Jump to content
FAS Goran
srdjos

Stilo - panorama krov

Recommended Posts

Kako prolazi kroz obe te kad je ta crna prekinuta na obe strane i levooj ii desnoj, a kad gledam kroz taj crni buzir ni traga od sajle

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nema trenutno sajle jer je uvucena ali kad krene da se izvlaci ona prolazi kroz te druge,imas i pozadi isto tako sajle od zavese

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je onda druga stvar, ja reko celom duzinom prolazi sajla pa kontam kako je sajla i ti buziri mogli biti preseceni ko ziletom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas totalno rasturao panoramu, u sitna crevca i sto se same mehanike tice sve je u najboljem redu, nista ne zapinje (sajla, motor) ali sam ustanovio da je otisla centrala prednjeg motora, ukoliko ne  nabavim komplet motor sa centralom ili samu centralu moracemo da pribegnemo resenju uubacivanje prekidaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako si rasturao skidao si je sa krova ili si samo vadio stakla napolje.

tek kad se skine i stavi na sto moze da se vidi sve a ovako i ne moze da se vidi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam je skidao sa krova, nego sve rasturio samo okvir ostao na krovu, spajao motor direktno i radi u oba smera perfektno, naravno otvara i zatvara panoramu, i ustanovim da ta centrala sto je odmah do motora problematicna

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kako si uspeo sve da rasturis ja jedino sto sam uspeo da poskidam samo stakla i tu sam stao gledao ko tele u sarena vrata :D desna strana ide kako treba ali leva nece 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrsao mi jedan mali (izgleda velik) problem, kad otvaram zavesu ona se otvara alli se ne namotava nego se guzva, video sam nazad da je ona sipka na koju se namotava zavesa spala sa jedne strane, vratim je na svoje mesto ali i dalje ne namotava.

 

Ona u sebi ima neku oprugu koja mora da se dobro nategne kako bi prilikom otvaranja zavese namotavala istu.

 

E sada ono sto mene zanima je kako nategnuti tu sipku za namotavanje zavese?

 

ps. probam sam na sve nacine al nisam uspeo nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam otpustao tu oprugu od zavese i natezivao, skines neku sinu koja ima preko te zavese,ne mogu sad da se setim kako i sta stoji,i onda kad povuces nazad zavesu ona ce da ispadne iz svog lezista i namotace se kao roletna,e sad ako hoces da je popustis ti je pustis da se okrene u krug par puta i popustice opruga a ako hoces da je zategnes ti je na izvlacenje okrenes koji krug pa je uvuces opet nazad u svoje sine,nadam se da si me razumeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta sina stoji ima svoje leziste na  levoj i desnoj strani a zavesa je zalepljena za sinu, probo sam da skinem sinu i skine se ali je zavesa preko.

E da bi se namotala kao roletna mora da je navrnem pa kad pustim da je sam namota

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad skines tu sinu ima valjda po dva srafa na levoj i desnoj strani i skines motor od panorame da bi mogao rukom da je pomeras, uzmes je kad dodje do kraja malo podignes uvis i cimnes nazad tako sam ja radio da bih je izvukao pozadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sarafa sa strane, tu sinu na koju se mota zavesa sa jedne strane drzi  jedan fiksni deo a sa druge isto jedan nosac koji se moze skinuti, proobacu danas skinut ii motor pa da vidim dal cu uspeti da je namotam nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne vredi ne mogu da ti objasnim lepo,ali skini motor obavezno jer kad ga skines zavesa je slobodna mozes rukom da je povlacis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko zna kako se skida zastitna zavesica za panorama krov? F. Stilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mehanizam zavese radi perfect...
Mehanizam panorame (stakla) otvori mi onaj mali prozorcic pocetni sto se steluje samo malo... i onda se cuje jako TRRRRRRR i to je to... i primetio sam da mi ne radi centralno otkljucavanje kola.... jel to ima neke veze ili? uvece lepo zakljucao na centralu i ujutru krenuo na posao i nece... ja reko baterija.. a baterija u dosta dobrom stanju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi probao da odradis reset na to veliko dugme?

verovatno da nema veze sa centralnim zakljucavanjem,al opet ko zna mozda i ima jer je to sve povezano da mozes panoramu i otvoriti i zatvoriti preko daljinca.

kod mene ne radi panorama ali sasvim normalno radi centralno na kljucu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema veze daljinsko zakljucavanje i panoramo u ton smislu sto kazes. Proveri da nije negde prezubcila panorama, pogledaj kakva je jedna strana i kakva je druga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci daljinsko mi je pregorelo ''Danas'' panorama sutra dan...

U toku voznje sam je otvorio po gradu... i zatvorio sve u redu... sledeci grad hocu da otvorim samo se cuje TRRRRRRR ali otvori mi do pola onaj prvi prozorcic...

pogledacu sutra da vidim sta je... mislis da nisu u istoj ravni stakla na obe strane? :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako jedno pitanje...

Ovde imam problem sa panoramom.

Danas sam bio vredan malo pa sam skinuo sva stakla sa krova i zatekao prblem.

Desna strana mi radi kao sat, a leva strana mi se otvori 5 cm i onda blokira.. moje misljenje je da je sajla u pitanju...

Jel mi neko moze reci sta da uradim dalje sta da skidam itd? 

evo vid snimak...

samo smanjite zvucnik!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Rp6jMBbMJc4

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene isto tako,kad poskidam stakla desna strana ide super a leva krene i udari u krov nece da se podigne preko krova,pricao sa jednim majstorom kaze da tu pukne neki levi klizac pa zato ne radi,ja hteo da mu oteram da vidi on kaze nemoj dzabe imam ih ovde 3 panorame na svakoj je isti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam problem sa panoramom koji verovatno niko od vas nije imao do sada i ne znam kako da ga resim. Na predzadnjem panelu sa desne strane mi je ispao neki sraf, osigurac, valjak, ili kako vec da se zove. Da li to moze negde da se nabavi (slika u nastavku)?
Inace, s vremena na vreme mi se desavalo da se izvuce, pa ga nekako vratim i to je trajalo neko vreme.

I sad je pre par dana ispao i nisam mogao da ga nadjem, a bez  njega ne smem da otvaram panoramu jer taj osigurac drzi predzadnji panel na mestu.

Znam da ide hladno vreme i da mi nece trebati panorama, ali me iritira :)

A da ne pricam o tome sto mi taj zadnji deo panorame vibrira u leru i uzasno je bucno, a letos sam iz tog razloga bio u glass servisu da zategnu panele i to je trajalo 2 nedelje i opet su pocele vibracije.

 

cxcv800050.jpg

 

I pozdrav svima. Ovo je moje prvo pojavljivanje na forumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...