Jump to content
FAS Goran
srdjos

Stilo - panorama krov

Recommended Posts

Zvao sam danas ovog momka iz sto ste da liovde broj njegov rekao mi je da on to vise ne radi da postoji neki auto elektricar u Pancevu da on popravlja sada to i da postoji jedan otpad u Zrenjaninu samo za Fiat Stilo delove i da panorama bukvalno kosta 50e ispravna da tamo kupuju i zamnu panoramu... jel ima neko broj tog Auto otpada iz Zrenjanina ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodajem motorcic panorame, kome treba neka se javi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/5/2016 at 0:25 AM, lakicevicboris said:

Koji ? Prednji, zadnji ?

Ako neko ima problem sa panoramom, evo mu moj broj, mozda mogu da pomognem. Moj broj je 0640025018. Nikola

Edited by grale123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilisti imam problem ,rec je o fiat stilu i panorami.Zamenili su mi panoramu momci iz era glass posto staroj je otisao mehanizam i uopste nije radila i stavio sam drugu potpuno ispravnu i nece panorama da radi kazu da je elektricni kvar motori dobijaju struju i sve ali nece da otvara na komande niti bilo sta reaguje prekidaci su ispravni ,kazu da to treba da resi neki elektronicar da li ima te neki savet ili kod koga oterati da to uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li su panorama krovovi za stilo za sve modele isti? Konkretno, da li moze da se stavi panorama od karavana na model sa petoro vrata, tj. da se zameni posto je panorama neispravna na modelu sa petoro vrata?

 

Hvala

Edited by sibonios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je pokusavao da to popravi ali fali cela zavesa i otvara se samo prvi segment, zice su prevezivane u plafonjeri, tako da pitanje i dalje stoji, pa ako neko zna sigurno, molio bih da odgovori.

 

Hvala

Edited by sibonios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Hteo bi da pitam ako neko mozda zna da me uputi u problem. Fiat stilo problem sa panoramo kad otvara sve uredno medjutim kad zatvara zatvori staklene panele a ono nebo nece automatski zatvara tek kad stisnem dugme koje je za nebo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@boris 84

Pitanje je spojeno sa postojecom temom. Pre otvaranja nove teme proveriti sadrzaj foruma pomocu Search, kako ne bi duplirali sadrzaj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da probas da odradis reset krova. Mada realno jedan od retkih srecnika si kome radi panorama uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako mogu da popravim stakleni krov na otvaranje na svom Stilu? Neko uputstvo? Dobio sam informaciju od posrednika sa prethodnim vlasnikom da je "sajla dotrajala". Ili neki pouzdan servis koji će to da obavi po prihvatljivoj ceni?

Hvala unapred za odgovore,

Imre

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sabophoto

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom ;) . Mozes da pogledas i dosadasnja iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, kupio sam stila sa panoramom, medjutim ona nije otvara kaze vlasnik 10 godina. Meni je samo potrebno da se otvori nebo panorame tj tapacirungm ne mora stakleni deo. kako to resiti. Ne radi ni to otvaranje ni otvaranje stakla naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dwyanewade

 

Slobodno pogledaj sve prethodno napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

 

Videćeš da se pominju sajle za tu zavesicu, problem kada se ne namotava nego gužva, pominje se i motorić zavese (roletne)...npr.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41926-stilo-panorama-krov/&do=findComment&comment=1197364

 

Sve to pod pretpostavkom da si pokušao da je pomeriš na dugme kako treba, ima u vlasničkoj knjižici to objašnjeno:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38944-uputstvo-fiat-stilo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru, prelistao sam temu ali mi nije jasno sta je kod mene problem, verovatno ga moram odneti nekom strucnom, mislio sam da sam mogu da provalim sta je u pitanju, aposlutno motor ne reaguje i nece zavesa ni da krene. Isto tako motor od stakla ne raeguje uopste, dakle nista se ni ne cuje. Voleo bih da iskoristim potencijal panorame, Otvaranje stakla mi nije toliko bitno jer znam da to na vecini primeraka ne radi, vise bih voleo da imam otvorenu zavesu do kraja

