Jump to content
FAS Goran
sijerca

Stilo 1.6 16v - pedala kvačila se ne vraća

Recommended Posts

zamijenio sam set kvacila tj. lamelu,korpu i potisni lezaj...

i sve je izgledalo super,kvacilo mekano,nije visoko,cak je prestao i da trza prilikom kretanja

prosto da covjek ne povjeruje :)

medjutim posle malo duze voznje po gradu,kada se to sve dobro ugrije desi se sledece...

kada pritisnem kvacilo i polako pustam desi se da ono ostane na dnu i ne vrati se...

kada se auto ohladi opet je sve normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam imao problema sa cilindrom dok nisam ovo zamijenio....

jedino da nije dobro ozraceno,koliko sam ja uspio da vidim ozracuje se samo na onom cilindru

sto se nalazi na mijenjacu..

pa naravno da ces da odes tamo gde su ti zamenili da reklamiras to... ;)

ja sam zamijenio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem kao ti samo na lanči themi,zamenio sam gumice na oba cilindra dva puta sam ga ozračivao i na kraju se ispostavilo da je cilindar na menjaču imao mali ris gde je propuštao ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još uspeo da ga nadjem ali sam pozajmljivao od drugara samo da bih probao da budem siguran da je on u pitanju i kvačilo je sa njegovim cilindrom super funkcionisalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ozraceno ali nista opet isti problem....nije ni bilo zraka u cilindru

ne gubi nigdje ulje....jednostavno kad se ugrije pedala kvacila ostane dole

i to je to.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam apsolutno isti problem.

Zamenjen set kvacila, i nakon malo duze voznje desava se da papucica ostane dole i ne mogu da krenem. Pre zamene kvacila, sve bilo ok.

Posle, kvacilo mekse, hvata nize ali papucica ostaje dole.

Sumnja se da je otisao cilindar pedale kvacila. Sta jos pokusati pre zamene?

@milovan

Kako si ti resio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem se resava za par min. Rasturi se cilindar na menjacu. Skine se gumica sa klira i porobas sam klip kako klizi u cilindru. Ako zapinje, obradis ga spolja za jednu desetu i sve montiras nazad. Javi se ako ne ide ... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas kod Gorana i on je rutinski sredio stvar. Kvacilo sad kao novo.

Sve preporuke za servis Goran, mozda se ceka, ali se isplati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klip je zapinjao u cilindru na menjacu i zbog toga je papucica ostajala dole.

Ceo cilindar je od plastike i izgleda da se vremenom od zagrevanja deformise.

Goran je u postu iznad objasnio postupak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvezim ovu temu.Ima li ova pojava zaglavljivanja pedale kvacila veze sa nedavnom zamenom seta kvacila(da li da reklamiram kod istog majstora koji mi je ugradjivao set),posto mi se zaglavljivanje pedale pojavilo 2 meseca nakon zamene,i koliko moze da se vozi sa takvim kvacilom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najverovatnije neki cilindar kvacila,ne mora uvek da bude samo kvacilo problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ranije postove i nije mi bas najjasnija ta koincidencija-ljudi zamene set kvacila i nakon toga im prolupa cilindar kvacila.Zbog cega se to desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem posle zamene seta kvacila.Desava se samo kada su ove vrucine da koci ili cak zaglavi papucicu kvacila.Zamenjen donji cilindar (4000rsd) na menjacu i sve ok.

Stari cilindar nema nikakvih ostecenja i probacu ovo sto predlaze Goran.Problem je poceo da se javlja i kod caletovog stila 2004,a nije menjan set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti auto, isti problem. Samo što sam ja već nekoliko puta skidao i čistio i podmazivao ovaj cilindar. Najduže je radio bez problema kada sam koristio teflon sprej . Lično , mislim da je problem u kočionom ulju koje nikad nije kompletno zamenjeno u sistemu a koje koristi i cilindar kvačila. Ovo ulje je veoma hidroskopno (upija vlagu) pa se posle par godina zato i preporučuje zamena istog u kompletu. E,sad ako se takvo ulje još i ugreje u gradskoj vožnji (često kočenje, stani-kreni) onda ono sigurno nema više onu sposobnost podmazivanja cilindra kvačila i dešava se da zaglavljuje. Nisam još to probao, ali kada budem zamenio ulje, javiću da li se ponovo zaglavljuje kvačilo. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali meni je zamenjeno ulje kad su mi radili set kvacila u Bg-u :-(   (znaci pre manje od dva meseca)-Pri tome ,bila sam na onom besplatnom pregledu za Fiat-ova vozila u ovlascenom servisu u Subotici gde su mi uz pomoc nekog elektronskog testera otkrili povecanu vlaznost u istom tom ulju.Danas sam zakazala pregled u servisu i to u Su posto mi je majstor koga sam zvala da "reklamiram" kvacilo rekao da nikako ne dolazim za Bg sa tim problemom jer moze da mi strada zamenjeno kvacilo a on sumnja na taj cilindar.....poludecu....prodajem Stila i uzimam 500 L....U poslednjih 2 meseca sam pukla para i para na ovaj auto i svake 2 nedelje iskrsne nesto novo :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je to sa kolima...samo bez nervoze i polako. Neka ti pogledaju cilindre kvacila i zamene ne ispravan. Resices problem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari cilindar kvacila se uklapa sa starim setom kvacila, jednako su troseni... zameni se kvacilo i cilindar prolupa. Imao sam isti problem. Stavio novi cilindar, uklopio ga lepo sa novim setom i miran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...