Jump to content
FAS Goran
srdjos

Stilo - panorama krov

Recommended Posts

Da li neko moze da mi da telefon nekog majstora za panoramu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ista muka,ko zna koliko to moze da kosta ,i kome mozemo da se obratimo !

Prosle nedelje mi se otvarala ove nedelje samo trrrrrr !

a na ostale prekidace ne reaguje,ajde neko ako je uspeo da resi problem ili zna nekog ko to radi nek se javi!

bio bi mu zahvalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno čitajte temu na kojoj smo:

E ljudi izvinite nisam bio u zemlji neko vreme pa nisam ni citao forum.Naravno da imam broj tog lika i pisem ga sad.Nadam se da ce vam svima pomoci kao sto je i meni a ako dolazite van KG javite se pa cu vas ja odvesti do tamo, a i malo druzenja nije na odmet u ovom ludom svetu.elem eve ga broj 063-824-0375 covek se zove dzed tj nadimak mu je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,nov sam ovde,pa ne znam bas sve kako ide al aj da probam ovde pomoc da nadjem. Panorama mi ne radi a ne znam gde i kome da se obratim da mi se to sredi da lepo radi,pa cu je ja odrzavati kad vec prethodnik nije. Kad sam kupio auto nije radila,pa mi je onda jedan majstor namestio da radi uz manje probleme,onda je ostala otvorena i pri pokusaju zatvaranja na duze drzanje dugmeta mi je pukao klizac,pa mi je majstor jedva zatvorio al nece vise ni da pokusava da sredi to. Kaze mi da su sajle i zupcanici neki izlizani dosta,da su ona dva motorcica slaba,ja nemam pojma,ne razumem se nista u to tako da vas molim da me uputite negde gde bih to mogao srediti Beograd i okolina i ako znate mozda koja je cena tj jer ne moze da bude vise od prethodno pomenutih 200e,unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma haos brate neverovatno. Ne kapiram te debile koji uzmu kola sa panoramom i onda ne odrzavaju i onda sledeci vlasnik mora da se drka s tim a nije ni malo jednostavno a pitanje je i koga naci. Brate manche vidim da si i ti u problemu ko ja pomagaj nekako javljaj ako ista saznas,kupio sam kola pre fazon 2 meseca i vec sam se zamisljao kako na prolece i leto picim sa otvorenom panoramom i ne planiram da mi to propadne,makar morao da je razbijem pa cu onda najlon da stavljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod njih reko mi je da nema polovne panorame na prodaju koje su oko 300e bez ugradnje i da kod njih mogu samo novu da porucim koja je 1200e a to mi se ne isplati,ispade da moj jedan auto vredi 2 panorame :) Problem je sto to niko ne moze da oceni da nakon popravke nece da se pokvari opet za 5 dana i onda mora da mi vrati pare jer ne radi a cimao se 2 dana da popravlja to. Zato pristaju uglavnom samo da stave drugu panoramu a ne da se smaraju oko popravke koja nije ni sigurna da ce raditi. Tako da pored preporuke jos neke za majstora nekog koji je voljan da to radi,ne bi bilo lose ako neko slucajno prodaje ili zna nekog ko prodaje ispravnu panoramu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam ovo reprogramiranje sad mi nista ne radi radila zavesa i prvo staklo sad nece nista staklo zatvoreno a zavesa ostala otvorena  pomoc neka gledao sam osigurace dobri svi

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo ljudi e ovako kupio sam stila i panorama ne radila ja je otvorio na kurblu i zatvorio i proradi otvorio 2 puta i zatvorio e sad nece nikud rucno pocne i kao da zakaci sa jedne strane kako da to sredim samo mi prvo staklo otvori ono sto se dize

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, nisam toliko upucen u tematiku oko panorame, ali jedini covek kome znam da to bez problema radi godinama je moj drugar Buki (bukira na forumu, mada je retko na njemu). Ne kazem da ih mozda nema jos :) .

Znam da to bas redovno odrzava, cisti, podmazuje... Cak je i crevo za odvod vode iz kanala panorame (koji idu kroz A stub), bas u A stubu presekao i premostio, kako bi mogao da produvava crevo kompresorom u oba smera jer kaze da se lako napuni prljavstinom odozgo.

 

Necu nista pomoci, ali cisto da prokomentarisem da trazi paznju i redovno odrzavanje (kao i ostali sklopovi na kolima). A da je vrhunska stvar leti (ako je u funkciji :) ) - nema polemike :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo ljudi e ovako kupio sam stila i panorama ne radila ja je otvorio na kurblu i zatvorio i proradi otvorio 2 puta i zatvorio e sad nece nikud rucno pocne i kao da zakaci sa jedne strane kako da to sredim samo mi prvo staklo otvori ono sto se dize

 

Piše to u prošlim postovima, kreni da čitaš temu na kojoj smo od početka:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41926

 

:thumbup:

Koliko sam ja video jos neko je napisao da ima taj problem, imam ga i ja, ali niko nije napisao odgovor. Ili ja nisam skontao da jeste? Ako ima odgovor na ovo pitanje preusmerite me na njega

 

Ja se razmisljam da sutra rasklopim sve to i da vidim gde je problem... Samo ne mogu nigde da pronadjem nesto o tome kako se to rasklapa i sklapa. Da bi znao odakle da krenem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se borim sa panoramom otkad sam kupio Stilo. Sumnjam da krov ima neku inteligenciju, jer svako malo ima neko svoje razmisljanje oko otvaranja xD

Ali ono što sam shvatio je :

 

- Pokušajte resetirati krov tako što držite kolut nekoliko sekundi, onda bi trebao početi proces otvaranja/zatvaranja tj. restartiranja.

 

- Ako krov nikako neide, skinite plastiku od konzole krova tako što je povučete ravno prema dolje, onda ćete vidjeti jednu rupu na sredinu koja služi da mehanički otvorite krov, ubacite nešto što odgovara, otvorite ga ručno i pregledajte žljebove, te ih očistite

 

- Krov se može otvarati i preko ključa, tako što držite dugme od otključavanja nekoliko sekundi i onda proces otvaranja počinje(sve dok držite dugme, on se otvara), to vrijedi za zatvaranje, samo što držite zaključavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, uspeo sam da nastelujem staklene delove. Pa ako nekome zatreba, evo uputstva...

 

cxca33700.jpg

 

Ispod ove plastike se nalaze dva srafa, sa leve i desne strane. Odvijete te srafove i pritisnete necim taj stakleni deo sa spoljne strane, kad to uradite ponovo zategnete srafove. Taj postupak ponovite na ostale delove i to je to. Oko 10 min. je potrebno da se nasteluju svi delovi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, uspeo sam da nastelujem staklene delove. Pa ako nekome zatreba, evo uputstva...

 

cxca33700.jpg

 

Ispod ove plastike se nalaze dva srafa, sa leve i desne strane. Odvijete te srafove i pritisnete necim taj stakleni deo sa spoljne strane, kad to uradite ponovo zategnete srafove. Taj postupak ponovite na ostale delove i to je to. Oko 10 min. je potrebno da se nasteluju svi delovi... :D

e vala svaka ti cast to cu morati u nedelju da cackam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu skinuti plastiku. puci ce

Plastiku nisam skidao, tj. nisam ni mogao da je skinem. Nego sam je samo povukao, da bih mogao da pridjem srafcigerom. 

I meni ne radi bas perfektno, desavalo se da nece da se zatvori, tj. zatvori se i odmah se otvori za dva panela. Prvo sam zatvorio rucno, pomocu poluge, pa posle restartovao, sad kao radi. :D

Javi sta si uradio, pozdrav... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...