Jump to content
FAS Goran
vujasin

Fiat Stilo - žmigavci kod zaključavanja

Recommended Posts

Imam Stila jtd 115KS i kod zakljuavanja mi ne blicaju žmigavci. Može li se uključiti ta opcija? Probao sam se spojiti sa fiatecuscan softverom ali nema nigdje te opcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti da tako kazem problem!Inace ukljucuje se preko kompa,znaci na Exeminer,pa ima u opcijama za ukljucivanje zmigavaca,jedino sto trazi kod sa kartice da bi moglo to da se otkljuca!drugacije ne moze

ps.koliko se secam nije uopste pisalo tipa ukljucivanje pokazivaca pravca nego nesto elektricne instalacije itd..ako si iz beograda mogu da te uputim kod istih ljudi gde sam ja to radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje: Zašto da isključiš migavce kada ti "kažu" da nisi dobro zatvorio neka vrata ili gepek kada zaključavaš daljinski. Lepo žmirkaju malo duže, tako da je odma' jasno da neka vrata nisu dobro zatvorena. :thumbup: Ako je u pitanju samo štednja akumulatora... mislim da je nepotrebno to raditi. Probaj varijantu, pa odluči sam. Ja to ništa ne bi dir'o! :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim clanovima, nov sam na forumu pa ne mogu bas najbolje da se snadjem. Kupio sam Fiat stila 2004 godi, hteo bih da ukljucim migavce kod daljinskog zakljucavanja, neko kaze da je to moguce neko da ne, kad otkljucavam samo gepek blikaju a kad otkljucavam vrata ne. Dal neko nije imao slicnu situaciju i sta da radim?

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem iz naslova teme.

Kada otkljucavam-zakljucavam auto na daljinski ne pale se zmigavci.I to me uzasno nervira posto nikad nisam siguran da li sam dobro zakljucao pa moram da proveravam...

1. Vidim da postoji mogucnost ukljucivanja zmigavaca,pa me interesuje gde to mogu da namestim i koja je cena?

2.Nemam kod karticu,da li je i ona potrebna i ako jeste kako da dodjem do nje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel sredio neko ovo?

Meni je do jutros palio zmigavce uvek kada zakljucavam/otkljucam, onda smo uradili Proxy Alignment zbog volana (blinkala kilometraza) i resetovan servisni interval i od tada zmigavci ne rade kada zakljucavam/otkljucavam?

Sta je ovde moglo da se zezne? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda opet mora ovako da se uradi:

 

On 5/27/2010 at 10:43 AM, vladac81 said:

ukljucuje se preko kompa,znaci na Exeminer,pa ima u opcijama za ukljucivanje zmigavaca,jedino sto trazi kod sa kartice da bi moglo to da se otkljuca!drugacije ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlasceni servis ili kod ovih auto kljucara, kako se vec zovu?

Koliko je bezbedno raditi kod nekih "neovlascenih", da ih tako nazovem, s' obzirom da sa tim kodom on ima sve sto mu je potrebno o mom vozilu :)

 

Da razjasnim samo, to je isti kod koji se nalazi u kljucu? Jedan jedini kod, kada se prica o kod kartici? Ne postoje npr dva koda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ključara, kod ovlašćenih je još skuplje.

Koliko znam nije to isti kod. Jedan je koji se tiče daljinskih komandi, drugi je koji se tiče startovanja motora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mora iz ECU-a da se "vadi" kod, ne moze samo iz kljuca?

Tako sam i mislio.

I dalje mi nije jasno kako je ta opcija mogla da se isključi, ili sta vec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kad su meni objašnjavali kako se to radi rekli su da sve traje minimum 2-3 sata jer se vadi body komp napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje i neki noviji uredjaji koji iscitaju preko obd-a, bez vadjenja body-a. To isicitas kod nekog ozbiljnijeg i nema sta da se bojis, sutra i da ti nestane auto kazes policiji da si ti tu i tu radili kljuc.... ne smeju oni da se zezaju sa tim, i ovako dobro zaradjuju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,imam pitanje

Imam daljinsko zakljucavanjee,al kad zakljucam il otkljucam auto uopste mi ne zasvetle zmigavci,samo mi se upali svetlo unutra u kolima

Je l treba nesto naknadno da se ubaci kako se vec kaze,il je to nemoguce?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skocko

Pitanje je spojeno sa postojecom temom, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

Od pomoci ti mozda bude i ova tema:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari.Imam neku začkoljicu oko signalizacije žmigavcima,prilikom zaključavanja-otključavanja auta.Auto je kupljen 2009,sa Zeder-om i alarmom,znači nije sad nešto ugradjivano.Sve je radilo do pre neki dan.E,sad,prilikom aktiviranja alarma,žmigavci se oglase al kod komande sa ključa nema ništa.Šta bi se tu moglo pokarambasiti i kako to da se proveri?Dal ima neko u NS-u ko radi proksi da to proverimo.Hvala.

 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U okviru podnaslova ovog dela foruma stoji istaknuto:

U okviru ovog podforuma ne postavljate ono što bi ste želeli sami da uradite, već ono što ste već sami uradili, svoj rad uslikali i onda postavljate ovde temu u kojoj ćete Vašim tekstom i slikama koje imate pojasniti ostalim članovima Foruma kako se određeni posao samostalno obavlja.

 

Posto pominjes dijagnostiku, pretpostavljam da imas fabricki alarm? Nije precizirano, pa da bi znali sa kojom tacno tehnickom temom da spojimo ovu nepotrebno otvorenu i dupliranu ;) .

Imamo vec temu o alarmu na Stilu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40628-fiat-stilo-fabrički-alarm

Zatim, temu o zmigavcima pri zakljucavanju na Stilu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41934-stilo-žmigavci-kod-zaključavanja/

Kao i temu o daljinskom otkljucavanju na Stilu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41439-fiat-stilo-nuova-bravo-pitanje-vezano-za-daljinsko-zaključavanje/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...