 

Inace ovaj forum mi je na tapatolku ubacen u favorites vec 5-6  godina ali nikako da otvorim nalog jer sam pre vozio punta 2 i 3,

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dwyanewade

 

Ako skines nebo lako ces naci nacin da umotas roletnu rucno. Ako neces da skidas nebo, mozes da probas da ga otkacis sa zadnje strane po sredini, jer je tu prikaceno za krov cicak trakom. Probaj odatle, zavuci ruku i probaj da namotas ako moze. Mozda nece moci tako zbog zupcanika zadnjeg motora ako je sajla uzupcena. Pre svega toga proveri da nije roletna necim blokirana u svojim vodjicama na krovu po kojima klizi.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te bas najbolje razumeo? Gde na kraju na sredini da zavucem ruku. Cilj mi je samo da sklonim zavesicu i da mi se vidi staklo barem do pola. ali isto tako da mogu u jednom trenutku da je vratim. Moze to biti i rucno jer cu to raditi mozda u 3 meseca jednom. Deluje mi na dodir kao da je bas zapeklo i da mu ne mogu nista sem da iskidam zavesu skroz

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dwyanewade

 

20200526_191422a.thumb.jpg.5b354c33150f6b8c3ed3f0377e799d59.jpg

 

Zelenim su obelezene cicak trake. Tu se nebo kaci za krov sa zadnje strane.  Ako neces da skidas nebo, odvoj keder na gornjoj strani oko zadnjih vrata, povuci na crvenom delu nebo na dole, ka gepeku (mozes da otkacis cicak pri tom povlacenju) i uvuci ruku izmedju odvojenog neba i krova. Tako sigurno mozes da dohvatis roletnu i da je vidis ako osvetlis. Polozaj roletne, otprilike, je oznacen plavom bojom. Nadam se da je sada jasnije. Roletna od neupotrebe moze da bude zalepljena prljavstinom. Tako je kod mene bilo, samo sto je moja roletna bila zamotana pa sam mislio da je nema dok nisam skinuo nebo da ga presvucem. Ocistio sam je i sada mi stoji izvucena i tako fiksirana jer panoramu jos nisam sredio. Kada sam sve to skidao video sam da na oba motora fali kompletna elektronika. Motori rade, ali neko je pokusavao to da popravi pa je vratio motorice bez nje.  Ako neko  prodaje potpuno ispravnu komplet panoramu, motore ili samo njihovu elektroniku  moze da mi se javi. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, sibonios said:

Ako neko  prodaje potpuno ispravnu komplet panoramu, motore ili samo njihovu elektroniku  moze da mi se javi. 

Znam da su u Indjiji imali par panorama. Probaj tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, sibonios said:

odvoj keder na gornjoj strani oko zadnjih vrata, povuci na crvenom delu nebo na dole

Da li tu sa zadnje strane gde su cicak trake bese ima i jedan srafcic? E sad, da li na Stilu ili Bravu (ili oba), nisam siguran :) .

Na Stilu sam skidao nebo kod par drugara i zaboravio sam iskreno, a na Bravu znam da ima sigurno jer sam se igrao sa antenom.

Pa cisto da se ne pocepa nebo samo povlacenjem na dole, ako taj srafcic postoji. Izvinjavam se unapred za digresiju, ako je neopravdano za Stildzu:D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle reseta panorame zbog nepotpunog vracanja zavesice, panorama vise ne reguje. Kada se rucno, imbus kljucem, otvore i zavesica i stakla, pritiskom na dugme za reset one se zatvore. Da li je neko upoznat sa ovakvim radom panorame i koje je resenje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutni popravljam panoramu kad zavrsim dobicete detaljna uputstva oko  rastavljanja i sastavljanja panorame.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...