Jump to content
FAS Goran
sasha015

Dubinsko pranje enterijera

Recommended Posts

Slicnu temu nisam nasao.Mozda clanovi ne peru svoj auto iznutra :rolleyes: Salu na stranu.

Neka neko podeli svoje iskustvo,misljenje.Moze li se sta zeznuti?Sta je sa osc senzorom kod stila?Ide leto,vreme je idealno za pranje sedista.Pumpice tipa "venisha"ne prolaze.To je samo za odrzavanje posle dubinskog pranja.Ali mene muka hvata kada vidim kako ovde peru i natope sedista vodom.Da li skuplje perionice imaju bolje uredjaje?Danas svako moze da kupi kompresor od 600e i da otvori perionicu i neki polovan urejdaj za pranje sedista.Ali treba znati oprati.Sta zna "mali"koji tu radi sezonski o OSC senzoru ili narandzastom dzeku ispod sedista.Pokvariti je najlakse....

Kakvo je to suvo pranje?Cuo sam da ga ac Boban radi.Bilo je oko 5000 din prosle godine. :question:

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko pere to su sabacki peraci. Kad operu bude novije od novog. Svaki auto koji sam kupio sam vozio na pranje "za pijacu" kako to oni zovu. To kosta do 100e i vredi svaku paru,a sve je na njihovu odgovornost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim dubinsko pranje dvake 3-4 godine, auto se lepo osvezi, ne mogu reci da su ga natapali vodom i da je bilo mokro, nakon 3 sata od pranja sam ga vozio kuci i sve je bilo suvo. Ovde u Kikindi je oko 30-40 evra, kako kod koga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena od 100e obuhvata pranje sedista,tepiha,neba,tapacira,table,vrata sa svih strana,ispod svih kedera,motorni prostor,gepek,pranje spolja,poliranje i ciscenje felni. Znaci auto bude nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto si rekao, pranje za "pijacu" :) ali verujem da ispadne extra i za takvu uslugu nije mnogo 100 evrica. A za 30-40 e se verovatno dobije pranje sedista, neba i tapacira vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je svetao enterijer i konacno sam docekao ovo vreme da bi mogao da odradim pranje. Inace pre dve godine sam prao auto kod prijatelja. On ima gorenje usisivac koji lici skoro 100% na ovaj: http://www.tehnomanija.rs/katalog/liv_usisivac_aquafil_2000.html . Ima prskalicu ispod dela za usisavanje. Prali smo Stila jedno 5 sati :). Prelazili smo preko nekih delova 3 puta posto je izlazio glib samo tako. Plafon me je sokirao ali i neki drugi delovi. Doduse on je par puta koristio ovaj usisivac a meni je bilo prvi put. Verovatno bi nam sad trebalo manje vremena. Razmisljao sam se da ovo kupim ali nisam nasao na komentare o ovom usisivacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ste prali deo prednjih sedista gde su bocni vazdusni jastuci?Mozda je bolje taj deo ne dirati?Sta je sa vazdusnim zavesama i pranjem neba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bože, Bože. . . Kako je to sve skupo kod vas :lol::whistle: Kod mene vam je momci moji 25 eura dubinsko pranje auta . . . Obuhvata pod, plafon, sjedišta i gepek :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od juče sam ponosni vlasnik OVE lybre :thumbsup:

Treba joj jedno pranje enterijera (alcantra je u pitanju). :sofa:

Neki servis u BG za preporuku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena od 100e obuhvata pranje sedista,tepiha,neba,tapacira,table,vrata sa svih strana,ispod svih kedera,motorni prostor,gepek,pranje spolja,poliranje i ciscenje felni. Znaci auto bude nov.

U NS-u ima par ljudi koji isto to urade za 50e. Samo je pitanje doba godine kada odraditi tu akciju koju u principu podrzavam...Samo da se sve osusi kako treba. Kada se tepih ili sundjer ubudjave - nema pomoci, em nikako nije zdravo boraviti u takvim kolima. Znaci, raditi to preko leta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih letos da operem mog Stila dubinski.Da li neko moze da mi odgovori na koja mesta bi trebalo da se povede racuna pri pranju kako ne bi doslo do nekih problema tipa da mi se upali ABS ili pokvare airbagovi ako se nestrucno operu ? Moze li se nesto pokvariti sa elektronikom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deatapom i dobrim usisivacem mozes jako mnogo napraviti!

"Detap" nalazi se u obliku spreja ili cesce u tekucini sa rasprskivacem. Moze i nesto slicno za pranje interijera. Naprska se i dobro istrlja ili izcetka pa dobro usisa.


To je za sedista i ostale " tekstilne" materijale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Detap je hrvatski proizvod koliko sam video na Netu, ima li neka srpska verzija? Sta mislite o ovim akcijama za 1500 din dubinsko ciscenje:

 

cxcb11326.jpg

http://www.bigpopust.com/sr/ponuda/1490-rsd-za-hemijsko-dubinsko-ciscenje-i-pranje-enterijera-putnickog-automobila/7470

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS Forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima, skoro sam uzeo Deltu twin turbo i hocu da je odvezem na dubinsko. Problem je u tome eto je kombinacija koze i alkantara. Da li neko ima iskustva sa time da je radio dubinsko i da li uopste moze?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Aca16 said:

Problem je u tome eto je kombinacija koze i alkantara.

Nije to problem, uobičajeno se peru i takva sedišta.

Sve zavisi koliko para si mislio da potrošiš, koliko su ti visoki lični zahtevi kako želiš da to posle izgleda (jesi li detaljan da hoćeš da bude kao novo, ili hteo ono samo osnovno malo da se sredi). Možda možeš da probaš i sam sa nekim od sredstava koja se pominju na temi, pogotovo ako sadašnje stanje nije ništa posebno loše.

Možeš da vidiš npr. kod njih, a imaš ih još gomilu drugih koji se time bave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za odgovor. Da li je neko radio kod njih? Gledao sam onaj gold paket samo ne znam da li zaista vredi te pare. U super je stanju enterijer ali sam ga tek uzeo pa hocu da ga ocistim jer ima nekih fleka i generalno se vidi da nije skoro radjeno dubinsko.

 


 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...