Jump to content
FAS Goran
bender

Fiat Stilo - problem sa strujom

Recommended Posts

Prekidac ti je na vrhu papucice kocnice,najlakse ces ga videti ako povuces onu zastitnu plastiku sa donje strane odmah iznad papucica

IMAG_0022_111.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno sam ubedjen da je taj stop prekidac. Upalim auto, ne pali ASR i ESP. Nabodem kocnicu, odma ih upali!

Tako sam se i ja obradovao i pomislio sigurno je to. Ali sta ti se desava kada malo duze vozis auto? Tj, krenuo si, on ti malo kasnije upalio gresku/greske. Nakon petnaestak minuta voznje restart. Meni nakon toga radi bez problema i zato sumnjam na akumulator (iako pali bez problema i nakon par dana nevozenja). I naravno greska se pre javi kada je hladno.

Takodje sam nasao vezu da ako nece da se, tek po prvom paljenju, upale greske abs i asr kada pritisnem i pustim kocnicu, one se upale kada uz to mrdam volan levo desno. I to se uvek dogadja pri pustanju kocnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da kada ga nakon petnaestak minuta voznje upalim i ugasim vise mi ne pali greske bez obzira kakve eksperimente izvodio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,nov sam na ovom forumu,ali imam problem sa stilom 1.9 jtd 115ks sw

a problem je : kada se stave kleme na akumulatoru odmah cakne rele od ventilatora u kabini, ne rade tasteri sa leve strene volana,ne svetli ni jedna lampica koja osvetljava deo oko prekidaca ventilatora i usmerivaca vazduha a i stalno svetli prekidac od grejaca zadnjeg stakla.

menjao sam bodi kompjuter i donju kutiju sa osiguracima i pregledao masu isve dzekove oko kutija osiguraca ali i dalje mrka kapa.

molio bih nekog ako je imao slican problem da liga je i kako resio.

hvala u napred

zaboravih da napisem,auto je 2004 godiste.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

slaba vajda od nase pomoci.

Moraces da odes do nekog autoelektricara da vidi gde ti je instalacija u problemu a to je sizifov posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se javim resio sam problem,problem je bio u ablenderu u nekoj njegovoj elektronici,zamenjen ablender i sada radi sve kako treba,ostaje mi jos sutra da vratim sve plastike sto sam poskidao na njemu.

A i ako nekom zatreba (ne daj Boze) imam za prodaju ispravan bodi kompjuter, gornju i donju kutiju sa osiguracima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi pomogne,imam stila 1.9jtd 2004 god. Kad ukljucim duga svetla ugasi mi obrtomer i upali silne sijalice na tabli i napise loss connect,a posle toga mi se pojavilo i engine fault greska,sve je pobrljavio. Kad ubacim u rikverc upali oborena svetla,a kad upalim svetla upali mi se i rikverc svetlo. da lineko zna u cemu je problem hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze u ovom slucaju mi lici vise na bodi kompjuter ili na konekcije na njem,ali 99 posto konekcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam problem u pitanju je Stilo 1.9 JTD 85kw. Dva puta za pet dana mi prazni akumulator. Bukvalno upalim auto, okrenem, stanem ispred dvorista i ugasim dok ostali izadju iz kuce i udju u auto,okrenem kljuc da upalim mrka kapa ni da zavergla. Trenutno sam na selu, 100km od grada i nema šanse da nadjem nekog da pogleda. Inače ovaj problem mi se desio dva puta za dve godine koliko imam auto i to obično posle pranja, rešavao sam ga tako što sam prespajao ili dopunio akumulator ali evo sad dva puta za četri dana.

Znam da mi alternator od početka ne puni 14v već negde oko 13v od kad sam ga uzeo majstor mi tada reče ili negde vuče struju ili je verovatno regler i sve danas sutra da rešim i ostade.

Ali opet kažem upalim ga, posle pet minuta pokušam ponovo ni da zavergla. Čim malo dopunim akumulator (30 min) ili prespojim pali ok posle toga.

Od kad sam ga kupio svetli mi konstantno lampica grejaca(rade svi proverio) i u zadnjih pet-šest meseci za svetlo na tablici koja opet rade, kontam da je zbog stop svetla koja hoće nekad da štucne kad naidjem na neku rupu.

Ajde ako je neko imao sličnih problema da ga zamolim da mi napiše kako je rešio, tj. kako da vidim gde odvlači ovu struju, možda ove sijalice ili relej grejača lepi pa mi odvlači struju a pali lampicu?

