Jump to content
FAS Goran
srdjos

Stilo - panorama krov

Recommended Posts

drugari da li je moguce da panorama ne radi ako izgori osigurac? posto se ista ne desava a struja ne dolazi do motorcica, tj da nije mozda neko izvadio osigurac...posto sam kupio kola pre par dana pa nzn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, napravio sam neki belaj :) stakleni segmenti su bili zatvoreni, a zavesa otvorena. Pokrenuo sam proces inicijalizacije ( onaj okrugli prekidac sam pritisnuo), dva klika i krenuo da zatvara zavesu. U tom trenutku krece krcanje (nalik na preskakanje zupcanika). Zavesa staje, panorama vise ne reaguje, ni staklo ni zavesa. Ja pokrenem sve opet, ista prica, krlja, lomi nesto, ali mi zatvori zavesu do kraja. Otvorim sve do kraja, zatvorim, sve sljaka. Sutradan otvorim sve, zatvorim, i zavesa mi zaglavi na 2.-3. segmentu... do tu ide, ali dalje nikako. Da li ima neko neki savet vezano za tu zavesu, da se upustam u skidanje neba? I kad ga skinem, dal bih mogao ja tu nesto pametno da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je panorama stala sa radom, sluzila me godinu dana perfektno, redovno je odrzavanja, podmazivana i stade.

Nit reaguju paneli a nit zavesa, probam da otvorim rucno panoramu i onda otvara sve panele uredno (zavessa ne reaguje na rucno otvaranje panela) (taman sam iskoristio to da obrisem zavesu s gorenja strane, sto je nemogu kad je panorama ispravna).

 

Kad stisnem dugme motor reaguje i zatvori panoramu do kraja sve uredno, kad zatvori panoramu probam stisnuti dugme da resetujem a onda se cuje ono cuveno trrrrr trrrr trrr.

Probaj jos jednom da rucno otvori i odradi to i opet na dugmence lepo zatvori panoramu do kraja.

 

Svi osiguraci ispravni, imal kogod ideju gde da prvo pogledam i probam resiit problem, onako laicki pretpostavljam da nije bas neki veliki kvar sta Vi mislite ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem i kod caleta na stilu.Totalno isti.Samo sto je kod njega, sama od sebe proradila i radila godinu-godinu i po dana.Sad opet ne radi, od kada je zatezao staklice da ne vibriraju :/

Isti su simptomi kao kod tebe, rucno se otvara i zatvara, i zavesa i staklo, a pri pritisku dugmeta u skroz levom polozaju, hoce da se zatvara i kad dodje do kraja, tandrce bas tako navedeno...zna li neko u cemu bi mogao da bude kvar? Ili mozda neko zna nekog majstora u Bg-u za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja da sam na vasem mestu ja bih tu ubacio prekidac od  podizaca satakala i preko njega zadavao koliko da se otvori i zatvori,vama je tu sve u redu sto se tice mehanike jedino je elektronika zaglupela.

e sad ima neka fora al nisam siguran kako ide postupak,ubacis inbus u motor i prebacis prekidac skroz levo i pritisnes samo se jako drzi inbus da ne izlomi prste,i tako pritisnut prekidac se okrene na desno do pola i drzi se nekih 30sec,i trebala bi da se resetuje,pogledacu ako nadjem objasnjavao mi je jedan decko kako to ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi. Samo je pitanje da li je ljudima proradila panorama posle tog resetovanja :D

Znam dosta ljudi koji su i to pokusavali, ali nisu uspeli...

A to sa povezivanjem od podizaca stakala interesantno deluje, bolje ista nego nista.Jesi li siguran da bi tako nesto moglo da se odradi?I ako bi moglo, gdr pronaci majstora za tako nesto :)

Jer ne znam da li je bas plug 'n play...Mozda moraju neke izmene da se vrse...

