Jump to content
FAS Goran
Bocca

Stilo - ne radi mi upaljač

Recommended Posts

Dakle pre 2 dana primetih da mi ne radi upaljac, tj ne dobija struju uopste!

E sad, proverio sam osigurac, i (ruku na srce nisam nikada video izgoreo osigurac u kolima)koliko vidim nije izgoreo posto izgleda kao nov i identicno kao ostali.

a da, nesto mi se cini da se to desilo otprilike kad sam menjao polen filter, i kad sam skinio onu masku kod suvozacevih nogu. E sad, naucen kompjuterima, jako sam pazljiv sa zicama i siguran sam da nisam nista iscupao, ali mozda je samo povlacenje maske nesto cimnulo ili tako nesto.

Ima li neko ideju? Ne treba mi upaljac kao upaljac jer ne pusim nego za navigaciju, punjenje mobilnog, za laptop itd!

poz! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi osigurac kada pogledas i treba da izgleda normalno ali ona zicica unutra ako je pregoreo je prekinuta,cak kada otvoris poklopac na njemu bi trebalo da pise koji je osigurac za upaljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nesho, nasao sam vec u eLearn-u koji je osigurac ali sam mislio da ce izgledati nagorelo malo. Provericu prvom prilikom zicicu!

Hvala obojici i javicu da li je bilo to! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce da bidne uradjeno veceras, samo moram negde naci 7.5 osigurac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ;)

Nista, promenio osigurac, i sad je sve OK!

Cudo jedno kako je osigurac izgledao kao nov, samo je zicica pukla. Nit negde neceg crnog, nit nagorelog, nista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! I meni je crkao osigurac F44 i ja ga zamenio ali se sad pokazao novi problem. Naime kad pritisnem upaljac on nece da ostane unutra, a kad ga malo zadrzim i izvadim on je usijan. Probao sam da ga stavim u Tempru i tamo radi ok. a Temprin u Stilu isto ne radi. Sta to moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj malo da skupis one kontakte u lezistu upaljaca...ugasi kontakt...imas + i - unutar lezista pa ih malo skupi nekim srafcigerom ili sl. t.j. preciznije imas na dnu 2 lima (kontakta) sa strane pa ih samo malo poguraj ka centru lezista jer oni drze upaljac unutar dok se ne zagreje.

Sve u svemu...cini mi se da je tako kod Stila :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

c...kod mene radi :D ...ali verovatno zato što se malo koristio do sada...jer ni bivši vlasik nije bo pušač... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MILANCE hvala na pomoci upaljac sada sljaka i mogu vam reci da je super filing kada nesto sam popravis na svom autu, hvala jos jednom.

Nema na cemu, tu smo da se pomazemo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre me je zezao upaljac se vrti zajedno sa onom naradzastom plastikom oko njega pa se desavalo da nekada izgubi kontakt. Inace koristim ga samo zbog slusanja muzike. Od juce ne radi uposte. Promenio sam F44 od 20A koji je crkeo ali opet se nista ne desava. Vadio sam upaljac napolje i svi kontakti su ok ali ne dobija struju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li vadio ceo sistem upaljaca (leziste) ili samo ulozak ?

Proveri dobro buksne odozdo i kontakte na koje idu, ponekad nece kontakti da se dodiruju u kucistu pa ih malo spoj t.j. poguraj nekako jedan ka drugome. Daj kontakt, proveri struju u buksnama...to je prvo.

Ako si ovo ipak vec odradio...zanemari :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vadio sam lezise da vidim da se nije koja zica odkacila pa sam "konstatovao" da to sve izgleda ok. Doduse nisam proveravao da li struja dolazi do buksni samo sam pogledao li su sve zice na svom mestu. Sutra cu ocistiti kontakte i proveriti da li ima struje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ja imam sličan problem. Upaljač koji se nalazi kod vozačevog sedišta ne radi,a onaj pozadi u gepeku priključak radi normalno...nisam ništa proveravao ali logično mi je da su oba priključka na istom osiguraču pa nisam ni gledao...imate li koju ideju šta bi moglo biti u pitanju? Unapred hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dobija struju, osiguraci su svi ok. Kako resiti problem?

Edited by neshaoct
spojena i editovana tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li treba ovde da pitam, pa ako sam trebao u novi temu verujem da će moderatori odvojiti.

Naime, u Stilu u gepeku imam rupu u tapacirungu gde treba da stoji upaljač, ali upaljača nema. Rupa je odmah pored sijalice, tako da sam kontao da ima neke struje i da neće biit problem staviti upaljač (a kontao sam da je bio tu upaljač, pošto rupa postoji). Međutim jedan električar mi reče da nema stalne struje tu i da mora da je razvlači ispod tapacirunga od kutije sa osiguračima. To mi je malo previše cimanja samo za upaljač, pa me zanima da li je u pravu ili da odem kod nekog drugog. Da li je neko od vas ugrađivao upaljač u gepek? I da li još neko ima samo rupu gde treba da ude upaljač, bez instalacija do nje? Ovo bih stavio zbog frižidera u gepeku.

Ne znam šta mu znači stalna struja, valjda je mislio na to da nema struje kad nema kontakta (mada sijalica sija i kad nije dat kontakt, a gepek je otvoren), ali to mi nije toliki problem. Možda je i bolje da nema struje kad auto ne radi, da ne bih zaboravio da isključim frižider i posle da ne mogu da upalim sa praznim akumulatorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da to je stalna struja! Ako nema prikljucka , sigurno su zice dovedene pa nema potrebe za razvlacenjem novih. Majstor sigurno nije sasvim upoznat sa Fiat-ovom elektrikom pa je predlozio razvlacenje novih kablova. Proveri , sigurno su tamo! :thumbup:

p.s.Mislim da sam vec negde procitao slicna zapazanja! :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U gepeku se ne ugraađuje upaljač već samo priključak za napajanje od 12V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...