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas me opet zeznu.

Uzeh od druga onaj uredjaj za merenje napona i izmerih. 14,1v bez opterećenja, 13,96v sa uključenim svetlima, klimom, ventilatorom..alternator ipak puni dobro...znači akumulator je izgleda odsvirao svoje.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

u pitanju je Fiat Stilo 1.6 16v. Pre nekih mesec dana sam ugradio xenon kratka svetla. Skoro sam primetio da kad upalim auto i posle upalim kretka svetla na tabli mi se pomeri skala za nivo benzina na nulu i ponovo se vrati na nivo koliko ima goriva...to se ne desava stalno (ili se desava al' sam ja tek skoro primetio). Da li to moze nesto da smeta ili pravi neki problem?

Pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdav svima. imam mali problem.Kada izlazi iz auta kao da me blago pecne struja,

bio kod 3 elektricara i svi me iskulirali kao u fazonu ne mogu da mi naplate

toliko koliko im traje zezanje oko toga. Da li ima neko nekakvo resenje ili nekog

dorog elektricara da hoce da radi. ja sam iz Panceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni garderobu. :thumbup:

Ozbiljno, nije to nikakav problem do auta (nemoj uzalud trošiti vreme i pare), nego se formira statički elektricitet zbog garderobe koju nosiš baš tada kada se to dogodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

Imam problem sa strujom na mom stilu - 1,9 JTD - 2001 god.

Pre dvadesetak dana sam primetio dok sam parkirao auto da mi se na farovima  čas pojačava čas smanjuje intenzitet osvetljenja, dok se pri tom u kabini unutrašnje osvetljenje - pogotovo na komandi digitalne klime, takođe smanjuje i pojačava. Na sve to se čuje kako neki motorić od grejanja u kabini radi neravnomerno, kao i neko caktanje u predelu komandi klime. Pomislio sam da je akumulator crkao (pošto već neko vreme pri verglanju i paljenju pogasi sve lampice na kontrolnoj tabli i obori kazaljke), pa sam isti zamenio - doduše polovnim, koji mi stoji kao rezerva.

 

Do danas je sve bilo OK, dok mi odjednom u toku vožnje nije upalio lampicu akumulatori i izbacio grešku "alternator fail", pri tom mi je i servo otkazao posle par sekundi. Ugasio sam auto i ponovo upalio da bi se ponovo desilo isto. Kako sam bio blizu kuće rekoh da probam da ga doteram polako bez serva i parkiram, nakon par stotina metara sve je proradilo normalno (servo, nije bilo greške na displeju), da bi opet posle nekoliko sekundi sve krenulo ispočetka. To mi se nekoliko puta desilo dok nisam nekako uspeo da parkiram auto. Ugasio sam auto i pri ponovnom startovanju pogasio  je sve lampice kao da je akumulator prazan. Šta mi je činiti? Da li je u pitanju alternator ili nešto drugo?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rešen, urađen je remont alternatora (zamenjen regler i neka osovinica), i sad je sve OK. Servo radi normalno, farovi takođe kao i osvetljenje instrument table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al me poteralo! Nisam mogao da upalim prekjuce, aku se totalno ispraznio preko noci. Ali nakon jucerasnjeg punjenja, ni sad ne mogu da ga upalim. Struje ima, to se vidi, ali kljuc "propada", bez ikakvog verglanja.

U polozaju kontakta, ne pale se lampice. Sta to moze biti? Elektricar ce doci za dan, dva, ali zelim da vidim da li mogu da probam nesto sam.

Stilo 1.6

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo, 1.6, poceo je da brljavi. Sledeca stvar...
Auto sam danas vozio normalno. Menjao sam felne, tj skidao tockove, stavljao druge.. Posle 2-3 sata, upalim auto,i upalim svetla...Tad auto pocinje da brljavi.blicaju migavci i pozicije, pale se brisaci ali jako sporo se krecu, na ekranu pise "low brake level"stop engine.Vratim na poziciju, sve normalno.Upalim maglnenke, brljavi, kao i kad opet upalim oborena svetla.Cale bacio pogled i isprobao sa onim srafcigerom sa lampicom i video da auto kao da nema masu...Ne znam sta da radim...Ima li neko slicna iskustva? Prikacio sam elm tj torque i nista ne pokazuje...Ne znam sta da radim :(

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li proverio nivo kočione tečnosti?
Verujem da nema veze sa time ali nije na odmet proveriti.
Svakako je struja problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...