Jump to content
FAS Goran
srdjos

Stilo - panorama krov

Recommended Posts

Nije valjda dotle doslo? :(

Pa nista, ako je do 200, onda idemo zajdno u nabavku i kod istog majstora, mozda dobijemo popust :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao je jedan covek u smederevu za 100e kaze ispravna,i ja dok sam resavao hocu li ili necu,pitam ga ponovo on kaze nema prodato, :)

a sto bi ti uzimao drugi krov kad te ne zeza mehanicki kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

aa ti imas dva stila.

pa hoces naknadno da ugradis,nemoj sta ce ti ta nesreca

ako vec razmisljas o naknadnoj ugradni bolje se raspitaj sa kojeg drugog auta moze da ugradi,jedan mi decko pricao kako je njegov drugar ugradio u stila e sad ne znam od kog auta panoramu i kaze extra radi nije komplikovana kao na stilu,al mi nije posalo slike da vidim koja je tacno panorama u pitanju

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako :)

Ma ne znam, ugradnja panorame je prilicno skupa po servisima, pa mi je padalo na pamet bar siber da ugradim.Ali kad vidim da za tako male pare moze da se kupi ceo krov, dodje mi da skinem moj i namestim drugi sa panoramom... :D

Ali opet i to kosta, pa ce ta intervencija sacekati.Prvo da osposobim ovu na karavanu, a za kupea cu lako, ima vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja mislim da bih i sam mogao ugraditi panoramu bar iole malo da se razumes u alat,tipa busilica brusilica i slicno,samo da se dobro ocrta mesto i brusilica u ruke i udri iseces krov i gotovo,ne mislim po stubovima da se sece ne od gore da se ocrta mesto za panoramu

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem... :) naime, kada sam skinuo nebo i izbacio ga napolje, lepo se prilazi motoricu roletne. 2 ili 3 srafa i taj motoric se skida, e ispod njega je problem. tu postoji deo koji sajle od roletne bukvalno priljubljuje na zupcanik motorica. On se razglavi, sajle ne nalezu lepo i otuda taj zvuk tandrkanja... jedan sraf, taj deo se skine, malo se skupe te stranice kljestima i to je to... jebavanje oko skidanja i vracanja neba za 10 minuta posla.... ali problem resen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej brate pa ja se jebavao oko tog motorica i podmazivao i sto put ga skidao al nisam video taj sistem da se pritegne to,gde se to nalazi kad skines motor vide se sajle e sad kako skines tu plastiku oko njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alal vera majstore. Kako bi idealno biilo da si uuslikao to sto si radio, da nam skratis muuke oko natezanja.

Jesi sa tim resio i otvaranje panorame kompletne ili samo zavese ?

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

komplet sve... kada sam vratio motoric, zavesu sam zatvorio mehanicki i odradio onaj proces usvajanja polozaja. rade i zavesa i stakleni deo. Uglavnom, kada se cuje to krcanje znaci da sajle ne nalezu lepo na zupcanik motorica i procedura je da se skida nebo, motoric zavese i taj delic kroz koji prolaze sajle cija je uloga da ih priljubi na zupcanik motorica. A panorama prestaje sa radom jer se pogubi, ne zna pocetni i krajnji polozaj. kapiram da bih mogao da ponovim proceduru ako neko ima problem tog tipa, iako sam rekao da nikad vise necu skidati nebo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gde ces skidati nebo ponovo,pa ja imam problem i sa zavesom ne radi kako treba dodje do pola i dalje ne moze cuje se trrrr,moze al ako ga ja guram rukom.

sta sve zivo nisam radio oko toga i podmazivao sajle i odmotavao zavesu da bih oprugu oslabio al opet nece da zatvori do kraja a ako previse oslabim oprugu od zavese onda nece da se vrati sajle se vrate a zavesa ostane :).

a stvarno ne znam koji je taj delic kako sam razumeo to je komplet ta plastika kroz koju prolaze sajle a to je poprilicno rasturanje nije bas delic kako si ti napisao

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, nisam slikao, pa mi je sad malo problematicno da ti detaljnije opisem... ali svakako u pitanju je metalni deo, kada se skine motoric roletne, tacno vidis taj deo kroz koji prolaze sajle i u koji ulazi zupcanik motorica.. maslinasto zelene boje je kod mene, to se secam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi skidao tvoje nebo ponovo. Pomozi nekom od kolega koji imaju isti problem na svom autu, propratite fotografijama, napravite temu u podforumu "Uradi sam" i rešite muka ostale sa tim problemom. Svakako će Vam biti lakše zajedno i da rasklopite, popravite i islikate! Malo priča, malo pivce i eto korisno utrošenog dana!

Živeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se, ne kazem ja da sam skidao ponovo, nego da bih umeo da ponovim to ako nekome treba pomoc.. :) jednom sam ga skidao i mislio se u sebi kako necu nikad vise koja je zajebancija oko toga, ali sam rad da posavetujem ako kome treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skido sam motoric od panorame i reaguje samo na zatvaranje nista na otvaranje a onaj ulaz za rucno otvaranje za inbus sam sjebo je li to do prekidaca ili do motorica

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci hvala bogu na vasim postovima 

da ne bi vas ja platih popravku krova 300 eura 

sto je mnogo mnogo je 

al nisam bio lenj pa  sam se sam mucio oko 4h i napravio ga da radi

inace zakrcao je iskrivio stakla i vodjice su  se razisle za nekih 20cm

uspeo sam sve da upakujem i sredim i jos da ustedim na majstorima 

pozzz i sve najbolje pravi ste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas skidaoo nebo (ufff al se namucih) i sada treba terat dalje, neko je pominjao da metal oko sajli treba malo dotegnut al kako sam ja uspeo da vidim kod mene je tu sve ok.

 

cxcv4073.jpg
 
ako je manuelno otvoritm zatvori je super bez problem ali kad treba da otvorim onda mrtvo, ako ocu da resetujem samo cujem trrrrr trrrrr i to je to .

 

Na gornjoj slici se vidi da idu kao neke dve sajle al jedna crna kao buzir na sredini (i to sa obe strane) je kao preseceno, donja slika.

 

cxcv4074.jpg

 

Jel ima neku ideju za cega je taj crni kao buzir i sta probati jos oko panorame ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kroz obe te prolaze sajle.

nije ti dobro cim se cuje trrr znaci da motor preskace sajle.

probaj da dotegnes to gde ulazi motor da ne preskace i vidi da li su se zupcanici na motoru pojeli jer ako su izlizani nece moci nikako da vrti sajle

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...