplatice ti 940 dinara a dobices 1000

Upravo je ovako kako je kolega opisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14 poslao sam im mejl i odgovorili su mi u sat vremena. Odgovor je isti kao što sam dobio juče putem telefona.

Popust se obračunava za pripejd 6% ko uplati od 1 aprila ove godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://n1info.rs/vesti/menjaju-se-cene-putarina-popusti-za-studente-penzionere-i-elektricna-vozila/

 

Pored pomenutih izmena, uvodi se i naplata naknade za korišćenje putnih objekata: mostova, vijadukata i tunela tako što se visina putarine po pređenom kilometru uvećava za 50 odsto za mostove i vijadukte, odnosno za 100 odsto za tunele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...