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod sebe sam ja povezao taj prekidac,jer mi se sjebao ulaz za inbus pa nisam vise mogao da okrecem a elektroniku nisam mogao povratiti,

e sad mislim da bi morao skinuti nebo jer sad ne znam dal moze da se pridje motoru ako se ne skine nebo,

skines motoric i ima ta bela plastika preko njega skines i nju na zabice je i ostane ti go motor sa dve zice,i tu dovedes + i -  i  vrti motor ako ti treba drugi smer okrenes zice,

e sad da nebi menjao stalno mesta zicama ubaci se taj prekidac jer on sam menja smer samo ga treba dobro povezati

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja da sam na vasem mestu ja bih tu ubacio prekidac od  podizaca satakala i preko njega zadavao koliko da se otvori i zatvori,vama je tu sve u redu sto se tice mehanike jedino je elektronika zaglupela.

e sad ima neka fora al nisam siguran kako ide postupak,ubacis inbus u motor i prebacis prekidac skroz levo i pritisnes samo se jako drzi inbus da ne izlomi prste,i tako pritisnut prekidac se okrene na desno do pola i drzi se nekih 30sec,i trebala bi da se resetuje,pogledacu ako nadjem objasnjavao mi je jedan decko kako to ide.

 

probacemo ovo, jel se to radi kad je panorama skoz zatvorena ili da je otvorimo pa to probamo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako si zadovoljan postignutim?Meni se cini kao ok resenje :)

Verovatno cu probati tako nesto

pa nisam zadovoljan jer je kod mene mehanicki problem u levoj strani pa nece da ide mogu samo prvi panel da podignem.

pazi to ti je resenje da izbegnes elektroniku koja mu daje koliko da se otvori i zatvori,ovako ti mu na prekidac dajes koliko ce se otvoriti i zatvoriti.

 

 

@laki nebitno je dal ces to probati sa zatvorenom ili otvorenom panoramom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacemo ovo za koji dan, pa javljam rezultate, al ono sto mene jos interesuje, ako se ugradi prekidac i sa njim otvaramo panoramu dal ce i zavesa da se otvara ? Ja recimo kad rucno otvaram panoramu zavesa ne mrda.

 

@nemanjas - ajd kad  budes imao tacan postupak napisi pa da probamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee nece zavesa ici ti pokreces samo motor od krova,a zavesa ima isti takav motor pozadi,sad trazim gde sam pisao sa tim deckom o panorami.

evo kako mi je objasnio.

stavi se inbus i drzi se okrene se dugme na otvaranje do sredine i pritisne se ka unutra i drzi se tako jedno 30sec i tad bi trebalo da se resetuje,

ja nisam to probao jer mi elektronika nije davala znake zivota jedino na skroz levo pa kad pritisnem tad je se culo trrr

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ne bi lose bilo da na jedan prekidac povezemo otvaranje panorame i zavese istovremeno a na drugi recimo zatvaranje panorame i zavese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sema.jpg

 

u principu bi moglo i sve na jedan prekidac da odjednom pali motor od panorame i motor od zavese,samo se bojim da je jedan prekidac mozda slab za ta dva motora

ili da na motor od panorame se stavi jedan prekidac za otvaranje i zatvaranje,a na drugi prekidac da se poveze motor od zavese da bih mogao zavesu posebno da otvoris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje skromno misljenje je da bi moglii iskoristiit dva prekidaca koja su vec tu

 

cxcv66.jpg

Edited by neshaoct
slike na postimage.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Nemanjom. Sve je individualno, od osobe do osobe.

Borise, moze i to da se iskoristi, palo je i meni sto to na pamet.Najbitnija mi je panorama, pa posle cu nekeko i zavesicu da sredim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje skromno misljenje je da bi moglii iskoristiit dva prekidaca koja su vec tu

 

cxcv66.jpg

 

e laki ne moze to sto si mislio,ja sam to guglao i ispitivao i povezivao i isprobavao ali nije moglo nista preko toga da se iskoristi,a i previse su tanke zice na tim prekidacima mislim da bi izgorele kad bi pokrenule motor,ja sam pustao motoric preko neke tanje zice i greje se mnogo a mogu da zamislim koliko bi se ugrejale te zicice na tim prekidacima

Share this post


Link to post
Share on other sites

2015_03_24_22_14_06.jpg

 

evo kako sam ja namestio taj prekidac al mada sad mi i zao sto sam isekao plastiku i ubacio ga tu a panorama mi nije 100% funkcionalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje bi bilo da je sive boje al jbg, a ne nekako mi ovo sad deluje kao budzevina neka a skoro pa da i nema neku svrhu kad ne mogu krov da otvorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...