Jump to content
FAS Goran
bokija

Kederi svih vrsta / oštećenje kedera / saveti za održavanje

Recommended Posts

Za one koji imaju propale kedere a ne znaju gde bi mogli da ih nabave,nek pogledaju ovde http://www.gumatic.com/kontakt.php .Ako neko nadje jos neku firmu,nek okaci.

 

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da ce kederi uspeti da zapuse jednu Alfu????? :harhar::whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jasam razmatrao tu firmu kao mogucnost nabavke kedera za moju Lybru,ali sam cuo da ti aftermarket kederi ne leze bas kako treba :blink: ,odnosno desi se i da ne dihtuju bas najbolje :X ,pa sam nas'o polovne a citave :yes .

E sad ako ih je neko vec stavljao i koristio bilo bi lepo da,zbog drugih napise,kako to sve izgleda i jel zaista moze da zameni orginal :unsure: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja turio na leva vrata.Dihta i previse.Sad moram da zalupim malo jace da bi zatvorio,dok se ne upresuje malo.Inace deo koji drzi keder ca lim je uzan i dosta se tesko navlaci na ivicu.Rekao bi da je guma OK kvaliteta.Ne smrdi ko ona kineska sranja,vec mirise kao sto guma treba da mirise.Jedino cena od 450 rsd za metar nije mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da mi je neka petarda pukla na kolima i napravila rupu na gumi ispod zadnjeg stakla

da li može da bude nekih problema na kolima, pošto će tu verovatno voda da ulazi. Šta se nalazi ispod toga?

DSC00001.jpg

 

dobio sam neke savete silikonom da popunim to, kako izgleda pakovanje toga i kako se nanosi. I jel ima nekog drugog rešenja

 

sad evo ga i sneg sve će u rupu da uđe, nadam se da ispod nema ništa što bi napravilo probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

i samo se nanese na rupu i to je to?

 

pošto je? ne piše cena

 

--------

 

još da mi je upala petarda u gepek, a tu ispod plin.....

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' menjao iko gumu na stopaljkama na stilu? Kada sam poslednji put menjao poziciju pozadi skontao sam da keder nikad vise nece leci kako je bio pre jer je sav uvrnut i sasusen pa bih ga zamenio. A i kad perem kola sad, nekad zamagli stop pa me to malo nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se mogu nabaviti/napraviti novi kederi za vrata

loše mi dihtuju pa se nakon kiše oseti vlaga u kolima

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dj90

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom ;) . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da nadjem ovaj keder, ako se to uopste zove tako, sto ide u kanal na krovu fiata barave? Gledao sam u gumatic-ovom katalogu ali ne mogu naci takav oblik. Sirina je oko 12mm.

IMG_20190606_190555.jpg

Edited by deyoooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kakve su preporuke i saveti i iskustva vezana za održavanje gumenih kedera.

Pre svega, koja se sredstva preporučuju: na bazi ulja, ili silikonska, i sl.?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavljam silikon sprej vec trecu sezonu i nemam nikakvih problema. Takodje dobra stvar i za brave, mehanizme brava.
Kederi su dosta losi kod Stila ali kad se odrzavaju nece biti problema.
Mene muci krckanje plasticnih delova kod sredisnje ventilacije i generalno plastike ali to je Stilo i nije mu to bas dobra strana.:))

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kvazarija

Što se tiče plastike ja sam to radio na sledeći način: poprskam sa WD40 pa utrljavam krpom, i tako nekoliko puta, WD je čudna kombinacija silikona i ulja.

Plastika u kabini zavisi od mnogo faktora: parkiranje na izrazito sunčanom ili izrazito hladnom mestu, više stajanja nego vožnje, demontaža pa nestručna montaža, naknadno farbana plastika koja se zatim guli, i sl.

Reč "plastika" potiče od grčke reči "plastikos", a generalno označava mogućnost materijala da menja svoj oblik BEZ mogućnosti vraćanja u prvobitni oblik, za razliku od gume. Zato sva ekstremna naprezanja ubijaju plastiku. Ali bez plastike se ne može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno vise od decenije koristim Motip silikon u spreju, zamerke bez. Obavezno namackam sve kedere, brave i kvake pred sezonu mrazeva. A preko godine kada me ne mrzi :) :

 

8711347226481-01-1-ung-2000Wx1500H.thumb.jpg.5448f42132f5446f355120925bcde621.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Ivan said:

Sigurno vise od decenije koristim Motip silikon u spreju, zamerke bez. Obavezno namackam sve kedere, brave i kvake pred sezonu mrazeva. A preko godine kada me ne mrzi :) :

 

8711347226481-01-1-ung-2000Wx1500H.thumb.jpg.5448f42132f5446f355120925bcde621.jpg

 

A evo i mene...

IMG_20210321_150850.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...